Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Баш на 2.8 налягането на маслото е важен показател щото маслената помпа е склонна да прави глупости.

    И не ме разбирайте погрешно - аз съм един от най-феновете на патрул у наше село. Ама е добре да се знае кое как защо. И за капак трябва да се бориш с легенди разпространявани от секви мастори и прочее специалистори как например след запалване на рд28 греели само задните три свещи
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Бих казал, че всяка марка има своите екзотики. Всяка без изключение. Веждите на калниците от фибростъкло за моята тойота при вносителя струват 1200лв. На брой. А те са четири. И сега какво, да се откажа от нея ли? Карайте си Патрулите и не ги мислете много тези неща.
      Е да ама..ти без веждички за 5000лв. можеш да караш,ама лицето Х без маховик не може...Има разлика...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Е да ама..ти без веждички за 5000лв. можеш да караш,ама лицето Х без маховик не може...Има разлика...
        БМВ, Мерцедес, WV, и пр., дали могат без маховик? Колко струва маховик за Х3...а за Х5, или GL. Това при положение, е като джипове са толко далеч от Патрола, че не се виждат.


        ПП За кафеджийски курник веждите са много по-важни от маховика...
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          БМВ, Мерцедес, WV, и пр., дали могат без маховик? Колко струва маховик за Х3...а за Х5, или GL. Това при положение, е като джипове са толко далеч от Патрола, че не се виждат.


