Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

    Колеги какъв ще бъде ефекта ако махна стабилизиращата щанга с биаледките,ако може да споделите плюсове и минуси.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
    Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

  • #2
    До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

    Според мен можеби ще почне да сее наляво-надясно
    Nissan Terrano R20 2.7TDI
    Toyota RAV 4 2.2 D-4D

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

      Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
      Колеги какъв ще бъде ефекта ако махна стабилизиращата щанга с биаледките,ако може да споделите плюсове и минуси.
      БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
      А защо искаш да я махаш?
      Ако става въпрос за колата от аватара, тя изглежда като да се кара основно по пътищата. При това положение от свалянето на стабилизиращата щанга печалба няма да има никаква. Минусът е ясен - намалена стабилност, което може да бъде опасно при по-резки маневри на по-висока скорост.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        А защо искаш да я махаш?
        Ако става въпрос за колата от аватара, тя изглежда като да се кара основно по пътищата. При това положение от свалянето на стабилизиращата щанга печалба няма да има никаква. Минусът е ясен - намалена стабилност, което може да бъде опасно при по-резки маневри на по-висока скорост.
        Що да е само за пътищата,има си и булбар Жипа...
        БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
        TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
        Съби Радев А(-) 0895745706

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

          Колеги джипът се използва за лов и offroad разходки.Снимката на аватара няма нищо общо със сегашното му състояние.Питам за щангата защото днес сменях биалетките и няколко човека ме подстрекаваха да махна щангата,но реших да се допитам първо във форума.
          NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
          Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

            Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
            Колеги джипът се използва за лов и offroad разходки.Снимката на аватара няма нищо общо със сегашното му състояние.Питам за щангата защото днес сменях биалетките и няколко човека ме подстрекаваха да махна щангата,но реших да се допитам първо във форума.
            Еми пробвай. Но голяма далавера и аз мисля че няма да имаш. Отпред ходовете са си сравнително малки по принцип, а отзад щангата и биалетите са такива, че не ограничават чак толкоз. Джипката е прилично тежка, а щангите и не са от най-дебелите (макар че има няколко варианта).
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

              Първоначално публикуван от TsOnIsLaV Преглед на мнение
              Колеги какъв ще бъде ефекта ако махна стабилизиращата щанга с биаледките,ако може да споделите плюсове и минуси.
              БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
              Здрасти,дано не съм ти лош пророк,но имам чуството,че нещо със щаната ти не е наред,я сия изкривил и като си питал за нова около 700 лв,ти си е завило свят.Не я махай само ще навредиш на авомобила,по моргите ги има за 250 лв.е както казах,не искам да съм ти лош пророк,някога съвета ми може и да ти е от полза ,ако сега греша.Отделно завършил съм и такава специалност,макар,че не ми е това работата и трябва да ти кажа,че стабилизиращата щанга,гаси всички гранични колебания на усукване и напън на моста,та сам прецени ,ако я няма какъв ефект ще има.Успех!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                При подобна интервенция според мен само ще си навлечеш неприятности.
                Или просто ще ти се налажи да не надвишаваш 50км/ч , да не правиш рески движения с тази скорос а за по сериозен сртаничен наклон извън пътя, неми се мисли.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                  Първоначално публикуван от kusemak Преглед на мнение
                  При подобна интервенция според мен само ще си навлечеш неприятности.
                  Или просто ще ти се налажи да не надвишаваш 50км/ч , да не правиш рески движения с тази скорос а за по сериозен сртаничен наклон извън пътя, неми се мисли.
                  Точно за извън пътя няма особено значение, и по-скоро маханещо ще помага.

                  А и 50те километра малко ги попресилваш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Точно за извън пътя няма особено значение, и по-скоро маханещо ще помага.

                    А и 50те километра малко ги попресилваш.
                    И аз това се чудя? Офроуд форум сме, човека каза че кара офроуд, а се дават съвети предимно за каране по асфалта.
                    Трябва да се пробва. До каква степен ще влоши стабилноста на пътя и ще подобри проходимоста извън пътя.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      И аз това се чудя? Офроуд форум сме, човека каза че кара офроуд, а се дават съвети предимно за каране по асфалта.
                      Трябва да се пробва. До каква степен ще влоши стабилноста на пътя и ще подобри проходимоста извън пътя.
                      Стабилността ще влоши със сигурност, но проходимостта надали ще подобри кой-знае колко
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Стабилността ще влоши със сигурност, но проходимостта надали ще подобри кой-знае колко
                        Може да увеличи ходовете. Като нищо могат да дойдат 5-10 см. отгоре. Понякога са важни.
                        Спомни си това мерене на ходове и виж Диското на Радо без стабилизираща щанга:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...9&postcount=64
                        Ръководство: Смени си сам - Окачването. За Диско 1

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Може да увеличи ходовете. Като нищо могат да дойдат 5-10 см. отгоре. Понякога са важни.
                          Спомни си това мерене на ходове и виж Диското на Радо без стабилизираща щанга:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...9&postcount=64
                          Ръководство: Смени си сам - Окачването. За Диско 1
                          Няма да ги увеличи с толкова, че да се усети по проходимостта.

                          Мислиш ли че не съм го мислил и гледал?

                          ПП: На това мерене не съм съвсем сигурен дали бях с пуснати хъбове, между другото. Между траяла и меренето бях на плаж, и после в бързането май забравих. За съжаление от снимката не мога да видя.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...
                            Мислиш ли че не съм го мислил и гледал?
                            Аз бих пробвал.
                            Нали са ... 6 болта. При Голди на крика и после на рампата.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за стабилизираща щанга на терано 2

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              И аз това се чудя? Офроуд форум сме, човека каза че кара офроуд, а се дават съвети предимно за каране по асфалта.
                              Трябва да се пробва. До каква степен ще влоши стабилноста на пътя и ще подобри проходимоста извън пътя.
                              Андро, обикновено до офроуда стигаш по асфалта. Освен това, бързо каране можеш да имаш и по равни черни пътища.

                              Карал съм Патрула и без нито една стабилизираща щанга, а сега е и с двете.
                              Не мисля, че без щангите беше осезаемо по-проходим. За сметка на това влиянието върху стабилността в завои беше драстично. Без щангите дори такава широка и с нисък силует машина като Патрула люлееше в завоите като лодка. Разликата без/със беше толкова силна, че при първото каране с наново поставените щанги по пътя през Ярема, беше усетена дори от навигатора ...

                              Вероятно ще има някакво подобряване на артикулацията, ако се махне стабилизиращата щанга, но не мисля, че си струва. Освен ако, разбира се, колата не се използва основно за траялно каране.

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Аз бих пробвал. Нали са ... 6 болта. При Голди на крика и после на рампата.
                              А би ли пробвал и "лосовия" тест? Примерно при 60-70-80 км/ч ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X