Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
    А - моя не е такъв.
    На служебната навара набор 2007 удивително прилича на твоя - по скоро самия мост.

    пс: там има и блокаж
    Ами и Наварата дет търкаляме е със същия, поне външно.За блокаж не съм сигурен, но е възможно.Зимата като се окопах с нея в снега и пуснах бавни взе да подскача задницата и ме изкара на секундата...
    Баси...още нещо различно има в т'ва мое Терано...
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #62
      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Това не е теранов мост, или поне не от масовите. НИщо чудно да е слаган от навара, патрол 160/260, или нещо такова. Нищо чудно да е с блокаж. Ама аз не знам да има такава комплектация на терано, нито има такъв мост описан някъде.

      ...което не значи че е лошо. Може и добре да е, но просто не мога да кажа дали е LSD, дали е отворен, дали има блокаж. Нито пък мога да кажа колко масло побира. Единствения начин да мъдриме е да се свали отново капака и да го снимаш отворен, ама не знам до колко има смисъл. Просто провери дали е LSD, ако вече не си. При една вдигната от земята задна гума, другата на земята, трябва да превърта на близо 400Nm усилие. Понеже точното трудно ще провериш, практически при добре работещо LSD на диференциал H233B, монтиран натерано, няма да успееш да превъртиш вдигнатата гума с ръце, колкото и да се напъваш.

      ПП: Ако има блокаж, той трябва да се включва отделно. Ако си ползвал само бавните, без да натискаш нещо друго, значи просто си бил на бавни, и нищо повече.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Това не е теранов мост, или поне не от масовите. НИщо чудно да е слаган от навара, патрол 160/260, или нещо такова. Нищо чудно да е с блокаж. Ама аз не знам да има такава комплектация на терано, нито има такъв мост описан някъде.

        ...което не значи че е лошо. Може и добре да е, но просто не мога да кажа дали е LSD, дали е отворен, дали има блокаж. Нито пък мога да кажа колко масло побира. Единствения начин да мъдриме е да се свали отново капака и да го снимаш отворен, ама не знам до колко има смисъл. Просто провери дали е LSD, ако вече не си. При една вдигната от земята задна гума, другата на земята, трябва да превърта на близо 400Nm усилие. Понеже точното трудно ще провериш, практически при добре работещо LSD на диференциал H233B, монтиран натерано, няма да успееш да превъртиш вдигнатата гума с ръце, колкото и да се напъваш.

        ПП: Ако има блокаж, той трябва да се включва отделно. Ако си ползвал само бавните, без да натискаш нещо друго, значи просто си бил на бавни, и нищо повече.
        Дифа беше отворен днес...само дет не го снимах.LSD има, тествах го и е реални условия и по начина по които каза.Блокаж значи няма, не мога да намеря никакви бутони за включването.
        Ми остава в София да се видим някой път и да разгледаш на какво съм попаднал.
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #64
          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Моят заден диференциял е същия.Но моито терано се оказа че е някаква лимитирана серия-любилейна с сериен номер до скоростния лост.Има нивомер с алтиметер по средата на таблото.Фабрично затъмнени стъкла на задните 3 врати и страничните неотваряеми стъкла.Така се оказва ,че има разлики в различните коли.Но Спарки ще се радвам да го видиш да си кажеш мнението дали всичко е наред,пък аз ще почерпя .
          Последно редактирано от masagero; 16-08-10, 20:19.

          Коментар


          • #65
            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
            Моят заден диференциял е същия.Но моито терано се оказа че е някаква лимитирана серия-любилейна с сериен номер до скоростния лост.Има нивомер с алтиметер по средата на таблото.Фабрично затъмнени стъкла на задните 3 врати и страничните неотваряеми стъкла.Така се оказва ,че има разлики в различните коли.Но Спарки ще се радвам да го видиш да си кажеш мнението дали всичко е наред,пък аз ще почерпя .
            Моя кош е същият!Само, че и предните ми стъкла са затъмнени леко.Като модел се води Adventure 4x4...Трябва да се видим някой ден на по бира Теранаджиите, да обсъдим тия разлики.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #66
              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...
              Нищо чудно да е слаган от навара, патрол 160/260, или нещо такова...
              Виждал съм подобен заден диф на 160-сетка. Еднакъв по размер с предния на 160 и 260. Мисля 200 мм. Чугунен корпус и набити стоманени ръкави.
              Екземпляра беше 84 год. По късно почва да се монтира познатия 233 мм.
              И аз се учудвам ако е стария 200 мм.

