Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости на Патрол 260

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скорости на Патрол 260

    Патрол 260, 2.8 тд, бившия на търтея.
    Симптомите: 1-ва, 3-та, 5-та хъркат при включване. Най-осезаемо е трета, хърка като мен след кило ракия. По-силно изявено при връщане от четвърта, независимо от междинна газ и майсторство при включване. Съединителя отделя където трябва и се държи добре. Преди 2-3 седмици гледахме маслото на скоростите и имаше колкото трябва, но не се знае на каква възраст е, което автоматично води до смяна, като първа мярка, най-близка до акъла. Днес ми направи впечатление, че в началото почти го няма проблема, докато е студена, което още ме води към маслото на скоростите. Има достатъчно течност на съединителя.
    Та, следващата седмица ще се сменя маслото. Вероятно от най-евтиното гл 4, което се намери. Ако може да ме подготвите колко ще трябва и евентуално идеи какво трябва да се погледне допълнително.

  • #2
    От: Скорости на Патрол 260

    при мен беше подобен проблема е без да хъркат,След смяна на маслото /два пъти/ разбрах че не е от там проблема,1-Съединител-130лв, 2-долна помпа-70лв, 3-маркуч за спирачна течност от някакъв опел 4-спирачна течност 5-труд 150лв забравих аксеалния лагер,ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН-----КЪСМЕТ КОЛЕГА
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: Скорости на Патрол 260

      Първоначално публикуван от Pinky Преглед на мнение
      Патрол 260, 2.8 тд, бившия на търтея.
      Симптомите: 1-ва, 3-та, 5-та хъркат при включване. Най-осезаемо е трета, хърка като мен след кило ракия. По-силно изявено при връщане от четвърта, независимо от междинна газ и майсторство при включване. Съединителя отделя където трябва и се държи добре. Преди 2-3 седмици гледахме маслото на скоростите и имаше колкото трябва, но не се знае на каква възраст е, което автоматично води до смяна, като първа мярка, най-близка до акъла. Днес ми направи впечатление, че в началото почти го няма проблема, докато е студена, което още ме води към маслото на скоростите. Има достатъчно течност на съединителя.
      Та, следващата седмица ще се сменя маслото. Вероятно от най-евтиното гл 4, което се намери. Ако може да ме подготвите колко ще трябва и евентуално идеи какво трябва да се погледне допълнително.
      И с масло няма да стане трябват части нови.
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        От: Скорости на Патрол 260

        Така, след смяна на маслото разлика няма никаква. Определено имаше нужда от смяна де, беше на боза, поне не са грешни пари хвърлени.
        Има ли какво да се погледне без сваляне на кутията?

        Коментар


        • #5
          От: Скорости на Патрол 260

          Първоначално публикуван от Pinky Преглед на мнение
          Така, след смяна на маслото разлика няма никаква. Определено имаше нужда от смяна де, беше на боза, поне не са грешни пари хвърлени.
          Има ли какво да се погледне без сваляне на кутията?
          Без сваляне не! Скоро ще почне да ти изключва трета скорост когато дойде този момен знай настъпил е края и ремонта е неизбежен.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #6
            От: Скорости на Патрол 260

            Преди 4 години си купих Y-260 с изключваща 3-скорост и хъркаща 5-скорост. Последва сваляне, разглобяване. Смениха доста части но нямам спомени точно какво. Ремонта излезе около 2000 лв. До ден днешен около 60000 км. никакви проблеми. Тогава нямаше никакви части втора употреба но това е по-разумния вариант, скорости втора употреба с плащане след като се качат и пробват....
            LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
            E23,E36,E46,E39,E61.

            Коментар


            • #7
              От: Скорости на Патрол 260

              Спешно търся синхронизатори за скоростна кутия 3та и 5та скорост за Нисан Патрул Y60 2,8TD 91г.
              телефон за връзка:0888/586 534-Дечо

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X