Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ризи на RD28T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ризи на RD28T

    Колега ,аз от 1994 година продавам само части за двигатели.Бутала ,сегменти, ризи ,клапани и т.н., Този двигател е много жилав и за да дойде за ремонт, бая зор е видял.Винаги е по добре да си направиш ремонт на двигателя с качествени части и да знаеш ,че в този агрегат нямаш проблеми отколкото да купиш двигател и след 50000 км пак си за ремонт .Двигател втора употреба се купува само от познати или от кола която я познаваш.Иначе излиза двойно по- скъпо. Дубайски "Японски" части ще ти излязат около 1000-1100 лв, а немски 1800-2000 лв."Японските "стават само за продаване, но не и за каране.

    Коментар


    • #17
      До: Ризи на RD28T

      тоя джип в мобилето ... говорих с собственика преди седмици ...
      двигателя е уникат 4.2 ТД подчертавам ... турбо дизел заводски без номера .... поне според това дето четох , още от завода излиза без номера ... конете ги е объркал и се слага само на GR и то само определни години пишеше кои точно ...

      и как се е озовал в к160 ... негвото обеснение беше че го е сложил в Германия от GR e свален ....

      проблемите са следните 24V стартер алтернатор всичко даже запалката

      не се знае в какво състояние е

      отгоре филтъра не е оргиналда от тоя двигател щото нема как да влезе в к160 ...

      и някак страно изглеждат трабичките ... спрямо снимките на оригинала

      части за него няма да нмериш 1300 долара е в ebay алтернатор поне го има има и стартер и нафтова помпа

      попринцип моста задния оригинално няма блокаж

      и човека не е склонен да си говори за цената и се отказах вобще да ходя до ловеч ....

      това четох иначе
      аз лично искам да си сложа от друг джип 2.8 ТД двигател и да забравя .... много ми доидоха тия проблеми с моя патрол ...

      Коментар


      • #18
        До: Ризи на RD28T

        Транспорта от Австралия не е скъп ! Но е бавен.
        На корабите се заплаща най-вече на обем, не на килограми.

        Коментар


        • #19
          До: Ризи на RD28T

          Валът се оказа здрав и напазарих основни и биелни лагери II ремонт Минаваме на вариант ремонт на наличната купчина желязо, чугун и тук таме алуминий......
          Сега останаха бутала със сегменти да намеря и някакви оригинални ризи, дето с леко преправяне да станат. Размерът на цилиндрите е 85мм диаметър и 151мм дълбочина или дължина не знам как се казва.... Такива ризи ще търся... За сега има кандидати от Мерседес, Пежо и Нисан. Нисановите са същите размери, Мерседесовите са 156мм дълги и тр се режат.... Продължавам с мъките... Дано поне съм полезен на някой, като публикувам как протича ремонта.... пък и акъли събирам от тук.....

          Коментар


          • #20
            До: Ризи на RD28T

            Първо намери буталата,най- добре е ,когато се слагат нови ризи ,буталата да са номинален размер.

            Коментар


            • #21
              До: Ризи на RD28T

              Аз се занимавам със същото в момента, но на Трупър. Купих си нови бутала Teikin (уж японски) Имаше и тайландски, но дори визуално изглеждаха зле. Тези, които взех след консултация с везна и микрометър дадоха доста добри показатели. Остава и да работят реално)) Сега търся истински сегменти. А това, че при теб са набивани ризи принципно не е толкова драматично. Кофти е само, когато не са използвани ризи от друг двигател а обикновена заготовка от сив чугун. При правилен материал и ремонт няма проблем.
              Аз съм набивал ризи на Субару поради изскочил бутален болт и зегерка и си стана доста прилично.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                До: Ризи на RD28T

                Teikin са тайвански.
                Scrapheap Какъв размер сегменти ти трябват.

                Коментар


                • #23
                  До: Ризи на RD28T

                  Забравих точния размер. Двигателят е 4zd1 ремонта е +0.5. Пише, че са японски Teikin. Не, че това е гаранция, но изглеждат доста прилично изработени.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ризи на RD28T

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    Първо намери буталата,най- добре е ,когато се слагат нови ризи ,буталата да са номинален размер.
                    да, това е идеята....

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ризи на RD28T

                      ГОРБИ до каде я докара
                      Човек се учи с много практика:D

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ризи на RD28T

                        търся бутала сега...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ризи на RD28T

                          Вървиш по правилната пътечка.Щом коляновият вал е добре,събери си твоя мотор ,но определено с качествени части и с КАЧЕСТВЕН майстор.Обърни внимание на най-малките подробности.Доверявай се САМО на сигурни хора Да се внимава при набиването на ризите......
                          възможни са микроскопични пукнатини.....При шлайфа на ризите по буталата да се спазват допуските от производителя...
                          Трябва непрекъснато да се МЕРИ ,за да не се получи конус и елипса при шлайфа на коляновия вал и на ризите..
                          .....ТРИ ПЪТИ МЕРИ ....ВЕДНЪЖ РЕЖИ......
                          Свали цялата последователност на монтажа ,със всички допуски и сила на стягане и изисквай и контролирай да бъдат спазвани......ако не те изгони майстора.......
                          Най-голямата печалба за майстора ще бъде не парите,които ти ще платиш ,а рекламата ,която ще му направиш....
                          Този ремонт е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОТГОВОРЕН процес....
                          Колега беше казал-Няма невъзможни неща,има неможещи хора.....
                          УСПЕХ....
                          Колкото до мотор ....ВТОРА УПОТРЕБА.....дори и да го разглобиш ,все ще има нещо ,което няма да ти хареса....Няма как да установиш вътрешни пукнатини или измятане на главата....Компромисен вариант е само от автомобил, който е бил пред ОЧИТЕ ТИ....и пак е компромис......
                          Що се отнася до Патрола от обявата ,ако не се лъжа е на колега от форума....от Кърджали ,а не от Ловеч, както е посочено......
                          Срещал съм този Патрол и в други ....форуми.....
                          Мнение на Администраторът на НАШИЯ форум е ,че МОТОРА не е това ,за
                          което се описва.....Дали греша...
                          На бой отиват само старците!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ризи на RD28T

                            искаш ли помощ за буталата
                            Човек се учи с много практика:D

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ризи на RD28T

                              имам агент, чрез който се снабдявам с частите засега.... Понеделник ще търсим с него из страната.... Ако не можем да намерим, ще ми трябва помощ наистина... Търсят се бутала 2-ри ремонт...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ризи на RD28T

                                ако искаш да питам може да несе наложи да търсиш из страната може да са ти под носа коства ми само 1 2тел. разговора и 3 разговор с теб за резултата от търсенето ми, ако си навитак дай ми кординати.
                                Човек се учи с много практика:D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X