          ПП За кафеджийски курник веждите са много по-важни от маховика...
          Ами затова и всеки да си прецени колко му е сулука.
          Аз примерно нямам сулук да давам по 2500лв. само за маховик/съединителя отделно/,а да не говорим за масрафите около "мнооого здравата и безпроблемна" помпа и т.н.(
          Затова и аз НЕ си купувам такъв джип и по същата тази причина пък като ме питат изтъквам,че не го харесвам именно заради непосилната поддръжка/говоря си за моя джоб!/
          П.П.Почти съм сигурен,че колегата от няколко поста по-нагоре ,който щастливо/за сега/ си кара Патрол 3,0тди и хал хабер не е имал колко примерно му струва маховика когато го е купувал...както и много други хора.Обикновено като разберат обаче за предстоящите масрафи и повечето ...омаляват/виждал съм го нееднократно на живо/.
          Та...в темата се опитваме не толкова да плюем Патрола/аз имам доста километри на GRY60 с RD28T/,а да покажем на колегите на които им предстои покупка на дадено возило/в случая на Патрол/какво ги очаква евентуално...да имат хабер...,а не да ги свестявам после в магазина за авточасти и да се чудят как да теглят потребителски кредит...
          П.П.Само за инфо...да не бъдем голословни...За БМВ Х5 3,0d 184 к.с. маховика на LUK е точно 1405лв. и като ти го вземе един сервиз с ТО пада рязко на 983,50лв.
          Не е като 2000 +...нали...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Че какво общо има цената на резервните части с това дали един автомобил става или не.И какъв всъщност е критерия за автомобил който е качествен и функционален.То на нивата са и евтини частите ама карат по един ден и никой вече не иска да се занимава с нея. А това ,че на някой му е тесна дупката на тия от нисан както и на всички останали им е все тая.Купувай те ново имате гаранция и няма да мислите за маховици. Това е стратегията на всички автопроизводители те мислят как да ви накарат да купите ново а не как да ви намалят цената на частите и вие да можете още 30 години да си карате старите патрули.
            Интересна Промоционална оферта ми попадна скоро която направо ме втрещи пък хората си ги карат.Вносителя е пояснил,че щом е промоция дори дилърите нямат отстъпка демек това е цената за всички. Паджеро 3 3.2 DID
            Áðîé 53
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:277pagero2.JPG
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5544641
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
              Че какво общо има цената на резервните части с това дали един автомобил става или не.И какъв всъщност е критерия за автомобил който е качествен и функционален.То на нивата са и евтини частите ама карат по един ден и никой вече не иска да се занимава с нея. А това ,че на някой му е тесна дупката на тия от нисан както и на всички останали им е все тая.Купувай те ново имате гаранция и няма да мислите за маховици. Това е стратегията на всички автопроизводители те мислят как да ви накарат да купите ново а не как да ви намалят цената на частите и вие да можете още 30 години да си карате старите патрули.
              Интересна Промоционална оферта ми попадна скоро която направо ме втрещи пък хората си ги карат.Вносителя е пояснил,че щом е промоция дори дилърите нямат отстъпка демек това е цената за всички. Паджеро 3 3.2 DID
              Áðîé 53
              [ATTACH=CONFIG]659612[/ATTACH]
              Ами как какво общо има...Всеки купуващ автомобил на старо се интересува от поддръжката му.Тук си говорим за джипове на 10-15,че и 20+ години.За нови не става въобще въпрос поне в случая.Сега..ако някой има парите да сменя съединител по 3-4000лв. на джип дето струва 10-12000лв....за мен не е толкова рентабилно.И това извън останалите проблеми точно на въпросния Патрол 3,0тди...Затова и се формира едно до известна степен негативно мнение за тази машина.
              То едно нещо ако не ставало с пари...ставало с много пари...Лошото е,че повечето българи ги нямат...затова и има значение...поне според мен де/темата е впечатления,мнения и...размисли/
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Как да кажа...имам Y61 3.0Di на 250+к км. Диск и притискател смених на 220к км. За сега не се усеща да има проблеми с маховика.
                Имам и БМВ Х3 на 140к км. Целия възел е за нов. Колко ще ми струва? Оригинални части?
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Хаха...ама Вальо...,че кой твърди че е правилно да си купуваш БМВ Х3...
                  Аз имам Терано 2...на километража пише 140000,ама нали се сещаш,че в никакъв случай няма да са това километрите
                  Та..доказано съм все още с оригиналния съединител и ако пък ми се наложи да го сменям ценово е от 450 до 600лв. за най-качествените,а маховика ми е твърд!
                  Извод...???
                  Не става въпрос и за това обаче...тук си говорим за Патрол и нищо друго!!!
                  Та...ако човек няма пряк допир с тази машина има предостатъчно инфо из нета какви и са проблемите,а проблемите по Y61 3.0тди не са малко/сега кажи,че и ГНП-то им е дЖилязно и безпроблемно/
                  Примера с маховика го дадох,защото ми е от онзи ден.Не е казано,че трябва задължително да се сменя/макар,че демпферен маховик неминуемо му идва времето и ако ти си уцелил промеждутъка ,то слевдащия закупил от теб Патрола...дали???/.
                  Не се захващай за думата,беше просто един от достата примери който се случи скоро.
                  Пак казвам,за мен лично е по-важно не толкова дали ще му се наложи на човека Х да сменя примерно маховик,а по-скоро...да е наясно с поддръжката на това возило,защото то човек лесно намира едни 10-15 000лв. ,купува го и...готово...
                  Е да ама не...после като вземе да го обслужва и ремонтира и разбира/само,че е късно тогава/,на какЪв е седнал...
                  Патрола не е лоша машина,но особено този си има проблеми и най-лошото е,че те са скъпо струващи!
                  Това ако го отречеш...значи мнението ти е субективно и пристрастно!
                  Аз също карах 5 години Y60 с 2,8тд мотора.Моя сигурно е един от малкото карани толкова в БГ и подлагани на хард екстремна експоатация ,който си е още с оригиналната глава,ама мога ли да твърдя,че този модел няма проблем с главите...,или пък,че видиш ли на колко евтино е да го караш,защото на мен не ми се е наложило да правя глава и ремонт на мотора за няколко хиляди лв.?????
                  Настина както писа и В. Петров...много от проблемите си идват поради задкормилното устройство и неправилна експоатация,но...3,0тди не е като да няма проблеми и да е извънредно здрав и с евтина поддръжка!
                  Това е важното да знаят хората,защото за мен е абсурдно да си мисилм,че всеки който кара такъв Патрол е милионер и за него едни 3-5хил. лв. за нещо възникнало като ремонт са джобни пари...!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Ти принципно си абсолютно прав. Има хора които са намерили за едни тънки пари джип и са решили да се направят на батковци а после са учудени, че някои неща са само оригинални и съответно скъпи.
                    Мисля (надявам се) тук такива да са по-малко.
                    За мен всеки автомобил струва едни пари. Дали ще ги дадеш при покупката или след това е друг въпрос.
                    Тоя дето си е купил МПС и после частите са му скъпи и търси шарнири по 10 кинта, не го разбирам.


