Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос, кога започва да пуши Тераното?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос, кога започва да пуши Тераното?

    Здравейте, имам проблем с пушенето на Тераното. Реших че е от турбото и вчера го взех от сервиза.Да усещам малко по пъргав двигателя, но пак при палене изпушва. Забелязах че ако подавам рязко газ изпушва, ако подавам постепенно не. Четох по форума и до тук открих че може би е добре да почистя ГНП. А иначе пали от четвърт, така че мисля че има добра компресия и не е от сегментите. Джипката е 94г 2.7 Някакви идеи? Да добавя, случи ми се вече 3-4 пъти, като го запаля и тръгна/на смукач/ но след 150м спирам на светофар/ вече съм върнал смукача/ и едвам тръгва изпушва повече и от при паленето. Следва як форсаж оправя се и след това няма проблем.

  • #2
    Цвят на пушилката?
    Само студена ли пуши / не ма да питам /?

    Италиански тунинг-карай я като крадена на високи обороти 5-10 мин

    А иначе дизел от какво може да пуши е дълга тема
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Здравейте, имам проблем с пушенето на Тераното......Забелязах че ако подавам рязко газ изпушва, ако подавам постепенно не.....

      Аз не разбирам много ,но си мисля ,че нямаш проблем.

      Коментар


      • #4
        От къде зареждаш ? Ако от различни места , много вероятно да си случил на кофти нафта .

        П.П. Не че ако зареждаш от едно и също място в нашата родина имаш гаранция за качеството де...
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          - замърсен въздушен филтър,

          - Затлачен горивен филтър или запушен от парафините в нафтата при ниски външни температури

          -некачествено гориво.

          -наслоявания/полипи от бактерии/гъби/сюнгер в резервоара, филтри или горивопроводна система.

          Почти забравих последното - износено/изхабено или некачествено масло.Когато купих моят дизел така изпълваше при палене и гасене на двигателя с облаче тъмен фон.След смяна на маслото с ново дим няма дори при яко форсиране.

          След тези проверки/смяна на филтри и отрицателен резултат -липса на подобрение следва проверка на "хардуера"

          Коментар


          • #6
            Здравейте, благодаря за идеите. Да, само студена пуши. Понеже зареждам от Марешки предполагам, че нафтата не е много добра. Вчера сипах за 10лв бензин и за 10лв. нафта от Шел / в резервоара имах около 20лв гориво/ и днес е много по добре.
            Почти спря пушенето. Ще сменя горивния филтър/макар да е на 5 месеца/ и ще сложа добавка в резервоара.
            Успешен ден.

            Коментар


            • #7
              Какви добавки слагате?
              Притеснява ме да сложа добавка да не протече помпата.
              На команрейл слагате ли добавки и какви?
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                Има тема за това.
                https://offroad-bulgaria.com/forum/о...а-и-защо
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X