Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за помощ Nissan Patrol GR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за помощ Nissan Patrol GR

    Извинявам се предварително, ако темата не е на подходящото място.
    Имам от няколко месеца Patrol GR, като го купих смених освен консумативите и водна помпа и радиатор-бяха спукани. В града карам без да имам проблеми със загряването, обаче на дълъг път като покарам няколко часа на 2500 3000 оборота антифриза ми изчезва през маркуча, когато отворя капачката на радиатора виждам, че няма антифриз, а в разширителният съд има-радиатора не си взима обратно антифризът. Вчера за 300 км. ми изчезнаха 3 литра антифриз. Правих проба с една течност дето требвало да остане синя ако двигателя е наред и тя показа, че няма проблеми. Когато отворя капачката на радиатора и запаля колата виждам как антифриза балбука и излизат мехурчета въздух, когато карам дълго време 2500 3000 оборота в маркучите които излизат от радиатора се усеща че има въздух (преди да тръгна съм ги обезвъздушил )
    Видял съм се в чудо - моля помогнете ако сте имали същия проблем

  • #2
    До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

    Първоначално публикуван от bojinzaikov Преглед на мнение
    Извинявам се предварително, ако темата не е на подходящото място.
    Имам от няколко месеца Patrol GR, като го купих смених освен консумативите и водна помпа и радиатор-бяха спукани. В града карам без да имам проблеми със загряването, обаче на дълъг път като покарам няколко часа на 2500 3000 оборота антифриза ми изчезва през маркуча, когато отворя капачката на радиатора виждам, че няма антифриз, а в разширителният съд има-радиатора не си взима обратно антифризът. Вчера за 300 км. ми изчезнаха 3 литра антифриз. Правих проба с една течност дето требвало да остане синя ако двигателя е наред и тя показа, че няма проблеми. Когато отворя капачката на радиатора и запаля колата виждам как антифриза балбука и излизат мехурчета въздух, когато карам дълго време 2500 3000 оборота в маркучите които излизат от радиатора се усеща че има въздух (преди да тръгна съм ги обезвъздушил )
    Видял съм се в чудо - моля помогнете ако сте имали същия проблем
    Според мен имаш проблеми с гарнитурата на главата. Щом има мехурчета и бълбука в радиатора най-често е това.

    Коментар


    • #3
      До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

      Най вероятно имаш пробив във гарнитурата на главата, ако маслото не е побеляло то антифриза заминава през ауспуха.Сваля се главата и се сменя гарнитурата внимава се откъде се купува ,защото качеството е много важно -има фирми които ужким продават маркови стоки, но това е само опаковката вътре съдържанието е подменено или казано фалшификат. Стяга се главата с необходимите моменти- пише го на истинските гарнитури или в аутодатата, ако проблемът се оправи е супер.Ако не се оправи значи има пукнатина в главата -тогава сваля се всичко от нея и се носи на заварка- те си я тестват дали има пукнатина и ако има я завряват.Ако главата няма пукнатина то тогава е възможно да е спукан блока.Той може и да се залепи със специално лепило.

      Коментар


      • #4
        До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

        Колега, след като бяха спукани радиатор и водната помпа, и след като при запален двигател имаш мехури в охладителната система по логика на нещата трябва да се замислиш наред ли ти е главата на двигатела и гарнитурата между главата и двигатела......демек май ще ти се наложи свалянето на главата и нейна диагностика - рентген....Ако няма пукнатини - шлайф на главата и блока, нова гарнитура и напред с песен..... Не знам дали пукат и блокове на ДВГ, ама дано не е. Ако пукната главата - или нова глава или заваряване на стара, ако на удобно място. Пожелавам ти да се отървеш само с нова гарнитура
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

          Абе и аз така мисля, но защо не е реагирала течността, която хваща въглеродния диоксид?

          Коментар


          • #6
            До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

            Е това е събота Тримата пишем почти едновремено
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Абе и аз така мисля, но защо не е реагирала течността, която хваща въглеродния диоксид?
              Защото и диагностираща течност може да е менте
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                А не може ли някъде да има въздушна възглавница и от там да идва прегряването на двигателя. Ако парото е с кранче е хубаво докато отвори термостата да е пуснато.

                Коментар


                • #9
                  До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                  Първоначално публикуван от gotin75 Преглед на мнение
                  А не може ли някъде да има въздушна възглавница и от там да идва прегряването на двигателя. Ако парото е с кранче е хубаво докато отвори термостата да е пуснато.
                  Може , но това не обяснява мехурчетата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                    Много благодаря, ориентирахте ме и утре имам сре6та с майстора да видим и той какво ще каже ( предполагам същото като вас ). Ако знаете някой добър майстор, може да помогне моля ви да ми кажете, че моя е много добър обаче искам и друг да види Patrol4o
                    Пак благодаря !!
                    Ще черпя за подробната информация

                    Коментар


                    • #11
                      До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                      Няма Патрол 2,8 дизел с здрава глава !!!!
                      Цепят се като презрели дини ....

                      Знам няколко със здрави .... ама те са на колеги тук от форума ... и са здрави, защото ги смениха ...

                      Не се заварят !!!! Сменят се !!!
                      Използвай ТЪРСАЧКАТА и ще намериш още доста по темата ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                        защо да не се заваряват моята е на заварка в момента ????

                        Коментар


                        • #13
                          До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                          Така или иначе прецакваш структурата на метала и пак се пука ...

                          Пожелавам ти много КЪСМЕТ ... и много безаварийни ...
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                            Аз пък да кажа какъв проблем имах.На мен ми се губеше малко от антифриза,но нямах никакви проблеми със загряване,не ми е загрявал въобще та даже и на 4-5000 оборота.И така до като една сутрин не ми одари контра двигателя.Свалихме подгряващите свещи и се оказаю че 5-ти цилиндър е пълен с вода.Оказаюсе се че главата ми е спукана на 5-ти цилиндър някъде при всмукателния клапан.Та аз реших с нова глава.Необорудвани испански-1500-1600лева.Ако се окаже че проблема ти е глава слагай нова,ако мислиш да караш.Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Молба за помощ Nissan Patrol GR

                              В момента съм го дал на майстора ми да го тества на дълъг път, предполага че било от перката на радиатора - имала нужда да бъте напълнена със силикон. Обаче щом главите нови могат да се намерят около 1500 лв дишам малко по-спокойно
                              Благодаря на всички

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X