Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Утре ще погледна, но до колкото помня бяха същите, само по-дълги, поради спецификата на оригиналния автомятичен хъб.

    Ако пак се разхлабят, ще сложа лепило за резби, стига да намеря. Някакви предложения откъде? Чувал съм за някакво Виктор Рейнц, и не съм сигурен, но май и на WURTH, но това беше отдавна и вече ми е изветряло.
    Локтайт, Вюрт, Лики Моли. Но най вече Локтайт.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      Локтайт...
      Аз не съм кух. АЗ СЪМ МНОГО КУХ!!!!

      На единия ми колега баща му работи във фирмата, дето ги внася. Значи, въпроса е уреден.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Преди около 3 месеца монтирах ръчни хубове AVM на тераното. Стегнах както пише по книгите - на кръст и т.н., и съответно забравих за тях от тогава. Каква беше почудата ми, когато днес установих че и шестте болта и на двата хъба бяха хлабави, при това до толкова че се въртяха на ръка, а един от тях се беше развил нацяло, като само алуминиевата капачка му е попречила да изпадне. Няма видими поражения по болтовете, и изобщо, няма видими причини за отвиването им. Стегнах ги, съответно.

        Ама се питам, някой има ли идея от какво се е получило? Да не би гарнитурата леко да е слегнала, и от там да са тръгнали? Аз засега друго обяснения нямам?

        Ако пак ми направят тоя номер, ще взема вместо гарнитура да му сложа силикон, а в болтовете да цвъкна от ония гадости против саморазвиване (само дето все забравям да си купя ).
        Откога смятате испанските Нисани за автомобили?Имам един терно-3 литра бензин ВИ- 6-ами истиски си е,европейските са като деца -седмачета.

        Коментар


        • #19
          До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

          Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
          Откога смятате испанските Нисани за автомобили?Имам един терно-3 литра бензин ВИ- 6-ами истиски си е,европейските са като деца -седмачета.
          Много помогна, колега.

          ...пък и както казах, заводските хъбове не бяха пипани откак е излязла от завода. Демек със сигурност не е проблема в испанската сглобка, а в мойта.

          Както и да е. Сега ги проверявам редовно. Засега си стоят както си му е реда. Не са се разхлабвали от тогава. А и да се разхлабят, тоя път имам Metal lock на BISON под ръка.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

            Проблема се случи и на моята кола, 4 от 6-те болта са се скъсали и хъба AVM е изгубен безвъзвратно . Проблема явно е можел да бъде хванат на време ама колата ми я кара един мой познат и явно не е усетил хлабавия хъб. Някой ще каже ли защо се разхлабват ? Лично аз съм ги стягал при прверка на главините и знам че ги стегнах качествено.
            Сега чакам новия хъб и искам да подсигуря детайла но ми е интересно защо се получава тази неизправност.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #21
              До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              Проблема се случи и на моята кола, 4 от 6-те болта са се скъсали и хъба AVM е изгубен безвъзвратно . Проблема явно е можел да бъде хванат на време ама колата ми я кара един мой познат и явно не е усетил хлабавия хъб. Някой ще каже ли защо се разхлабват ? Лично аз съм ги стягал при прверка на главините и знам че ги стегнах качествено.
              Сложи им MetalLock, Loctite или подобно, разкарай гадната хартиена гарнитура, и на нейно место сложи течна, и ще забравиш за хъбовете.

              А за AVM-а не съжалавай. Просто потърси нещо друго. Вътре иначе е здрав, но всичко останало е откровено недоразумение. Даже не са ги боядисали като хората - мойте и двата са изцяло ръждясали отвън, а алуминия вече е сив.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Сложи им MetalLock, Loctite или подобно, разкарай гадната хартиена гарнитура, и на нейно место сложи течна, и ще забравиш за хъбовете.

                А за AVM-а не съжалавай. Просто потърси нещо друго. Вътре иначе е здрав, но всичко останало е откровено недоразумение. Даже не са ги боядисали като хората - мойте и двата са изцяло ръждясали отвън, а алуминия вече е сив.
                Аз бях доволен от мойте ,нито са ръждясвали нито каквото и да е друго. Хартиена гарнитура много отдавна не ползвам за било то капачки ,полуоски или други подобни фланци.Ако се пробвам да мнтирам щифтове между хъба и главината както е при УАЗ-а дали ще избегна самоотвиването.То с лепилото е бързо решение ама псле трудно ще го отвивам ако има нужда,автомобила все пак се експлоатира в гората а аз не нося голям набор инструменти. Иначе с лепилата на Локтайт съм си лепил карето на кардана и вече 8месеца си върши работа
                Последно редактирано от banjo; 12-03-10, 12:24.
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #23
                  До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

                  Няма да имаш проблем с отвиването после. Това само пази от саморазвиване. Като ги напънеш с гедорето си се отвиват. То затова е и правено това - не залепва силно, а само пречи да се саморазвиват. По японските коли се ползва фабрично масово от много години.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Проблема се случи и на моята кола, 4 от 6-те болта са се скъсали и хъба AVM е изгубен безвъзвратно . Проблема явно е можел да бъде хванат на време ама колата ми я кара един мой познат и явно не е усетил хлабавия хъб. Някой ще каже ли защо се разхлабват ? Лично аз съм ги стягал при прверка на главините и знам че ги стегнах качествено.
                    Сега чакам новия хъб и искам да подсигуря детайла но ми е интересно защо се получава тази неизправност.
                    При мен се разхлабваха, защото ги нямаше конусчетата.С конусчета и локтайт няма мърдане.
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #25
                      До: Саморазхлабващи се хъбове. Случвало ли ви се е?

                      Колеги аз също сложих avm и вчера на тераното ми се случи същото като на спарки моите се бяха разжили всичките до един.След като им наслагах лепило и при затягането на последният болт превъртя прекарах с метчика,сложих малко по дълъг болт но неможа да стегне ловеше само на една резба и го залепих с най-здравото лепило на SUN-FIX и го стегнах на едната резба.Правилно ли съм постъпил?И малко ми се е изместила едната гарнитурка на хъба към главината може ли да влезе вода при положение че е стегнат?
                      NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
                      Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X