Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QR20DE изтраква при старт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • QR20DE изтраква при старт

    Здравейте! Имам X-trail 2.0, 140 коня бензин. При първо палене сутрин ми изтраква за около 2-3 секунди. Карам го с масло 5W/40. Сменях маслото наскоро и пак си трака. Веригата съм я сменял и това не е причината, защото тракаше и със старата верига. Интересува ме този двигател с хидравлични повдигачи ли е? Трябва ли да му се прави регулиране на клапните периодично или няма нужда? Знам че в този форум има достатъчно технически грамотни хора, та затова искам съвет.
    Поздрави на всички!

  • #2
    От: QR20DE изтраква при старт

    Какъв маслен филтър сложи? Филтърът има ли клапан който да спира маслото да се оттече обратно в картера след гасене на мотора ( Anti-drain valve ) ?

    Коментар


    • #3
      От: QR20DE изтраква при старт

      Филтърът е Mahle OC195 не знам има ли клапан.

      Коментар


      • #4
        От: QR20DE изтраква при старт

        99.9% Съм сигурен, че няма клапан. За моето сузуки взех 2, сложих единия ново масло, точно след смяна на верига (Пусках тема в форума с моя опит). Паля колата карам, няма грижи, гася. След това паля и хоп какво да чуя... смених филтъра отново с МАН и вече няма грижи. Впрочем, болшинството филтри нямат такъв клапан... Ако хидравличният ти обтегач на веригата няма механизъм със зъбчета който да му пречи да се връща назад и само масленото налягане го държи, то филтъра на маслото трябва винаги да има клапан за обратно изтичане.

        Коментар


        • #5
          От: QR20DE изтраква при старт

          Има такъв клапан.

          Коментар


          • #6
            От: QR20DE изтраква при старт

            Е щом си сигурен... иначе за клапаните, входящи 0.24-0.32 изходящи 0.26-0.34

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X