Обява

Свий
Няма добавени обяви.

terrano II 2.7 умна дюза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • terrano II 2.7 умна дюза

    Ще се опитам да обясня възможно най-кратко и в детайли.

    Terrano II 2.7 2001
    Зексел помпа
    Първо вадеше постоянно грешка за умната дюза. Сменихме я.
    Чисто нова умна дюза (поръчана от ниссан, едвам я намериха в Холандия. Търсиха я по VIN) 720лв. Карана е 500-600км.
    След това вадеше грешка в помпата. В интерес на истината може да е вадела грешка за ГНП заедно с дюзата, но чак след като сменихме дюзата я закачихме на диагностика в нисан, преди това беше уред за обща диагностика.
    Помпа зексел.
    Рециклирана в София. Първия път нещо не искаше да запали, въртяхме я малко. Помпата беше върната при рециклиращите я, оправиха я.
    Колата пали.
    Преди да се смъкне помпата нямаше проблеми с дюзата. Когато я взехме първия път след рециклирането не е вадила грешка на диагностика.
    След повторния монтаж и демонтаж на ГНП, колата вади грешка в умната дюза. Гледах я с мултицет за съпротивление, никой.

    Тук идват съмненията ми:
    -Да е изгоряла покрай малкото въртене, след първия монтаж на рециклираната помпа?
    -В сервиза да са дръпнали кабела, който влиза в корпуса на дюзата и да е прекъснат?

    Ако е второто, тези дюзи отварят ли се (щом са ги затворили някак вътре тези кабели), за да се пробваме да търсим къде е прекъснат кабела и да го запоим?

  • #2
    От: terrano II 2.7 умна дюза

    Здравей.
    Не че съм специалист,но чета тука доста.Тая дюза е пиезо и мултицета не ти е уреда който ще ти помогне.
    Но за проверка на кабела става.
    Много има писано във връзка с дюзите,но ние със Зексел сме късметлии.....
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: terrano II 2.7 умна дюза

      Не би ли следвало пак да вади някакво съпротивление? На запален мотор съпротивление, волтаж, нещо?

      Коментар


      • #4
        От: terrano II 2.7 умна дюза

        Не би следвало.
        Вземи малко почети за дюзите.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          От: terrano II 2.7 умна дюза

          Не мога да намеря някаква по-конкретна литература. Сутринта запали добре, вдигна 1к оборота и смъкна на 800. След това разбутах кабела и пак поспря. Направи ми впечатление, че когато се извади кабела, променя работата на мотора. Освен да видя с кламеровата диагностика, дали ако се изчисти ще я вади като грешка. По кабелите идващи от колата към дюзата трябва ли да има някаква промяна? Волтаж? Ще търся още какво пише по форума.

          Коментар


          • #6
            От: terrano II 2.7 умна дюза

            Провери буксата на умната дюза може да не прави добър контакт....
            случвало ми се е с нова умна дюза и постояно даваше грешка

            Коментар


            • #7
              От: terrano II 2.7 умна дюза

              Дюзата ти е с пиезо датчик. Затова и нЕма никой при мерене. Обратното щеше да е кофти.

              Имаш проблем с жици/букси най-вероятно. Покрай помпата доста си ги разровичкал. На първо време, както вече ти писаха, прегледай и почисти всички букси. Ако продължи, търси кофти/прекъснат кабел или нещо такова.

              ПП: И най-добре забрави за дилърите на NISSAN при поръчка на части. Цената е хипер перверзна.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: terrano II 2.7 умна дюза

                Ами мине известно време. Колата чакаше нашия механик да я оправи.

                С малките букви съм описал състояние след сервиза и малко офф-топик.

                (след въпросния оторизиран уплатнението на помпата течеше, 2ри и 3ти цилиндър хвърляха нафта. Вадеше грешка на умната дюза (чисто нова). Вярно преди тях помпата и дюзите бяха вадени, но механика ни не е мърляч! Може би и ние да сме си виновни, защото когато взимахме от оторизирания сервиз колата с една идея бързахме и не я гледахме особено много. Не е важно това. Важното, е че след ремонта при оторизирания сервиз бяха правили тест драйв и е нямало как да не видят теча от цилиндрите и теча от помпата. Даже няма да им направя честа да напиша кой сервиз са.)

                С кламер метода извади грешка 0304. Изчистих грешката и първия ден излезе още 1-2 пъти. След каране на другия ден се оправи (надявам се, грешка не ми е вадила пак). Предполагам въздух в системата? Някъде бях чел в сървис менюъл, че може и да е от въздух грешката.

                Иначе за дюзата бяхме принудени да я търсим от дилър на Нисан. Предишните собственици бяха слагали някаква от Хонда или нещо подобно. То каквато и умна дюза да е не намирах никъде нова. 2-ра ръка се опарихме с едни 200лв. Нямахме парт номера, а и по парт номер тази беше единствената. Голямо търсене падна. Огромен плюс за Митвас за съдействието. Пратих им вин, намериха ми я, пратихме им парите, поръчаха я, пратиха я по ЕКОНТ.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X