Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

    Каня му се откак съм го купил, и все не стигам до него. Четох сервизното ръководство, но нещо не мога да се ориентирам къде е пробката в блока. Искам да източа всичко, да промия веднъж-дваж, или направо с маркуча от чешмата под налягане, додето не започне да тече чиста водица, после да източа и да налея G12+ с дестилирана вода.

    Другото е ясно, но тая проклета пробка не я намирамм, и това си е. От нея тръгва и едно разклонение за водата на турбото. Мисля си че в краен случай вместо пробката може да се източи през тоя маркуч, но ще е малко бавно, предполагам.

    Моля, ако някой е вършил това "забавление" да сподели как го е сборил.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

    Няма ли да стане с откачане на долния маркуч на радиатора, като след това се махне и термостата?
    Така би трябвало и двата кръга да са отворени и да може да се източи всичкия антифриз, както и да се продуха от чешмата.

    пс: 2.7дизела всички ли имат водно охлаждане на турбината?

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

      И аз така съм го сменял долен мъркуч на радиатора

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

        Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
        Няма ли да стане с откачане на долния маркуч на радиатора, като след това се махне и термостата?
        Така би трябвало и двата кръга да са отворени и да може да се източи всичкия антифриз, както и да се продуха от чешмата.

        пс: 2.7дизела всички ли имат водно охлаждане на турбината?
        Има си, и вода, и масълце. За старите не помня (тия без интеркулера), но мисля че и те си имат.


        Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
        И аз така съм го сменял долен мъркуч на радиатора
        Не излиза всичко. И двата маркуча излизат от термостата, който е високо горе. Антифриза в блока ще си остане, а новия е различен и не трябва да се смесват. В сервизното ръководство пише, че трябва да се източи и блока, ама пустата пробка...

        А за продухване с маркуча - ще се продуха, но блока ще си остане пълен, при това с чешмяна вода, а ми се ще да направя всичко до край като по книга.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

          Разбрах къде е гадната пробка. На майната си, ниско долу, зад тръбата на ауспуха, дето тръгва от турбото. До там стига и изходящата вода от турбото. Завряли са я на такова място, че практически се обезсмисля като такава, тяхната кожа! Явно ще се промива и ще се следи колко ще се изсипе, като останалото ще допълвам с антифриз концентрат така че да получа смес 1:1.

          ...това ако изобщо реша да го сменям де...
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

            Аз точно за това не го смених не намерих пробката на моето Терано2 2.4л 12к.но много ми се искаше защото антифриза е много мътен.Мислих вариант през долния маркуч на радиатора но отам няма как да се източи и от блока и така си оставих всичко.Ако някой колега от форума даде добра идея може и да го смена

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

              Надуй го с въздух през двата маркуча. Така изтича почти всичко, което има вътре. Повтори операцията и ако искаш само с вода след това за промивка.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                Да се отчета. Антифриза е сменен с HEPU G12+. С отвит кошух на термостата и откачен долен маркуч на радиатора изтичат около 4 литра. С 1-2 припалвания за по няколко секундим както си е отворена, изтича още около половин-един литър. После с маркуча от чешмата директно промих радиатора, и после го набутах там, където седи термостата, и изчаках да потече чиста водица. После го изчаках да се източи. Изтича около 3.5 литра. Толкова и напълних с антифриз концентрат, а останалия 1 литър концентрат - в казанчето. Така след известен брой загрявания и изстивания ще си го досмеси. Смених и термостата с 82 градусов - сега не преминава средата дори и с пуснат климатик в жегите и газ до ламарината. Преди често си чувах виското да зацепва, а сега - само при пуснат климатик, и седене на място, и то от жегата, идваща от радиатора и вентилатора на климатика, а не от това че е загрял двигателя. Та, слагайте 82 градусови термостати, дори точно за вашата джипка по каталог да излиза 88 градусов (моя случай). Термостата е купен от Евро 07, но трябва да отидете с оригиналния, понеже по технит екаталози излиза някакъв изчекнат, с изместен център, който не става.

