Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

    Благодаря за отговора много! Дано да успее да се поотпуши компенсатора.

    Коментар


    • #17
      От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

      Motul 8100 x-cess, че нивата на SAPS са най-високи ! Другите им масла ЕКО CLEAN и т.н. простотии са за коли с DPF и катализатори с ниски SAPS нива и няма да ти уплътняват добре луфтовете на мотора.

      Коментар


      • #18
        От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

        Мога да обясня но по добре ми звънни. 0888536080. Всичко ще ти кажа.

        Изпратено от моят Moto E (4) Plus с помощта на Tapatalk
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • #19
          От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

          Damyan82 много ти благодаря за отзивчивостта. Сега късно стана, но утре непременно ще ти звънна да поговорим. Поздрави!!!

          Коментар


          • #20
            От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

            Здравейте! Развитието на темата ми е следното, днес намерих оборудвана глава без вала, която купих и понеделник ще е при мен. От нея искам да извадя всички кобилици и да разглобя повдигачите, да ги почистя и после да сменям тези от моите коото не ми харесат. Искам съвети от всеки който може да помогне за разглабянето на тези повдигачи. С колегата damyan82 не съм се свързал все още, но като взема главата и огледам кое как е, за да знам какво да питам веднага ще го направя. Предварително благодаря!!!

            Коментар


            • #21
              От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

              Вчера смених маслото с Мотул 6100 10/40 с удеята да покарам няколко месеца до есента с него да поизчисти каквито боклуци има един вид и за зимата да сложа по рядкото 5/40.За филтър сложих препоръчания от Спарки Mahle, какъвто беше и предния ми, но ми направи впечатление, че сега при палене веригата ми предрънчава за 4-5 секунди, а не както преди за 2-3.Дали попаднах на филтър менте, стария беше в оранжева кутийка, новият в синя, визуално бяха абсолютно едни и същи, дори на новия имаше дата на производство, а на стария нямаше. Сега съм в дилема дали да купувам от някъде Ман с поръчка и да го сменя, но като знам каква мъка беше развиването му не ми се иска ако не е много лошо за колата. Сега повдигача не се чува, ще видя като мина някакви километри дали ще започне. Забравих да кажа че преди смяната, след източване на старото налях 4 литра евтино масло, покарах 10 километра и го източих горещо, доста чернилка излезе явно е позатлачен мотора отвътре.
              Днес смъкнах и повдигачите от новата глава която купих,11 от тях бяха брутално клеясали, само един беше долу горе добре. Мъчих се цял следобед да ги разглобя, но както ми каза колегата Дамян по телефона това не е 100 процента, но на 90 невъзможно. Има една малка телчица като шпленд която просто ня виждам как мога да освободя. Мисля си дали няма да стане ако увия кобилицата с парцал и я ударя в дъска,но ме е страх да не я повредя и продухах отворите на компресор след което ги напълних с газ със спринцовка и ще ги оставя да покиснат няколко дни да се разтвори мръсотията колкото може. За сега е това. Накрая ще кача малко снимки, да са в помощ и на други колеги с проблемни повдигачи на този мотор.

              Коментар


              • #22
                От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

                Здравей колега кажи ми има ли някакво развитие относно тези повдигачи имам го същия проблем! Към всички колеги - При мен има повдигачи в различно положение, имам предвид че повечето се движат свободно в кобилицата, два има стоят излезли и като ги натиснеш потъват и пак излизат/като че ли има пружинка вътре/ и два които пък са потънали и не се движат. Кои според вас са проблемните и какво да направя? Предварително благодаря за съветите!

                Коментар


                • #23
                  От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

                  Доколкото разбрах нормалните работещи трябва да пружинират. Тези които са затлачени са твърди и по принцип те са проблемните. При мен нещата се закротиха със промивка на мотора с по рядко масло и смяна със Мотул 10 на 40.Иначе целия комплект вал, повдигачи ги купих втора употреба и ги имам резервни.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

                    Първоначално публикуван от rreessoo Преглед на мнение
                    Доколкото разбрах нормалните работещи трябва да пружинират. Тези които са затлачени са твърди и по принцип те са проблемните. При мен нещата се закротиха със промивка на мотора с по рядко масло и смяна със Мотул 10 на 40.Иначе целия комплект вал, повдигачи ги купих втора употреба и ги имам резервни.
                    Проблема беше отстранен - от всичките само един беше подвижен, без да ги разглобявам /заедно с кобилиците/ във ваничка за ултразвук от тези с които чистят дюзите, два пъти по 30мин. и светнаха. След първата промивка, стягане на менгемето, но много внимателно усеща се как почват да потъват в кобилицата, след втората вече се движеха /пружинираха/от натиск с пръст. Монтаж и след като запалихме и двигателя се позатопли утихнаха. Около 70лв. за брой кобилица с хидр. повдигач х 12бр. = , а аз се разминах с 20лв. за ултразвука !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

                      Първоначално публикуван от rreessoo Преглед на мнение
                      ...При мен нещата се закротиха със промивка на мотора с по рядко масло и смяна със Мотул 10 на 40...
                      Това да го прочетат тия, дето разправят на всеослушание как всички масла били един и същ боклук и затова си карали колите с M10D.

                      С хубаво масло мотора отвътре свети. Дори да е дизелов. С боклук прилича на кенеф. Друго могат да твърдят само тия, дето никога не са отваряли дори капак на клапани.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

                        Последния път минах от от 10/40 на 5/40 за около 3000 х.км.не го е пипнало грам а мотора пеее!
                        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                        Кольо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хидравлични повдигачи Терано 2.4 бензин

                          Следващия път живот и здраве и аз мисля да пробвам с 5 на 40 отново Мотул. А относно маслата наистина май има разлика и то не малка между качественото и некачественото масло.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X