Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Главата е с плоско чело, клапаните са строго вертикални. По отношение на машинна обработка по-лесно няма. Но след днешния оглед и аз мисля че ще минат само с пасване. Проблема при тоя мотор са смукателните, не озпускателните. Заради нагара от EGR-а.

    Пасти имам 3 вида + пневматична машинка за пасване. По-голямата разправия ще е с хлабините после. Точно от тия години не е с пулове, а с 15-тина размера повдигачи, които съответно са на доволно неприятна цена. Но пък практически не се износват - изглеждат като нови даже където се търкат с разпределителните валове.
    Ми Спарки , издои си хидрокомпенсаторите , промий ги , например с EGR cleaner и ако нямаш луфтове в клапвн-водач си ги райберовай и напасвай.Не забравяй някакво мазило по стеблото на клапана от рода на(аз ползвам масло на спрей за пробиване , шот клапанът за хиляди киломаетри на се завърта толкова пъти , колкото при напасване.)
    Поздравления за подхода.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Няма хидрокомпенсатори. Главата всъщност е проста като фасул. Има един маслен канал с разклонения за всеки лагер на разпределителните валове и толкоз. Всичко останало се маже от изтеклото от лагерите масло. Отзад има изходяща тръба, дето връща в картера от едно ниво нагоре. Толкоз. Лагерите на валовете са отворени на 1/4 от обиколката си.
      Последно редактирано от sparkybg; 19-02-18, 21:27.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Нещо гледам, мигам, мигам и нищо не вдявам. Освен че имам EasyPRO програматор, който вероятно ще стане, другото ми е тъмна индия.
        Хмм, такаа. Утре стига да го изровя че не ми се пише ще ти изпратя едно общозначимо ръководство за разбиране и боравене с "картите". Коя за какво е и какво се променя. Пък после ще коментираме.
        Беседа по телефона също ще пимогне

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Това би било полезно инфо, но явно не съм бил достатъчно ясен - чип мога да сваля, прочета, запиша HEX или BIN. За картите има някаква обща култура/представа.

          Не можах да се ориентирам коя е полезната информация в линка. Направих си и регистрация в двата форума, към които има линкове в посочения пост и...до там. Пак не мога да гледам картинки и атачмънти, не можах да се ориентирам какви по-специализирани софтуери са достъпни, различни от обихновен HEX едитор и ей-такива неща. Не видях и някакви посочени адреси за карти и прочие за тоя конкретно компютър. Ей-затова мигах.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Примерно от ей-тая тема не виждам ни един атачмънт, нищо че си направих регистрация:
            http://www.ecuconnections.com/forum/...ic.php?t=23864

            Ти виждаш ли?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Иначе дори синхронно може да се цъка с една логика, по време на движение дори.
              По време на движение не ми се вижда много разумно.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                По време на движение не ми се вижда много разумно.
                Ако се направи синхронно с четенето на паметта от компира (има си съответните сигнали за това към паметта), няма никаква драма. Правено е. Те картите не може да са чак драстично различни и в преминаването между тях също не може да се случи нещо кой-знае колко драстично.

                Друг е въпроса колко има смисъл де. А и да го направя ще е повече за "гъдел", не толкова за някакъв смисъл.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Тая синхронизация трябва да е сигурно нещо за да не се минава през ресет.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Тая синхронизация трябва да е сигурно нещо за да не се минава през ресет.
                    Ако си се човъркал с такива работи - оптрон с достатъчно бърз синхронен latch след него. Като части е някакви стотинки. Въпроса е към какво да е синхронен - към ОЕ, CE или WE сигнала, и към кой фронт. Ама това се мери. Съвсем просто техническо решение е. Доколкото намерих информация, въпросния компир няма и чек суми, помпата няма имобилайзер, самия имобилайзер няма отношение към двата чипа - отделно е.

                    Дори като се прави с просто реле дава грешка в примерно 20% от случаите. Без никаква синхронизация и с всичките присъщи на релето проблеми.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Може да ме спре единствено липсата на чипове с двоен капацитет в същия корпус...
                      Виж какви са оригиналните, може и да ти изровя флашове с двойно по-голям размер. Ако си късметлия, може да има и някой подходящ епром.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Виж какви са оригиналните, може и да ти изровя флашове с двойно по-голям размер. Ако си късметлия, може да има и някой подходящ епром.
                        Щатните са M27C1001-10C3, поне на Patrol със същия мотор. 128Kx8 на PLCC32. Слагат например АТ27C010-70. Като гледам има и 4М флашове в същия корпус.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Примерно от ей-тая тема не виждам ни един атачмънт, нищо че си направих регистрация:
                          http://www.ecuconnections.com/forum/...ic.php?t=23864

                          Ти виждаш ли?
                          Виждам ги да. За да виждаш и сваляш прикачените файлове в този сайт трябва да имаш мин 5 поста или 1 одобрени от модератор, забравил съм

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Щатните са M27C1001-10C3, поне на Patrol със същия мотор. 128Kx8 на PLCC32. Слагат например АТ27C010-70. Като гледам има и 4М флашове в същия корпус.
                            Има някакви. Еднакви двойки - AT29C010A, AM29F040, AM29F040B. Всичките са 70 наносекунди. Има и други, но са по бавни - над 100 наносекунди.
                            Ако нещо би свършило работа, обаждай. Виж и кои се поддържат от програматора ти де.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Има някакви. Еднакви двойки - AT29C010A, AM29F040, AM29F040B. Всичките са 70 наносекунди. Има и други, но са по бавни - над 100 наносекунди.
                              Ако нещо би свършило работа, обаждай. Виж и кои се поддържат от програматора ти де.
                              Има време до тогава...

                              Гледам и във Farnell има SST39SF040-55-4I-NHE, което може би става. Програматора го поддържа, уж, и е industrial grade -40 до +85. За Automotive ще да е по-трудно май.

                              ...АМ29F040 е практически същото, та може и да те избавя от 2 броя. Можеш ли да видиш всичките букви да видим какъв grade са?
                              Последно редактирано от sparkybg; 20-02-18, 18:32.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Виждам ги да. За да виждаш и сваляш прикачените файлове в този сайт трябва да имаш мин 5 поста или 1 одобрени от модератор, забравил съм
                                Ми свали ги да ги разгледаме, ако можеш. sparky(маймун)omegatim точка сom ми е мейла. Кум момента няма за какво да пиша там за да натрупам мнения. Малко глупавичко е това, ама нейсе.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X