Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano II - стопове в бронята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Е при Терано горе са само стопове. Долу е всичко останало - мигачи, габарити, задна. И на много други возила е пак така.

    Понякога е дизайнерско, понякога - щото така.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      Ясно.
      А някой имал ли е проблеми с властите при преместване на всички светлини горе в калниците? Горния стоп си е функционален, има си фасунги и т.н влагоизолиран е, разположен е високо. Долу в бронята оригиналния стоп е доста калпав, разположен е ниско, мокри се. За това съм преместил всичко горе.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
        Ясно.
        А някой имал ли е проблеми с властите при преместване на всички светлини горе в калниците? Горния стоп си е функционален, има си фасунги и т.н влагоизолиран е, разположен е високо. Долу в бронята оригиналния стоп е доста калпав, разположен е ниско, мокри се. За това съм преместил всичко горе.
        1. Темата е за Терано 2.
        2. При Терано 2 горе са само стоповете и друго няма.
        3. В светлините в бронята няма нищо калпаво. Нито се пълнят с вода, нито нещо гние или прекъсва поне 22 години. Всичките поражения по светлини на Терано, на които съм попадал, са били или заради удар, или заради тотално гъзоръки опити за смяна на крушки, или заради поставяне на неправилни такива, например 22W крушка на габарит.

        Виж предните мигачи след 2000г. са си калпави. Залепени са с твърдо лепило и при всяка деформация се отлепват частично или изцяло. Но пак докато са здрави не създават проблеми.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          Да да, разбирам, точно така за Терано2 е темата.
          Въпроса ми беше дали има приблеми с КАТ при преместване на всички светлини горе...

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
            Да да, разбирам, точно така за Терано2 е темата.
            Въпроса ми беше дали има приблеми с КАТ при преместване на всички светлини горе...
            Хубаво де, и как щв преместиш всички светлини горе в калниците, като нито има жици, нито на стоповете там можеш да насадиш още фасунги - няма къде. Това не е случая с други джипки (например Daihatsu Feroza), при които горе в калниците са си съвсем пълноценни светлини със все гнездата за фасунгите, а понякога и с жиците до там, на които просто не са сложени крушки.

            В стоповете в калниците на терано евентуално можеш да набуташ габарити+стопове (със смяна на фасунгите и двойни крушки), ама не виждам как там ще се случат мигачи и светлина за заден ход (от едната страна) и светлина за мъгла (от другата страна).

            В KAT са ми гледали светлини последно преди над 15 години. Тогава и чистачки и пръскачки гледаха дали работят. От тогава съм ходил сигурно 10-ина пъти, и освен номер на мотор и рама, друго не гледат.

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

              ... заради поставяне на неправилни такива, например 22W крушка на габарит...
              21/5 W на 24 волта бяха натъпкали, на мястото на 10W с една светлина. Въпреки, че има ограничително зъбче да не влиза голям балон. И при опит за вадене, балона остана вътре...



              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #22
                Ще използвам темата на колегата. Моя заден десен габарит/стоп беше счупен от дълго време търся обаче все ненамирам. Затова замених задните светлини със Лед тела който имат: задна, габарит, стоп и мигач, виждат се добре и през деня. Обаче сега цъкат като на изгоряла крушка, интензивно. Ровех се в интернет за някакво подходящо реле обаче няма със четери крачета, намирам само със три и две /поне това намерих/. Разговарях със човек от онлайн магазина който предлагат релета и резистори. Почъчах Резистор /25W/25RJ като ме предопредиха че има и варият да не сработи, и така стана. Свързах го както е показано в нета, единия край на "+" другия на "-" .Монтирах въпросните резистори и проблема си остана. ИМАТЕ ЛИ идея и предложения как да си реша проблема? Благодаря за вниманието предварително.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:090157_3-600x600.jpg
Прегледи:313
Размер:33.0 КБ
ID:6581659
                Последно редактирано от asti; 02-04-20, 08:08.

                Коментар


                • #23
                  12V/25ома=0.5А. 0.5А*12v=6W.

                  Трябват ти резистори около 6-8 ома, за да сработят.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    12V/25ома=0.5А. 0.5А*12v=6W.

                    Трябват ти резистори около 6-8 ома, за да сработят.
                    Благодаря. Поръчвам веднага. Хубав ден.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X