Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2.7ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2.7ТД

    Здравейте имам няколко въпроса за терано 2.7тд 96г.
    1. Имали някакъв вариянт да се позасили вървенвто, че е пълвн мъртвец.
    2. Дали някой има схема за направата на силово брони.
    3. Как захващате багажниците тея който са на тава на двуврато терано.
    2 и 3ти въпрос ако може да приложите снимки ще съм ви много благодарен.

  • #2
    Уф, що не писа по обяд ... Тъкмо гледах едно двуврато Терано с монтирани напречни греди. Само една снимка направих заради марката на багажника. Можеше да са повече


    Това е от задната страна. .Метална планка, с подвит ръб, който се подпъхва над задно странично стъкло. Предната греда е по същия начин, с подвит ръб, но планката е по-къса.

    Или пък сваляш тапицерията на тавана, гледаш къде са напречните усилващи гредички, дупчиш и си правиш самоделен здрав и удобен багажник


    Относно вървенето ... Добавяне на интеркулер и настройка на помпата и дюзи би трябвало да повишат динамиката

    Тук знам за поне двама, които са заменили електронната помпа на 2.7 ТДИ с чисто механична от 2.7 ТД и след съответните настройки твърдят, че колата върви по същия начин ( като 125 к.с) Само, че трябва майстор, който знае какво прави.

    Друг вариянт е да сложиш АГУ или по-добре метан. Доста подобрява вървенето и намалява общия разход с 15-20%. Има риск да стопиш буталата, при неправилни насройки на газта. Но пък няма да пуши толкова

    Ето тема по въпроса:
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B7%D0%B5%D0%BB
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от bullet_pk; 28-10-20, 18:57.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      Колега нещо не ми отваря снимката а за интеркулера и аз си го мисле
      ​​

      Коментар


      • #4
        Сега?

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20201027_150621367.jpg Прегледи:0 Размер:374.6 КБ ID:6662435
        Прикачени файлове
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          Моето е единичка от 93г, карам го само на олио + малко бензин + двутактово масло.Мърка като коте и клапана на турбото отваря около скорост 130.При това с 31ци.
          Това му е тавана на скоростта при това кубче.Пъргаво е и чак подскача.Нещо ти се губят настройките на помпата.
          Последно редактирано от хрис; 28-10-20, 16:36. Причина: добавяне

          Коментар


          • #6
            Вижда се сега снимката, но това не е ли захванато за предната врата? Незнам колега сякаш помпата е добре но турбото ще кажиш, че нафува малко

            Коментар


            • bullet_pk
              bullet_pk коментира
              Редактиране на коментар
              Това е точно отзад. Планката е подпъхната между стъклото и уплътнението.Отпред при отворена врата има малък ръб на тавана, за който се захваща същата планка, но по-ниска

              Просто и аз нямам багажник, а от време на мреме си трябва. Но моето терано е дълго И мога да хвана гредите на предни и задни врати.

          • #7
            Благодаря за информацията, сега ако се включи и някой по засилването малко ще е добре

            Коментар


            • #8
              Засилването се състои в монтаж на интеркулер от 2.7TDI + пипване на нафтата и турбото, така че да вдига номиналните си 0.9 бара (при 2.7TDI по спомен толкова трябваше да бъде). И ще запонче да върви колкото 2.7TDI, тоест с 20-ина кончета отгоре.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #9
                Благодаря за информацията и още нещо което ме дразни много е, че съединителя е много твърд

                Коментар


                • #10
                  Може би вилката си е затръгвала, или притискателя е направил ръбче там, където контактува с лагера. Ако съединителя работи нормално, не те съветвам да пипаш нищо - ремонта на всичкото е 500лв. минимум, защото хамалогията е голяма. Иначе има и по-меки притискатели.

                  Мен пък ме кефеше на старото ми терано да е по-твърд. Няма да стане като на лека кола, каквото и да правиш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #11
                    Каква роля играе това нещо

                    Коментар


                    • #12
                      Демпфер за вибрации на педала.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #13
                        Може ли от него да е твърд съединителя

                        Коментар


                        • #14
                          не
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #15
                            А някой схема за оборотомер, защото не работи и ме изнервя

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X