              Коментар


              • #67
                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Андро, не е стария. H233B си е, ама е с по-дебели полуоски вероятно, заради по-мощния двигател. Аз дори съм карал такова с трилитров, ама никак не се сетих да погледна дифа. Гледах под предния капак предимно. На трилитровите и спирачките са по-корави (има и 2.7 с такива). Започват заводски да им слагат 16-ки джанти за да поберат дисковете и спирачните апарати отпред, а отзад са с по-големи по диаметър барабани.

                ...и всичкото това се случва по времето, в което започват да правят Navara. Явно са стъкмили някаква галимация. 200 милиметров слагат отпред на старото трилитрово V6 терано. На терано 2 - 180 милиметров. Задните на всичките са си 233 милиметрови, поне до колкото ми е известно, и това откак въобще има Pathfinder, Terrano, Hardbody, Navara, и сие, дето са на същата платформа. Вариациите по предното окачване са малки, а при задното има и ресорни.


                За колегата - с удоволствие бих поогледал и с още по-голямо бих му ударил 1-2 кръгчета. Като имаш път насам - обаждай се ден-два предварително, ако имаш желание.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Андро, не е стария. H233B си е, ама е с по-дебели полуоски вероятно, заради по-мощния двигател. Аз дори съм карал такова с трилитров, ама никак не се сетих да погледна дифа. Гледах под предния капак предимно. На трилитровите и спирачките са по-корави (има и 2.7 с такива). Започват заводски да им слагат 16-ки джанти за да поберат дисковете и спирачните апарати отпред, а отзад са с по-големи по диаметър барабани.

                  ...и всичкото това се случва по времето, в което започват да правят Navara. Явно са стъкмили някаква галимация. 200 милиметров слагат отпред на старото трилитрово V6 терано. На терано 2 - 180 милиметров. Задните на всичките са си 233 милиметрови, поне до колкото ми е известно, и това откак въобще има Pathfinder, Terrano, Hardbody, Navara, и сие, дето са на същата платформа. Вариациите по предното окачване са малки, а при задното има и ресорни.


                  За колегата - с удоволствие бих поогледал и с още по-голямо бих му ударил 1-2 кръгчета. Като имаш път насам - обаждай се ден-два предварително, ако имаш желание.
                  Благодарско за инфото...
                  А в София се прибирам на края на тоя месец и съм у големото село следващата 1 година...поне...демек задълже ще се видим да полафим.
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #69
                    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                    Е то вече май няма к'во да питам....ако има нещо по натам ще се обаждам ако е удобно...Номера ми е 0888-657-420 Виктор
                    Ето снимка:
                    Това е С200, същия като мой
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                      Това е С200, същия като мой
                      Мда. Сега като ровичках попаднах на информация че на късните терано 2-ки слагат и такъв. Явно с Андро ще се окажете прави.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Виждал съм подобен заден диф на 160-сетка. Еднакъв по размер с предния на 160 и 260. Мисля 200 мм. Чугунен корпус и набити стоманени ръкави.
                        Екземпляра беше 84 год. По късно почва да се монтира познатия 233 мм.
                        И аз се учудвам ако е стария 200 мм.
                        А мой 83 год. си заборавил ?
                        Three witches watch three Swatch watches.
                        Which witch watch which Swatch watch?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                          А мой 83 год. си заборавил ?
                          От ЕГН-то е брат.
                          Обаче, представи си какво преусигуряване е било на времето, като след толкова години същия диф се монтира на почти два пъти по мощна машина!
                          Някой умен колега някъде беше казал: "едно време колите се правеха от конструктори, а сега се правят от счетоводители".

                          Коментар


                          • #73
                            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            От ЕГН-то е брат.
                            Обаче, представи си какво преусигуряване е било на времето, като след толкова години същия диф се монтира на почти два пъти по мощна машина!
                            Някой умен колега някъде беше казал: "едно време колите се правеха от конструктори, а сега се правят от счетоводители".
                            То това и кой-знае какъв счетоводен ефект няма. Честно казано за мен е необяснимо. Може би защото строшен заден диф на терано май няма, и не е имало, та са решили че е прекалено здрав.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Ново 200...датчика на маслото се предаде днес в жегата...Да не бъркам с маслото, карам с Мобил S3000 5W40 или просто си му е дошло времето( преди и на 2-те Фронтери съм го сменял).
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • #75
                                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                                Ново 200...датчика на маслото се предаде днес в жегата...Да не бъркам с маслото, карам с Мобил S3000 5W40 или просто си му е дошло времето( преди и на 2-те Фронтери съм го сменял).
                                Не е от маслото. Виж в Евро07 дали го нямат. За 2.7 имат, но не знам дали твоя е същия.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X