Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Пожелавам на Спарки заниманието да продължи по възможно най-баналния начин - банален монтаж на двигателя, банално завъртане на стартера, банално запалване и банална и традиционна употреба, без излишни вълнения.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Аз съм му обещал тестов маршрут
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Аз съм му обещал тестов маршрут
        Шоколадът само го меришем.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          ...още малко почти....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_204618.jpg
Прегледи:1
Размер:313.4 КБ
ID:5788727

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_204632.jpg
Прегледи:1
Размер:326.2 КБ
ID:5788728
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Един дриймтим - Спарки и Русев . Спец по двг и спец по ходова част и купета .......... Респект за ентусиазма и реализацията ......
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Ааа, никакъв спец по двигатели не съм. До сега не съм правил това никогИШ. Съответно никак не е сигурно че не съм оакал нещо, нищо че спазвах стриктно всичко по сервизно ръководство и прочетох още доста за това или онова.

              Двигателя всъщност е доволно проЗд, без никакви екзотики из себе си.

              ПП: Впрочем, нещо, което не се вижда на снимките - побаях малко входящия колектор отвътре. Отливката беше доста грубовата на места. Не чак полиране (то и няма смисъл) - само минаване с телена четка на бормашина, до където може.
              Последно редактирано от sparkybg; 13-05-18, 11:23.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Можеш да бъдеш спокоен . При теб всичко ще бъде точно защото нямаш рутина и не си изпуснал нито една малка подробност от поглед . След 10-ят двг вече може да се притесняваш .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Можеш да бъдеш спокоен . При теб всичко ще бъде точно защото нямаш рутина и не си изпуснал нито една малка подробност от поглед . След 10-ят двг вече може да се притесняваш .
                  И това го има. Никак не съм бързал, уж съм гледал, ама съм съм добре известен със заплесията си.

                  Ще видим де. Каквото - такова.
                  Последно редактирано от sparkybg; 13-05-18, 13:44.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                    Без почерпка не е.
                    Ми, отидох при Дядо Владо вчера. Почерпи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ми, отидох при Дядо Владо вчера. Почерпи.
                      Днес, след Еврован, мислех и аз да мина покрай него, че и без това му е ден за преместване на макарите.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        ...почти съвсем...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180518_003339.jpg
Прегледи:1
Размер:325.3 КБ
ID:5789085
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180518_003347.jpg
Прегледи:1
Размер:340.2 КБ
ID:5789086
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Вече е съвсем сглобен.

                          А междувременно пробвах как ще е със софтуерно запушен EGR - еми държи се доста "по-естествено".
                          Докато преди между 2000 и 3000 оборота имаше нещо като дупка и рязко тръгваше след 3000, сега всичкото това го няма и се държи точно както се очаква. Няма го и едно колебание и бавно развъртане при тръгване, когато рано отпуснеш съединителя. Въобще респонса като цяло е доста по-естествен и директен.

                          И в режимите, където по принцип има отворен EGR сега работи с една идея по-твърдо.

                          Иначе от 3000 оборота нагоре и педала до метала разлика няма или поне за 20 километра каране при добре познат пътен участък, не можах да установя такава. Не е изпадал и в "limp mode", тоест не пренадува.

                          При смяната на мотора ще му сложа и ограничителя, и уред за показване на налягането, та ще гледам какво реално се случва.

                          Сега прилича точно на старата ми джипка, но с добавени кончета и въртящ момент.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Ай честитутка.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Ай честитутка.
                              Ааа още не е монтиран. Не съм чак такъв бързак. Просто си чака кротко реда върху палето.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Да те попитам какво стана със съединителя... нали беше писал, че новия мотор е с едномасов маховик! Това преработка ли е или е оригинално така? Въпросът е свързан с това дали по принцип при смяна на съединител на 3.0 мотор се налага да се сменя двумасовия маховик, ако е с такъв, който си е цифра или може да се направи с едномасов? Тука по англуйския остров, ми искат едни 850 паунда за смяна на съединител на X-trаil, защото казват на 95% се сменя и двумасовия маховик... как ще да е с 3.0 тераното ?
                                Последно редактирано от afgany; 07-07-18, 12:22.
                                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                                X-trail 2.2 Di 2003
                                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X