Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за Нисан - огромна разлика в цената!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Части за Нисан - огромна разлика в цената!

    Здравейте!
    Тъй като ми се налага да сменя предните шарнири и биалата, която крепи задната стабилизираща щанга, започнах да звъня натам-насам по магазините в Търново.

    И така, шарнирите вървят по 40 лв. тайвански/50 лв. японски бройката. Биалата е 40 лв. Значи всичко иде 200 лв.

    Вижте сега какво открих тук:

    Целия този комплект 4 шарнира + 4 накрайника струва 101 лв. на ebay (с доставка). Това в Търново ще струва около 360 лв. за същото качество - . Откъдето и да го погледнеш е поне 3 пъти по-евтино от нашенските цени.

    Откъде иде тази голяма разлика?!?

    У нас ли надуват цените? Не е ли просто един мит (в България), че частите за японски коли били скъпи?

    Един приятел се връща от щатите, мисля да ги поръчам.
    Последно редактирано от newage; 23-09-08, 09:11.

  • #2
    До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

    Едната възможност е някой да си е прода джипа преди да смени частите.

    Коментар


    • #3
      До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

      Ами на повечето места по света тия коли са отдавна претопени и това се води мъртва стока, по добре да и се вземе нещо отколкото да иде за скрап. Това е като подаръците в снаксовете от по 50стотинки...

      Коментар


      • #4
        До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

        колега това е БГ
        по заявка мога да ти ге докарам на следните фирми със следните цени
        шарнир долен
        TRW-90 лв бр
        Lemforder-55
        Febi- 60
        4 max-28
        JC auto-30
        всичко това от Германия от дилър на Нисан
        и да ти кажа тези части като качество нямат нищо общо с продаваните в България.

        Коментар


        • #5
          До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

          обяснението е много просто
          -1- търговците у нас правят малък оборот, съответно не ползват отстъпки от цените на частите...
          -2- начисляват транспорт върху всяка част колкото ще струва ако пътува сама /за да се застраховат/
          -3- разчитат, че клиента е "на зор" и затова умножават получената от т. 1 и 2 цена поне х2...

          в ебей по правило има по-ниски цени отколкото са в тамошните магазини и сервизи...

          Сега стана ли горе-долу ясно
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            обяснението е много просто
            -1- търговците у нас правят малък оборот, съответно не ползват отстъпки от цените на частите...
            -2- начисляват транспорт върху всяка част колкото ще струва ако пътува сама /за да се застраховат/
            -3- разчитат, че клиента е "на зор" и затова умножават получената от т. 1 и 2 цена поне х2...

            в ебей по правило има по-ниски цени отколкото са в тамошните магазини и сервизи...

            Сега стана ли горе-долу ясно
            Видях че съм сбъркал цената малко, 101 лв. е с доставката в Америка, но пак е по-евтино. А иначе мисля, че тук частите ги доставят с куриер от Европа и затова излиза толкова скъпо.

            Коментар


            • #7
              До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

              именно това казвам - калкулират в цената доставка за 1 част... а обикновено групират части за поне 1000Е... отделно от това масово крият ДДС и т.н.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                Какви куриери, какви 5 лева?!?!?!

                Тук карат с камиони обикновено от най-близкия или най-евтин дистрибутор. Калници например се вкарват от Тайван. С камиони. А там правят и шарнири. Пак с камиони.

                А тук се слага поне 300% надценка. Направи си сметка, щом някои търговци могат да дават 50% отстъпка от КРАЙНАТА цена, за какво става въпрос.

                Целия тоя бизнес е една голяма мафия. И не само тук, а навсякъде. Просто тук са по-безочливи. Нищо ново.

                Вадете си карти, и пазарувайте отвън винаги, когато е изгодно. Набутвации не са изключени, но в 90% от случаите сте на дива далавера, ако успявате добре да си правите сметката.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ... от Тайван. С камиони. ...
                  а?
                  тайван?
                  камиони?
                  плуващи?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    а?
                    тайван?
                    камиони?
                    плуващи?
                    Тайван - Гърция, например. После - камиони. Варианти - бол.

                    А всъщност, ако много искаш, може и с камион, директно. Само с едно фериботче..нце

                    Ама не мисля че това е важно. Сестра ми беше управител на магазин на един от горе-долу големите вносители. Всичко идваше с камиони. Предимно от Гърция. Как е стигнало до там, поне за мен не е особено важно. И даваха отстъпки до 50-ина процента. Смятай на какви цени го внасят.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                      Колеги с това се занимавам вече 15 години.
                      Знам и две и двеста.
                      Аз предпочитам да продавам качество, а не цена.
                      Затова си имам постоянни клиенти които знаят какво искат.
                      Хубав продукт не можеш да получиш без необходимото качество на материалите.
                      Не на последно място се плаща и за търговската марка,защото тя по един или друг начин ти гарантира определения стандарт.
                      Проблемът в БГ е че масово частите са откровенни фалшификати на известните марки защото нас пазарът етакъв.
                      Всеки иска марково но да е на цената на китайското.това еположението.Затова се правят вериги магазини продават се буклуци и ментета и хората подскачат от радост ,че са си купили марково за без пари.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Тайван - Гърция, например. После - камиони. Варианти - бол.

                        А всъщност, ако много искаш, може и с камион, директно. Само с едно фериботче..нце

                        Ама не мисля че това е важно. Сестра ми беше управител на магазин на един от горе-долу големите вносители. Всичко идваше с камиони. Предимно от Гърция. Как е стигнало до там, поне за мен не е особено важно. И даваха отстъпки до 50-ина процента. Смятай на какви цени го внасят.
                        абе те ако искат и 100% ще дадат
                        иначе накратко има голямо значение за цента как се докарва и до къде точно
                        ама нема да разкриваме тука тайните на вноса от китай )
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                          А здрасти! Тук всички прекаляват, меко казано...Не само с частите - с всичко...само храни и горива не сме започнали да си поръчваме по интернет...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                            Колеги с това се занимавам вече 15 години.
                            Знам и две и двеста.
                            Аз предпочитам да продавам качество, а не цена.
                            Затова си имам постоянни клиенти които знаят какво искат.
                            Хубав продукт не можеш да получиш без необходимото качество на материалите.
                            Не на последно място се плаща и за търговската марка,защото тя по един или друг начин ти гарантира определения стандарт.
                            Проблемът в БГ е че масово частите са откровенни фалшификати на известните марки защото нас пазарът етакъв.
                            Всеки иска марково но да е на цената на китайското.това еположението.Затова се правят вериги магазини продават се буклуци и ментета и хората подскачат от радост ,че са си купили марково за без пари.
                            За повечето неща си прав.

                            ...обаче, да ми се обяви цена от 960лв. без ДДС за най-обикновен MAP сензор - от най-най простите и елементарни?!?!?!?!

                            Еми, извинявай, ама не, мерси!
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Части за Нисан - огромна разлика в цената!

                              не е луд този които яде баницата луд е този които му я дава
                              лошото е че у нас е изкривено мисленето и оттам страда и пазара.
                              практически не може да се направи нищо по въпроса с ментетата.
                              пример за гарнитури за глава.
                              Всички казват ,че Гласер на Еврото са менте и не стават ,а в същото време всички магазини се избиват да ги предлагат защото са фирмени и защото са евтини.
                              И така е за много артикули.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X