Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неравномерен празен ход на Терано 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неравномерен празен ход на Терано 1

    Здравейте!
    На празен ход Тераното ми звучи като Вартбург, независимо дали е на газ или на бензин.

    Ходих на диагностика, гледаха, надничаха и накрая препоръчаха да сменя кабели, свещи, дистрибутор... пропуснаха само двигателя.

    Дайте идея как да открия причината? Да припомня, че при мен е с TwinSpark - две високоволтови бобини, 8 свещи.

  • #2
    До: Неравномерен празен ход на Терано 1

    Здравей,

    Ти не беше ли пускал преди време една тема за "чукане при качване по байр"? Доколкото си спомням беше сменил гарнитура и клапани тогава. Възможно ли е да има връзка?

    А колата я караш на гас нали, на бензин по същия начин ли работи? Може ли да е свързано с газовото?

    Коментар


    • #3
      До: Неравномерен празен ход на Терано 1

      Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
      Здравей,

      Ти не беше ли пускал преди време една тема за "чукане при качване по байр"? Доколкото си спомням беше сменил гарнитура и клапани тогава. Възможно ли е да има връзка?

      А колата я караш на гас нали, на бензин по същия начин ли работи? Може ли да е свързано с газовото?
      Този неравномерен ход го има по-отрано. На газ и бензин - все една.

      Коментар


      • #4
        До: Неравномерен празен ход на Терано 1

        Между другото, ако кабелите са ти по-дърти от 3-4-5 години, наистина ги смени. Няма да сбъркаш. Кабели в ред на тая възраст няма, особено неоригинални.

        Колкото до делкото - виж капачка и палец - ако има изядено - сменяй, ако има мръсно - почисти. Според мен това си е електрически проблем.

        Ако си сменял гарнитура на глава - може да погледнеш и отрегулираш клапани. Може да погледнеш и дюзите (дюзата, ако е моноинж.) и да почистиш ако трябва.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Неравномерен празен ход на Терано 1

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Между другото, ако кабелите са ти по-дърти от 3-4-5 години, наистина ги смени. Няма да сбъркаш. Кабели в ред на тая възраст няма, особено неоригинални.

          Колкото до делкото - виж капачка и палец - ако има изядено - сменяй, ако има мръсно - почисти. Според мен това си е електрически проблем.

          Ако си сменял гарнитура на глава - може да погледнеш и отрегулираш клапани. Може да погледнеш и дюзите (дюзата, ако е моноинж.) и да почистиш ако трябва.
          Kaбелите ги гледах на тъмно - не искрят. Това означава ли че са наред?

          Коментар


          • #6
            До: Неравномерен празен ход на Терано 1

            Полей ги с вода. Ако съвсем се разкюфка - вади си изводите.

            Но, не е нужно да искрят, за да не са в ред. Вътре има една гняс, вместо проводник, дето се скапва. Тогава дори изолацията да е в ред, пак кабела е за хвърляне.

            Аз не търпя кабели по-дърти от възрастта, дето ти казах горе. Няма такива, дето издържат гарантирано повече от 5 години. Твойте на колко са?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Неравномерен празен ход на Терано 1

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Полей ги с вода. Ако съвсем се разкюфка - вади си изводите.

              Но, не е нужно да искрят, за да не са в ред. Вътре има една гняс, вместо проводник, дето се скапва. Тогава дори изолацията да е в ред, пак кабела е за хвърляне.

              Аз не търпя кабели по-дърти от възрастта, дето ти казах горе. Няма такива, дето издържат гарантирано повече от 5 години. Твойте на колко са?
              Купих я преди 1 година на старо. На вид са нови, но годините им не знам.

              10 кабела... С пробна лампа ще покаже ли?

