Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Има един виц за късмета - или ще ми се падне свирка без топче или глуха акула , та и моя късмет е такъв ... Днес при теста на механичната лебедка се счупи чугуненият корпус откъм входящия вал на лебедката . Явно е имало някаква микро пукнатина отпреди и при първото по сериозно натоварване се отчупи парче от корпусът . Та останах без основната лебедка 4 дена преди Сърбия Трофи ... За толкова кратко време няма откъде да намеря друга Виетнамкова лебедка , а да възстановявам тази няма нито време , нито кой да го завари така че да стане здраво ... Баси шибания късмет дето го имам ...
    Ако е имало някаква микро пукнатина отпреди както казваш,отчупеното парче от корпуса трябва да е ръждиво.Ако е бяло ,най вероятно проблем е съосието с карданния вал.

    Коментар


    • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

      Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
      Ако е имало някаква микро пукнатина отпреди както казваш,отчупеното парче от корпуса трябва да е ръждиво.Ако е бяло ,най вероятно проблем е съосието с карданния вал.
      Кардана не е директно куплиран към входящият вал , а подава движението през каре . Така че съосието го изключвам , а и ако беше проблем в кардана щеше да се счупи някое каре . По скоро проблемът дойде от конусно ролковите лагери на червяка , които имах малко луфт , но и луфта да е виновен трябваше да се счупи някой лагер , а не корпусът ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
        Кардана не е директно куплиран към входящият вал , а подава движението през каре . Така че съосието го изключвам , а и ако беше проблем в кардана щеше да се счупи някое каре . По скоро проблемът дойде от конусно ролковите лагери на червяка , които имах малко луфт , но и луфта да е виновен трябваше да се счупи някой лагер , а не корпусът ...
        Ясно е ,че е куплиран с каре към входящият вал.Даже шлицова двойка трябва да има(стига да не е на заварка).Липсата на допустимо съосие ,и шлицова двойка е проблем,защото крехкият чугунен корпус е монтиран "твърдо "към рамата.

        Коментар


        • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

          Луфт имат повечето, едва ли това е проблем. И аз си мисля, че още като си я купил да е имала проблем. Някои са много мъчени.

          Коментар


          • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

            Звъни на Бай Матьо. Преди 2 години цял сезон бягахме с карданна лебедка-не знам точно каква,ама в тази ситуация си струва да питаш,от всеки храст може да излезе заек.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

              Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
              Ясно е ,че е куплиран с каре към входящият вал.Даже шлицова двойка трябва да има(стига да не е на заварка).Липсата на допустимо съосие ,и шлицова двойка е проблем,защото крехкият чугунен корпус е монтиран "твърдо "към рамата.
              Има шлицова двойка , висящ лагер и каре , съосието на шлицовата двойка си е нормално защото е нова и е от кардана на лебедката , ъгъла на работа на карето е много малък така че не мисля , че там е проблема. По скоро ако не е микро пукнатина / при такава няма как да ръждяса / , е луфта във конусно ролковите лагери . Между другото лебедката беше доста "бита" и въпреки това фланеца на карето не беше превъртал така че да скъса предпазния щифт - значи всички удари е понасял предния лагер и леглото му . При разглобяването на лебедката за да я ревизирам всички опити да извадя входящият фланец бяха безуспешни все едно че е заварен , така предпазният щифт става безпредметен и се стигна до счупване на корпуса ...
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                В тоя ред на мисли - някой да знае откъде да търся само чугунения корпусна Виетнамкова лебедка , че цяла лебедка едва ли ще намеря ... като знам колко време търсих тази ...
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                  Баси свинщината. Утре ще видя дали ще успея да намеря друга.
                  Последно редактирано от targa; 09-11-14, 20:11.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                    Много добре подготвена машина.

                    Коментар


                    • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                      Не съм писал отдавна по темата , , но наближава Варна и след като потроши корпуса на старата лебедка , трябваше да монтирам лебедката от БТР / още един път благодаря на Петьо Добрев и Трагата за помощта при намирането и / Отворих я и вътре нещата не изглеждаха розови - зъбите на короната бяха изпилени и остри като нож . Не ми хареса това и реших от двете лебедки да направя една - от БТР-ската взех корпуса , ГАЗ-ковото взех червяка и короната . Намалих дължината на червяка със 7 мм защото ГАЗ-ковия е по дълъг , нови лагери и семеринг , регулировка на зъбната двойка и монтирах БТР - ГАЗ лебедката на мястото и . За утре остана вилката за освобождаване , притискателя , въжето и топли проби

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-20 15.49.37.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5654880

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-20 15.49.50.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5654881

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-20 15.49.56.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5654882

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-20 15.50.02.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5654883
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                        Лебедката е монтирана и пробвана как навива - въжето се реди много добре , без празни места и кръстосвания . Монтирах и старият претискател за да задържа въжето при освободен барабан , както и кошница отдолу за да не може да се прехвърля въжето към муфата . Цялата конструкция стана много компактна , като тежест е нещо около 70 кг с 50 метра въже и гредите за монтаж .

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-22 16.16.46.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5655039
                        Прикачени файлове
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                          Ако пуснеш и клип с каква скорост навива,ще черпя.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                            И да ти пусне, няма да повярваш.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                              Клип ще снимам ама на изкачване с наклон около 60 гр , иначе на 4-та с 1000 об прави 32 оборота на барабана , диаметър на първи ред на въжето 32 см . Предавателното число е 23:1 но КОМ-а ми има редукция 1:0,75 , в общи линии е бавна , но по нататък ще увелича диаметъра на барабана за да вдигна скоростта на теглене . А забравих най важното - вече има осигурителен щифт 8 мм , който при екстремно натоварване ще се скъса и няма да се потроши нещо . Без да исках пробвах върхово натоварване на лебеда - преработвах включвателя на сигналната лампа за включена лебедка , и забравих лоста включен . Но като чух че въжето взе да пука бързо разбрах че съм забравил лебеда щото доста въжета имам скъсани така ... Огледах и пробвах след това - всичко работеше перфектно , в събота ще е проба в бойни условия и ще докладвам за резултата .
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                                Ако държиш куката на 5 предавка ще бягаш.
                                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                                АСК Ален Мак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X