                    ПП Не разбирам и търговците които нямат оригинални части. Всички клиенти ли търсят алтернативи? Всички коли ли се правят като за продаване?
                    Баси.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      На стария джип който беше Форд Маверик пак 2.7 като новия, правих компромиси с алтернативни части, което беше грешка естествено. Тампони между долния носач и шасито за 25 лв. от Евро 07 започнаха да скърцат отново 1 месец след смяната. Имаше и други такива драми но не се сещам в момента.
                      Ако искате да оправите някой проблем по-добре дайте 1 път примерно за тази част 100 лева отколкото 2 пъти по 80 Поздрави!
                      Nissan Terrano 2.7 TDi
                      ----------------------------
                      Нещо което работи - не се пипа!

                      Коментар


                      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Ти принципно си абсолютно прав. Има хора които са намерили за едни тънки пари джип и са решили да се направят на батковци а после са учудени, че някои неща са само оригинални и съответно скъпи.
                        Мисля (надявам се) тук такива да са по-малко.
                        За мен всеки автомобил струва едни пари. Дали ще ги дадеш при покупката или след това е друг въпрос.
                        Тоя дето си е купил МПС и после частите са му скъпи и търси шарнири по 10 кинта, не го разбирам.


                        ПП Не разбирам и търговците които нямат оригинални части. Всички клиенти ли търсят алтернативи? Всички коли ли се правят като за продаване?
                        Баси.
                        Не само,че масово се търсят евтини части,ами доста често се случва на клиента да му обясниш,е това е пълен боклук и не става,а ако все пак реши да го взема го уведомяваш,че е на негова отговорност и е предупреден,че частта не става и е боклук...и знаеш ли кое е най-интересното...?
                        Същия клиент се опарва естествено и то по своя вина и след това казва.."те в оня магазин продават само боклуци"...
                        Луда работа,ама за съжаление явно хората все повече нямат пари и гледат да хванат дявола за опашката...ама не им се получава!
                        Хубавото и евтиното са противоположни неща...и няма как да е друго!
                        П.П.Карах Патрол и след това можех отново да взема по-новия Y61,но...прецених,че не е за моя джоб и си взех Терано.Сега съм доволен,защото мога да му издържам на масрафите.Наистина...по-нисък клас джип е,но колкото -толкова.Научен съм принципно да не си надскачам боя...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          АЗ си имам nissan petrol 2.8 tdi и съм много доволен.

                          Коментар


                          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Първоначално публикуван от green3 Преглед на мнение
                            АЗ си имам nissan petrol 2.8 tdi и съм много доволен.
                            Не си само ти.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Обмислям покупка на у61 със същия двигател 2.8tdi къса база. . Искам да попитам има ли смисъл от чип и има ли някакви осезаеми разлики във вървежа преди/след чип.

                              Коментар


                              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Принципно би трябвало да има и то осезаема разлика.На дизеловите агрегати т.нар. чипосване се усеща доста повече от това при бензиновите.Имам наблюдения обаче само за Терано,където чипосването е само софтуерно/т.е. няма физическа подмяна на хардуерен чип/ и разликата е осезателна.Мощността му се вдига с около 25к.с. и въртящия момент също доволно отива нагоре.
                                П.П.Принципно ако ще предприемаш тази стъпка,задължително трябва да минеш предварително и след промяната Дино-тест,за да придобиеш представа каква е разликата в действителност!
                                Не се връзвай на предложения от типа след чипосване да преценяваш ти по усет дали е добре или не.Така има вероятност за почти същите пари да получиш доста по-малка промяна от рекламираната!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X