              Коментар


              • #8
                До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                Първоначално публикуван от newage Преглед на мнение
                С пробна лампа ще покаже ли?
                Няма да покаже.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                  Колега една лесна и ефтина диагностика от мен, запали мотора и скуби лулите 1 по 1 където променя работата на двг ок ,ако на някоя не усетиш разлика виж кабела и свеща .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                    Първоначално публикуван от mimo1 Преглед на мнение
                    Колега една лесна и ефтина диагностика от мен, запали мотора и скуби лулите 1 по 1 където променя работата на двг ок ,ако на някоя не усетиш разлика виж кабела и свеща .
                    Toчно това направих. И бях поразен. Вадих ги една по-една. (да напомня, при мен са по 2 свещи на цилиндър, с 2 отделни бобини) Извадих всички 4 лули отдясно - разлика никаква. Започнах да вадя лулите отляво и чак като останаха 3 и 4-ти цилиндър се усети някаква разлика

                    После пробвах обратното - извадих всички отляво - никаква разлика.
                    Последно редактирано от newage; 06-04-09, 20:26.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                      Пренаредих кабелите - последователността на палене на цилиндрите беше грешна!

                      Смених всички свещи и един пробит кабел. Празният ход се стабилизира, мощността се вдигна.

                      Сега остава да сменя палеца и капачката. Между другото, намерих ги тук на много добра цена - палец + капачка за $10. С пощенските разходи (до USA) стават $16.77. Ще помоля някой познат от Щатите да ми ги донесе.

                      Един въпрос - има ли определена позиция на дистрибутора от която да се брои първи цилиндър?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                        Първоначално публикуван от newage Преглед на мнение
                        Toчно това направих. И бях поразен. Вадих ги една по-една. (да напомня, при мен са по 2 свещи на цилиндър, с 2 отделни бобини) Извадих всички 4 лули отдясно - разлика никаква. Започнах да вадя лулите отляво и чак като останаха 3 и 4-ти цилиндър се усети някаква разлика

                        После пробвах обратното - извадих всички отляво - никаква разлика.
                        Нормално, нали е с по 2 свещи. Разликата на слух трудно ще хванеш, в смисъл, дали пали само едната, или и двете свещи.

                        За другото -

                        Докарваш двигателя до ГМТ на първи цилиндър, след компресионния цикъл. Като отвориш делкото палеца ще сочи към първи цилиндър. После броиш по реда на работа - обикновено 1-3-4-2, но съм виждал и 1-2-4-3. Често има надписи и върху самата капачка - отвътре или отвън.

                        Колкото до кабелите - виж нагоре какви ти ги разправях. Кабели на толкова години в ред няма.

                        Радвам се че си си решил проблема.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Нормално, нали е с по 2 свещи. Разликата на слух трудно ще хванеш, в смисъл, дали пали само едната, или и двете свещи.

                          За другото -

                          Докарваш двигателя до ГМТ на първи цилиндър, след компресионния цикъл. Като отвориш делкото палеца ще сочи към първи цилиндър. После броиш по реда на работа - обикновено 1-3-4-2, но съм виждал и 1-2-4-3. Често има надписи и върху самата капачка - отвътре или отвън.

                          Колкото до кабелите - виж нагоре какви ти ги разправях. Кабели на толкова години в ред няма.

                          Радвам се че си си решил проблема.
                          Реших проблема с Неволята, голяма работа е тя!
                          Точно така направих - пъхнах една клечка в първи цилиндър и въртях на ръка докато дойде най-отгоре. Оттам броих по посока обратна на часовниковата. Проста работа, ама кой да ти каже.

                          Ще поръчам и кабели заедно с капачката и палеца.

                          Да знаете някой, който пътува от Щатите насам?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                            Продължавам темата - сложих нова капачката и палец + смених един повреден кабел.
                            Празният ход продължава да е неравномерен. Някаква идея?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Неравномерен празен ход на Терано 1

                              Смени всичките кабели. Щом един е тръгнал, тръгнали са и другите. А сега на всичкото отгоре тоя е различен от другите.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X