Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
    Такааа...сменихме маслото за проба и докато бяхме източили надухме с компресор.Наляхме новото масло и всичко ОК, но преди 20мин паля колата и лампата пак не гасне.Двигателя си работи нормално, няма странни звуци.Предният път същата мизерия я направи пак на студен мотор.Това ме навежда на мисълта, че клапанчето на помпата най-вероятно след като колата загреее и примерно е работила в целия работен диапазон и след като се изгаси колата най-вероятно забива...?Страх ме е да оставя колата да работи така докато свети лампата за да премерим налягане.Обмислям варианта да я кача на платформа и да я спусна в Нисан.
    Щом случая е такъв, премери го на студено. Все нещо ще каже, например дали изобщо има налягане там, дали се ебава датчика или инсталацията, и т.н. От 5 секунди работа на празен ход на лампа нищо няма да му стане.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Утре сутрин това ще направим.Дано проблема да е в датчика...
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • #93
        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Само да добавя, че "клапанчето на помпата" може да не е само едно, а дори по-често са няколко. Примерно за свръхналягане при филтъра, за свръхналягане в масления охладител, за регулиране на налягането еди къде си, и т.н. Погледни в сервизното ръководство за подробности конкретно за твоя двигател. Предполагам си има глава специално за мазителна система, и какво и как се гледа и поправя по нея.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          В крайна сметка реших да не пипам нищо и тия дни на платформа и в Нисан Пловдив.Като има развитие ще пиша.
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #95
            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Такааа...Проблема излезе мега елементарен, то тоя мотор бил с 2 датчика за масло, ама който не чете сервизните ръководства така става.Проблема се реши със смяна на двата датчкика с оригинални в Нисан Пловдив(евала на момчетата там) за сумата от 140лв.
            Вече 7 дена движа колата и за 670км да чукам на дърво всичко е перфект.Върви супер много, вози комфортно и тихо...перфектното джипче!
            Засякох отново разхода, като карането беше във всякакви режими - 9.2/100км
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #96
              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Километрите за тая седмица вече станаха 1200 и съм невероятно очарован от камиончето.Върви прекрасно на всякакви терени, тихо е, удобно е, вози меко, сравнително стабилно е в завой.Малко още не мога да свигна с типа на работа на ЛСД-то и по София на мокрия асвалт на няколко пъти излизах с вратите малко, но вече съм ток и жица.Като цяло разликата с Фронтерата е , че липсва недозавиването, но пък задницата е по лека и висока и се получава презавиване, но се свиква лесно.
              П.С.Излезе, че е и голям уличен хулиган...вече 3 градски джипки(Х5, Таурег и Q7) ме гледат доста странно....Наистина ми е интересно какво ще стане ако се чипне както казва sparkybg....
              Сега следва нов акумулатор за зимата и съм готов за сезона!
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #97
                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Привет и от мен.
                Не разбрах откри ли датчика за външната температура /предполагам, че покрай "масления" проблем не ти е било до него/. При мене /Терано 2,7 TDI/ е на стойката за резервната гума - провижда се едно "пишле" с жичка дето сума време се чудех за какво е докато го открих в ел.схемата в ръководството.
                Terrano II R20 TD27Ti

                Коментар


                • #98
                  От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Първоначално публикуван от hr.zlatarev Преглед на мнение
                  Привет и от мен.
                  Не разбрах откри ли датчика за външната температура /предполагам, че покрай "масления" проблем не ти е било до него/. При мене /Терано 2,7 TDI/ е на стойката за резервната гума - провижда се едно "пишле" с жичка дето сума време се чудех за какво е докато го открих в ел.схемата в ръководството.
                  Здравей колега!Наистина не бях стигнал до това, само бях купил датчика, но още не мога да го намеря къде се намира за да го сменя.Свалях задната гума и няма нищо.Предната броня и тя долу и там нищо.Разгледах цялото ръководство и не можах да го намеря.
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #99
                    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Последните 3 дни с джипчето направихме 1900км.Курса беше Банко-Троя-Ефес и обратно. Останах просто очарован, перфектно пътноповедение, справи се при какви ли не пътни условия - от страхотно слънчево време до невиждани поне за мен тропически бури(чак и нещо подоно на торнадо имаше). Разхода беше приличен и варираше около 9/100 като средната скорост на отиване беше м/у 100 и 140км/ч, а на връщане 120 - 170км/ч, комфорта беше на ниво, като пътувахме 4 човека(никой не беше под 170см и 80кг - беше си много удобно), единственият недостатък се яви малкият багажник, но скоро обмислям да се уредя с един за тавана и експедициите по света и у нас да продължат.Утре ще кача и 2-3 снимчици...
                    Поздрави!
                    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                    Коментар


                    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      На ферибота през Дарданелите...

                      Малко екстремни ситуации из Турция...


                      На една от спирките по време на експедицииката...
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Много се извинявам , но на 3.0 мотора, отвора за интерколера върху предния капак не е ли асиметрично разположен в дясно?

                        Коментар


                        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Много се извинявам , но на 3.0 мотора, отвора за интерколера върху предния капак не е ли асиметрично разположен в дясно?
                          Така е, просто на снимката наистина изглежда, все едно е по средата...
                          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                          Коментар


                          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            Много се извинявам , но на 3.0 мотора, отвора за интерколера върху предния капак не е ли асиметрично разположен в дясно?
                            Мда. И муцуната в средната част е издута, с все капака. Даже стои малко грозновато, ама човек като знае защо е направена тая интервенция, не обръща толкоз внимзние.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Мда. И муцуната в средната част е издута, с все капака. Даже стои малко грозновато, ама човек като знае защо е направена тая интервенция, не обръща толкоз внимзние.
                              И моя много-грозен идва.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM8833-3.JPG
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5222656

                              Коментар


                              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                                И моя много-грозен идва.[ATTACH=CONFIG]264757[/ATTACH]
                                На твоя капака е точно като на моя. Няма издуването, което имам в предвид.

                                Трилитровите са още по-издути. Ето за какво иде реч:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T2_3L.JPG
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5222671

                                Ей тука си личи още повече:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T2_3L_2.JPG
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5222672
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X