Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ теч на масло от скорости Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ теч на масло от скорости Терано 2

    Здравейте пак,с нащто дзеврче направихме една интересна обиколка на Гърция около 1800км. Много се учудихме от разхода на бензин 7/100км без клима и 8.5/100 с клима,естествено разумно каране до 130км/ч.
    Та проблема е скоростите са в масло и като се прибрахме имаше малко петно на плочките в двора.Дайте съвет кой в София може да ми отстрани този проблем,предполагам става въпрос за сваляне на скорости и др.
    Благодаря предварително!!!
    Последно редактирано от Kosio; 15-06-09, 09:55.
    ДА ПАЗИМ ПРИРОДАТА ЧИСТА

  • #2
    До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

    Е незнам, как е възможно такъв разход, да не сте се объркали нещо! Толкова ме е яд вече че взех дизел, само да знаех преди това че е толкова лош дизела в България...

    А относно теча на скоросттната кутия- първо е добре да се локализира. Ако можеш да я измиеш внимателно и после виж откъдето точно си личи да тече - пробка за пълнене, пробка за източване или от към двигателя.. или откъм предавателната кутия.. недай си боже или от корпуса на скоростите. Общо взето мястото на теча ще издаде много за естеството на проблема.

    Коментар


    • #3
      До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

      Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
      Е незнам, как е възможно такъв разход, да не сте се объркали нещо! Толкова ме е яд вече че взех дизел, само да знаех преди това че е толкова лош дизела в България...

      А относно теча на скоросттната кутия- първо е добре да се локализира. Ако можеш да я измиеш внимателно и после виж откъдето точно си личи да тече - пробка за пълнене, пробка за източване или от към двигателя.. или откъм предавателната кутия.. недай си боже или от корпуса на скоростите. Общо взето мястото на теча ще издаде много за естеството на проблема.
      И корпуса не е страшен, ако е пукнат, а не счупен на място с натоварване. Заварява се. Мисля че алуминиев беше.

      Мойто сълзи откъм двигателя. Явно има семеринг за смяна там. Но не капе, а само е омаслено. Ще го мисля като скихам съединителя някой ден.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

        Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
        Е незнам, как е възможно такъв разход, да не сте се объркали нещо! Толкова ме е яд вече че взех дизел, само да знаех преди това че е толкова лош дизела в България...
        С мойто нямам никакви грижи до сега. Какви ядове си имал заради лош дизел?

        Иначе, разход с включен климатик, и 140 по пловдивската магистрала, реални по ГПС, и кални гум 31х10.5х15 - 11.

        След смяната на оригиналните гуми с 31-ци, скоростомера показва точно, но километража показва по-малко, точно колкото е разликата между гумите.

        Тоест, ако с щатните гуми си мислите че карате със 140, щото толкова показва скоростомера - да, ама не. Всъщност карате с около 120-125км/ч.

        В тоя смисъл, мойто, ако го карам на 110, едно че ще ги поддържа безпроблемно, едно че разхода ще отиде някъде към 9. С щатните си беше толкоз, при това не по магистрала, а по първокласен и второкласен път със завои.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

          Разхода със сигурност не е объркан засичан е пълно-пълно.
          Километрите са мерени с GARMIN така,че си правете изводи сами.
          Относно теча е от към двигатела и омаслява назад.
          ДА ПАЗИМ ПРИРОДАТА ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

            Първоначално публикуван от Kosio Преглед на мнение
            Разхода със сигурност не е объркан засичан е пълно-пълно.
            Километрите са мерени с GARMIN така,че си правете изводи сами.
            Относно теча е от към двигатела и омаслява назад.
            Еми, значи е семеринг. Или на коляновия вал на двигателя, или на входящия вал на скоростите, ако има. Най-вероятно тоя на двигателя. Трябва да се махат скорости.

            Ако не те притеснява, изчакай да свърши съединителя, или съвсем да се разтече, и тогава сменяй. Играчката по сваляне на скорости никак не е малка, нито евтина.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

              То добре ама маслото е диференциално което капе.И не знам къде могат да отстранят проблема. Не,че ми пречи периодично да си доливам но все пак е гадно.
              ДА ПАЗИМ ПРИРОДАТА ЧИСТА

              Коментар


              • #8
                До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                Първоначално публикуван от Kosio Преглед на мнение
                То добре ама маслото е диференциално което капе.И не знам къде могат да отстранят проблема. Не,че ми пречи периодично да си доливам но все пак е гадно.
                Как разбра че е диференциално?

                Приготви си едни 200лв само за свалянето и качването, най-малко. А отвътре какво ще изкочи е друг въпрос.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                  Много лесно само то мирише на бадем.
                  Това за 200лв. е ок но къде точно ще ги дам е по интересно защото от майстори
                  ДА ПАЗИМ ПРИРОДАТА ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    С мойто нямам никакви грижи до сега. Какви ядове си имал заради лош дизел?
                    В момента колата въобще не е в движение, трябва да се провери цялата горивна система, а най вероятно има запушена дюза защото се чува сякаш гориво отива (колкото и малко да отива) само в 3 цилиндъра, и пуши яко сиво... На първо време смяна на всички филтри (и мрежички) и прверка на маркучета) и после на стенд за ГНП и дюзи ме чака лятото...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                      Колеги еврика!!! Разбрах теча от къде е .
                      Избирача на скоростният лост е едното място и от другата страна има някакъв датчик.
                      ДА ПАЗИМ ПРИРОДАТА ЧИСТА

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                        И сега остава да ми препоръчате някой проверен сервиз или майстор.
                        За което ще съм много благодарен.
                        ДА ПАЗИМ ПРИРОДАТА ЧИСТА

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                          Никой ли не знае сервиз или майстор???
                          ДА ПАЗИМ ПРИРОДАТА ЧИСТА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                            Ами изчакай Спарки или някой друг от София да прочете темата и предполагам че ще те упътят. Добре е че си локализирал вече мястото на теча.

                            Сигурно е датчика за задна скорост или нещо такова, но най верочтно е сдало багаж някое уплътнение/маншон. То даже не може ли да се стигне до там без да се свалят скоростите, като се разглоби около скоростния лост вътре от купето?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ теч на масло от скорости Терано 2

                              Не мога да кажа нищо, за съжаление. Не съм свалял скорости на тераното, а на ферозата си ги свалях сам.

                              На тераното са повече заигравките, до колкото помня от сервизното ръководство.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X