Обява

Свий
Няма добавени обяви.

скорости на патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: скорости на патрол

    Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
    Здравейте колеги заради този шум свалях кутията и занесах на най добрия майстор във Варна /според повечето притежатели на джипове и според мен/ още тогава ми каза че шанса да изчезне шума е 50/50. Но това не ме спря да я сервизирам, смених лагери който не бяха за смяна просто ги бях купил предварително и ми ги смени по моя молба. Уви шума остана и както каза горби зимата на втора докато не го разтъпча някой километър втората влиза трудно. Затова си поръчвам рециклирана кутия от Англия и стискам палци да е ОК. Извода смени си маслото с каквото трябва и свиквай с шума. На свободна на място трака в движение го няма и втората като е студено по трудно. Успех
    Твоето мнение, още един път показва че в България за съжаление са останали само башмайстори, специалистите които знаят и могат отдавна са където трябва.
    Имам съмнение, че за да се оправи такъв незначителен на пръв поглед проблем, или трябва да се отиде на сервиз в Турция или по-добре в Гърция.
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #17
      До: скорости на патрол

      Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
      Твоето мнение, още един път показва че в България за съжаление са останали само башмайстори, специалистите които знаят и могат отдавна са където трябва.
      Имам съмнение, че за да се оправи такъв незначителен на пръв поглед проблем, или трябва да се отиде на сервиз в Турция или по-добре в Гърция.
      Търсих в Гърция но не намерих пък и от там имам информация че рециклираната кутия ти излиза 2000лв. Моята вече е поръчана след 3 седмицие е тука

      Коментар


      • #18
        До: скорости на патрол

        Здравей, намерих една таблица за проблеми със скоростната кутия на Нисан У61 надявам се да ти даде някаква насока за отстраняване на проблема.
        Noise-OIL (Level low),OIL (Wrong),GEAR (Worn or damaged),BEARING (Worn or damaged)
        Oil Leakage - OIL (Wrong),OIL (Level too high), LIQUID GASKET (Damaged),OIL SEAL (Worn or damaged)
        Hard to shift or will not shift - OIL (Wrong), OIL (Level too high), BAULK RING (Worn or damaged), INSERT SPRING (Damaged)
        Jumps out of the gear -CHECK PLUG RETURN SPRING ANDCHECK BALL (Worn or damaged),SHIFT FORK (Worn), GEAR (Worn or damaged)

        Коментар


        • #19
          До: скорости на патрол

          Първоначално публикуван от tiki Преглед на мнение
          Здравей, намерих една таблица за проблеми със скоростната кутия на Нисан У61 надявам се да ти даде някаква насока за отстраняване на проблема.
          Noise-OIL (Level low),OIL (Wrong),GEAR (Worn or damaged),BEARING (Worn or damaged)
          Oil Leakage - OIL (Wrong),OIL (Level too high), LIQUID GASKET (Damaged),OIL SEAL (Worn or damaged)
          Hard to shift or will not shift - OIL (Wrong), OIL (Level too high), BAULK RING (Worn or damaged), INSERT SPRING (Damaged)
          Jumps out of the gear -CHECK PLUG RETURN SPRING ANDCHECK BALL (Worn or damaged),SHIFT FORK (Worn), GEAR (Worn or damaged)
          Баце това за правилното масло и ниво беше направено при покупката на колата а кутията както писах по горе бе проверена щателно /пръсната на части/ за всичките износвания който си писал, но благодаря все пак.

          Коментар


          • #20
            До: скорости на патрол

            Аз имам едно подозрение... ама... нека да смениш скоростната кутия, и ако "процеса" продължава в същия дух, ще го споделя. Между другото такъв тип тракане срещам доста масово по камиони и микробуси(все дизелови), включително и на нови машини. Повечето баш майстори които съм питал вдигат рамене
            и почват с фантазиите.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #21
              До: скорости на патрол

              Смени ли скоростите, и дали имаше резултат упражнението?
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #22
                До: скорости на патрол

                Първоначално публикуван от stiv0702 Преглед на мнение
                Колеги,още едно питане!Значи Патрола ме е 2,8GR 93г.,както вече писах имам го от няколко дни.Питането ми е следното:На студен двигател всичко е наред,но загрее ли се появява шум в скоростите.Когато натисна съединителя,шумът изчезва,изчезва и когато бутна лоста към някоя скорост?!!От загрелия двигател си вадя изводи,че е нещо свързано с маслото,лагер на някоя ос,а не аксиалния лагер.И така.Проверих маслото,но когато отвъртях пробката изтече сивкава течност,като пресечено масло.Та питам дали има нещо износено или просто маслото не е сменявано и се е прецакало?Възнамерявам да го сменя и да видя дали шума ще изчезне.Вие каво ще препоръчате?Иначе няма стържене на която и да е скорост,както на бързите,така и на баваните,включва си нормално!!!
                Възможно е пружините на феродовият диск "разлакани" счупена пружина,размърдали се нитове на касетата,или обръчите на мембраната на притискателя,долният има за упор главите на нитовете и след дълга служба прояжда каналчета,почва да се върти и така също се износва понякога става направо плосък,така се губи ход и трудно отделя,което води до трудно включване.Моето мнение е да се концентрираш върху феродов и притискателен диск.

                Коментар


                • #23
                  До: скорости на патрол

                  Това се получава при смяна на феродовия диск, когато новият не е оригинален. Пружините на гасителя на усукващи трептения са много твърди и се получава такъв шум, по-скоро жужене.
                  Милен Милков
                  Offroad-Русе

                  Коментар


                  • #24
                    До: скорости на патрол

                    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                    Твоето мнение, още един път показва че в България за съжаление са останали само башмайстори, специалистите които знаят и могат отдавна са където трябва.
                    Имам съмнение, че за да се оправи такъв незначителен на пръв поглед проблем, или трябва да се отиде на сервиз в Турция или по-добре в Гърция.
                    Здравейте колеги заради този шум свалях кутията и занесах на най добрия майстор във Варна /според повечето притежатели на джипове и според мен/ още тогава ми каза че шанса да изчезне шума е 50/50. Но това не ме спря да я сервизирам, смених лагери който не бяха за смяна просто ги бях купил предварително и ми ги смени по моя молба. Уви шума остана и както каза горби зимата на втора докато не го разтъпча някой километър втората влиза трудно. Затова си поръчвам рециклирана кутия от Англия и стискам палци да е ОК.................................................................................................................................................... ....когато смениш кутията ако искаш ще ти поправя и старата
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #25
                      До: скорости на патрол

                      Нали работи?
                      Какво като шуми?
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X