Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

    Днеска видях главата на Патрола, и ми направи впечатление, че там където са тапите за байпаса на 6-ти цилиндър си минава потока от охлаждаща течност. И файда от байпас няма да има понеже отворите на главата са точно до тапите. Патрола е Декември 1997, капака на клапаните е от У61 и си помислих че може би и главата да е от У61 и проблема с охлаждането да е решен.
    TT-Tuning Team
    АСК Добрич

    Коментар


    • #47
      От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

      A кой казва, че има проблем в охлаждането ?
      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

      Коментар


      • #48
        От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

        Здравейте Колеги виждам че темата е от 2015г но все пак да не отварям нова..Искам да питам това нормално ли е стрелката на температурата да стой точно там.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14137773_1341423965885696_233230944_n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5726062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14193800_1341423982552361_1969152918_n.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5726063Става въпрос за двигател ТБ42Е.. Това е снимано при изкачване на Столетов(Шипка). Джипа е стоков с нормални шосейни гуми за сега... Колкото и да го настъпвам стрелката си стой там не мърда повече нагоре.Преди месец и нещо имаше и следната интервенция главата долу Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14203508_10210457008205338_784624972_o.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5726064 и смяна на гарнитура понеже 6-ти цилиндър беше пил малко вода и кипеше в разширителния съд.За сега всичко е Ок но тази стрелка ме смущава лекичко (термостата е сменен). Като цяло не намирам много информация за този двигател... Та ми е интересно какво е и Вашето мнение като по вещи с Патролите...
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
        КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

        Коментар


        • #49
          От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

          Какво точно те притеснява? Че е ниско или че е високо?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

            Най вероятно го притеснява колегата, че стрелката не е на ..."без петнайсе", както изглежда нормално да стои, но да се изкажат владетели на машини с този мотор..
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #51
              От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

              По- вероятно е да имаш електрически проблеми в таблото съдейки от показанията на другите уреди . Смени водната помпа и виското с нови за по сигурно ,аз така направих (но на ТД42) като го купих ,без да има видима причина от загряване а и цената е 280 лева за оригинални е направо смешна .
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #52
                От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Най вероятно го притеснява колегата, че стрелката
                Мен лично тая на маслото би ме притеснявала повече.

                Така или иначе най-смислено е да се премери с външен термометър какви са реалните градуси и после вече да се мисли ако има нужда изобщо.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Мен лично тая на маслото би ме притеснявала повече.

                  Така или иначе най-смислено е да се премери с външен термометър какви са реалните градуси и после вече да се мисли ако има нужда изобщо.
                  А на маслото- да...или датчика за налягане е умрял, или ... лагери..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #54
                    От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                    ахъм Та да се изказа по това което сте писали Предвид стрелката имам витара и на нея стрелката е точно на 9ч и грам не се покачва.Другите уреди като маслото и горивото... Маслото датчика му е развален(това го проверих но за сега така ще кара)Горивото откачих и смъкнах резервоара за почистване понеже 3години джипа е каран само на газ и не е виждал бенз.Като цяло искам да си го стегна за почивка със семейството (че витарката нищо че дълга база ама малее) и да сложа някакви по рошави гуми 33'' или 35'' не съм мислил Виското е сменено и работи повече от нормално.А водната помпа не е бутана.Слушам акъли всякакви но приемам само отбрани съвети кое как... и от къде да пазарувам части че тук в Габрово срещам малка пречка от тукашните доставчици а те никак не са малко...Та ще се радвам ако някой от вас който са по в час с нещата да споделят мнение.Благодаря ви!
                    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                    КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                      Първоначално публикуван от Русанов Преглед на мнение
                      ахъм Та да се изказа по това което сте писали Предвид стрелката имам витара и на нея стрелката е точно на 9ч и грам не се покачва.Другите уреди като маслото и горивото... Маслото датчика му е развален(това го проверих но за сега така ще кара)Горивото откачих и смъкнах резервоара за почистване понеже 3години джипа е каран само на газ и не е виждал бенз.Като цяло искам да си го стегна за почивка със семейството (че витарката нищо че дълга база ама малее) и да сложа някакви по рошави гуми 33'' или 35'' не съм мислил Виското е сменено и работи повече от нормално.А водната помпа не е бутана.Слушам акъли всякакви но приемам само отбрани съвети кое как... и от къде да пазарувам части че тук в Габрово срещам малка пречка от тукашните доставчици а те никак не са малко...Та ще се радвам ако някой от вас който са по в час с нещата да споделят мнение.Благодаря ви!
                      П.С. Ако не се бъркам виското е стояло точно при Търтея на склад.... 2ра ръка е но се оказа че моето старото и то работело ама все 1
                      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                        Части от Люцкан

                        Sent from my StrongPhoneQ4 using Tapatalk
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #57
                          От: Байпас за Патрол 2.8 ГР 1995г.

                          Patrol fen му е ника

                          Sent from my StrongPhoneQ4 using Tapatalk
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X