                Това, което видях през дупката, където седи термостата ме зарадва - няма корозия и няма грам отлагания. Дори и помен от такива няма. Все едно вчера е сглобен. Явно и стария антифриз е бил добър, ама като не вярвам на жабари (джипката е внос от Италия), предпочитам да съм сигурен.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                  Незнам аз не виждам смисъл да се сменя нещо щом работи добре. Моето го взех от скоро и е с червения антифриз. Нямам проблеми с охладителната система. за 5-6 мин загрява някаде и после стрелката се забива на 2 мм под средата и не мърда. Това мисля че е нормално за автомобила? Да си ги ползваме със здраве пак другото лесно дзън
                  ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                  NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                    Първоначално публикуван от terano Преглед на мнение
                    Незнам аз не виждам смисъл да се сменя нещо щом работи добре. Моето го взех от скоро и е с червения антифриз. Нямам проблеми с охладителната система. за 5-6 мин загрява някаде и после стрелката се забива на 2 мм под средата и не мърда. Това мисля че е нормално за автомобила? Да си ги ползваме със здраве пак другото лесно дзън
                    Еми там е работата че не можеш да знаеш как са нещата, докато не го смениш. А стигне ли се до проблеми, може последиците да са по-сложни и само смяната на антифриз да не реши проблемите. Аз просто искам да съм сигурен във возилото си, поне до колкото зависи от мен.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Еми там е работата че не можеш да знаеш как са нещата, докато не го смениш. А стигне ли се до проблеми, може последиците да са по-сложни и само смяната на антифриз да не реши проблемите. Аз просто искам да съм сигурен във возилото си, поне до колкото зависи от мен.
                      Аз до колкото разбрах при теб е имало проблем с загряването и стрелката не се вдига много на горе а стои ниско до 0. При мен всичко е ок. А видях в моето казанче нещата стоят с червен антифриз за които знам че го водят така наречен (Вечен) и не мисля да го сменям до някакъв проблем но това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него .................... каране му е майката .....
                      ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                      NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                        Първоначално публикуван от terano Преглед на мнение
                        Аз до колкото разбрах при теб е имало проблем с загряването и стрелката не се вдига много на горе а стои ниско до 0. При мен всичко е ок. А видях в моето казанче нещата стоят с червен антифриз за които знам че го водят така наречен (Вечен) и не мисля да го сменям до някакъв проблем но това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него .................... каране му е майката .....
                        Не, не е имало проблем. Като го купих преди 2 години, не загряваше. Термостата беше блокирал отворен. След смяната му със 82 градусов от евро07, вичко си дойде на мястото, само че, понеже имам склонност към вманячаване, а стрелката рядко стигаше средата, поръчах си оригинален 88 градусов, както излиза по VIN. Той обаче за зимата е екстра, но лятото вдигаше доста над средата (и далеч от червената зона), а и имаше доста голям хистерезис. Реших да си върна стария, ама вместо това си купих нов, пак 82 градусов. Покрай смяната му, смених и антифриза, понеже нямаше как да знам преди коко време е сменян и в какво състояние е - електриково зелен е, и трудно се преценява дали е мътен, или не. Е, сега съм с какъвто трябва термостат, и какъвто трябва антифриз. А дори тоя, електриково червено лилав G12+ се сменя на 5 години.

                        Та, всеки си преценява за себе си. Аз загряваща кола поради проблеми с охлаждането не съм имал. Обаче всичките, дето са ми минали през ръцете щателно са прегледани, промити, и със сменен антифриз и ако трябва термостат, и друго.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Не, не е имало проблем. Като го купих преди 2 години, не загряваше. Термостата беше блокирал отворен. След смяната му със 82 градусов от евро07, вичко си дойде на мястото, само че, понеже имам склонност към вманячаване, а стрелката рядко стигаше средата, поръчах си оригинален 88 градусов, както излиза по VIN. Той обаче за зимата е екстра, но лятото вдигаше доста над средата (и далеч от червената зона), а и имаше доста голям хистерезис. Реших да си върна стария, ама вместо това си купих нов, пак 82 градусов. Покрай смяната му, смених и антифриза, понеже нямаше как да знам преди коко време е сменян и в какво състояние е - електриково зелен е, и трудно се преценява дали е мътен, или не. Е, сега съм с какъвто трябва термостат, и какъвто трябва антифриз. А дори тоя, електриково червено лилав G12+ се сменя на 5 години.

                          Та, всеки си преценява за себе си. Аз загряваща кола поради проблеми с охлаждането не съм имал. Обаче всичките, дето са ми минали през ръцете щателно са прегледани, промити, и със сменен антифриз и ако трябва термостат, и друго.
                          Вманиечаването не е лошо но трябва да е с граници все пак иначе стига да има необходимите средства за това и аз ще го направя, но сега са ми ограничени средствата с рег. , гражданска и т.н. дребни изкусурявания на новата любима така, че леко по леко ще стане...... ще се възполвам от теб ако се наложи понеже видях,че си компетентен по нашите машинки да помагаш където трябва, а бирата е ясна
                          ДА СПРЕМ ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА !!!
                          NISSAN Terrano II R20 2,7TDI SE+,2000

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                            Да попитам колко литра антифриз побита блока и радиатора на терано 2.7 тд?
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на антифриз Terrano 2 2.7TDI?

                              Ако помня добре, около 10.

                              Понеже трудно се източва целия - промиваш (отваряш капачката на термостата, отвивяш двата големи маркуча), и пълниш докато потече чиста вода. Припалваш 1-2 пъти и пак така. Няй-накрая затваряш всичко, сипваш концентрата и допълваш с вода ако е нужно. В казанчето включително. След първо загряване и изстиване погледни казанчето и ако трябва допълни с вода или концентрат, в зависимост от това какво ти е останало. G12+ антофриз е перфектен за терано.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X