Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

    Здрасти,
    не помня от къде взех буксата, Спарки ми помогна тогава, колкото до загубата на мощност, това което съм изпитал върху себе си:

    Сменявал съм ГНП Бош на моето Терано,когато монтирах всичко усещах осезаема загуба на мощност. Аз реших проблема със въртене на самото ГНП. Разхлабва се един болт на стойката, както и трите гайки за притягане към ангренажната кутия. Предварително бях прочел с буксата стойностите и прецених, че съм я зацепил малко в закъснение. Съгласно начина на въртене на помпата пресметнах в коя посока да я завъртя, за да дойде в предварение. Става дума за преместване с милиметри, съвсем малко.
    Сега май все още не съм с идеални стойности, но мощността се оправи, разхода е ок и си я карам.

    Има вариант, ако е отваряна помпата горе при плочката за цикловата порция - може от там да е избягала настройката, аз там не съм пипал, когато сменях помпата. Все си мисля, че майстора, който е свалял помпата ще знае къде - какво ще се разбъзика при разглобяването.

    П.П. : аз лично този уикенд ще бъда 2 дни в Смолян, ако никой не се отзове по- близко да услужи с четеца, мога да го взема със себе си, но ще е необходима някаква логистика ( жена ми ще ме убие ако й разваля почивката )

    Успех в настройката!
    Последно редактирано от Onzi; 20-05-16, 07:17.

    Коментар


    • #47
      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош.

      Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
      Здравейте колеги. И аз имам един сходен проблем. ГНП истърваше нафта беше на майстор за смяна на гарнитури и профилактика, направиха профилактиката, но сега губи мощност особено нщпри изкачване баир не могат го настройват. Въпроса ми е задължително ли трябва тази 14 пинова букса консулт, няма ли друг начин да се включи към компа за живи дани и дали някой близо до Кърджали я има тоз кабел консулт?
      1, Колега питай майстора дали е белязал къде стои "капака" като е отварял помпата . Ако го е монтирал "на око" може да е намалено горивото и трябва настройка .
      2, Ако не е обезвъздушена помпата , може аванса да не работи като хората .

      Коментар


      • #48
        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

        1. Майстора и да е белязал, все тая. Гледа се през диагностиката и се настройва така че това, което показва там да е в нормата. Има куп възможни причини поради които и да е белязал и дори да го е сложил на белязането, целевата циклова порция да е далеч от истината.

        2. Цялата система се обезвъздушава сама за 20-ина километра каране. Правил съм го 3 пъти, като единия отвивах болтове, чистих цедки, смених дюзите с нови, махах колектора, съответно всичките тръбички, сменях маркучите за права и обратна нафта, сменях и клапанчетата на изхода на помпата. Изобщо всичко останало, без да разхвърлям помпата на кванти. По-наблъскана с въздух от това - здраве му кажи. Да, имаше малко драми до първото палене предимно с дългото помпане е многото въртене, но след 2-3 километра си тръгна както си върви, а след 20 като изкара и всичкия въздух от дюзите и маркучите за обратна нафта (особено "глухия" на последната) и звука си стана нормалния.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

          С аванса се пробеаха не се получи аванса на помпата в момента е максимум в йрайбо положебие, намерихме кабел стойностите трвбвсло да са между 4,0 и 4,6 а при мен 21 при подаеане газ 15. Но майстора не иска да настрои с този който намерих аз и сега търси друг казах му за стойностите каза, че не може да бъде да видим какво ша правят. Главата е свалял, но незнам дали е белязал или не.

          Коментар


          • #50
            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

            Ако е свалял глава на мотора и си е играл с колелата, нищо чудно да не ги е зацепил както трябва. 15 градуса са много нещо. То специално предверението общо взето това е начина да го омоташ. Капака се мести, за да се нагласи цикловата порция, и няма пряка връзка с предверението.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ако е свалял глава на мотора и си е играл с колелата, нищо чудно да не ги е зацепил както трябва. 15 градуса са много нещо. То специално предверението общо взето това е начина да го омоташ. Капака се мести, за да се нагласи цикловата порция, и няма пряка връзка с предверението.
              Това какво ще рече, че с капа няма да може да го настрои и само ще ме будалка така ли да разбера, трябва да се сваля и да се зацепва както трябва?

              Коментар


              • #52
                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                Пак:

                1. Капака на помпата се мести за да се нагласи цикловата порция
                2. Помпата се зацепва и върти спрямо двигателя за да се нагласи предверението/тайминга.
                3. Двете нямат пряка връзка помежду си, макар че е възможно да си влияят малко (по-голяма порция иска по-голямо предверение, ама не чак с 15 градуса)

                Ако помпата е сваляна и зацелена правилно в старото си положение или близо до него (това става лесно), предверението трябва да е в норма. Ако не е, значи или не е зацепена като хората, или не е сглобена като хората. От това обаче ще мръдне предверението, а не цикловата порция, или поне цикловата ще мръдне малко.

                Ако капака на помпата е местен, ще мръдне цикловата порция. И не е сигурно че ако го наместиш на старото му място, цикловата порция ще е в норма. Това се настройва, гледайки компира, с няколко проби и грешки, ако помпата е върху двигателя, или на стенд, преди да се сложи.

                Кой какво правил, какво чел и недочел, и кой кого будалка никак не се наемам да коментирам. При наличие на кабел за диагностика с живи данни, правилно зацепена и изправна помпа не би трябвало да е велика трудност да се нагласи и по двата параметъра (това с уговорката че лично не съм го правил). Има и пълно сервизно ръководство за монтаж и демонтаж. Вярно, при някои "майстори" това е последното, което се чете, понякога след доволно количество щети, но не мога да коментирам от кой модел е въпросния.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                  Момчето което включи към компа ми каза следните дани 2 градуса и 21 което незнам какво е каза, че трябвало да е между 4 и 4,6 подаде газ и каза,че пада на 15 а за 2 градуса нищо не каза дали е точно или не. При тез параметри при мен какво трябва да се настрои, капака или самата помпа зацепването? И ако например не е зацепено правилно и се опита да излъже със цикловата какво ще се получи? Аз на майстори доверие нямам питам ви за да знам да не ме лъжат.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                    Не трябва да имаш доверие на майстори!
                    Просто трябва да си намериш правилния майстор и да ти направи колата.И пак му нямай доверие.
                    И на Спарки да му нямаш доверие , въпреки , че ти е обяснил много точно за какво иде реч.
                    Този майстор , както си описваш случая е направил две грешки:
                    1.Таймингът - това е газоразпределението и точният момент на впръскване.
                    2.На око , или на уше не може да се настрои правилно цикловата порция (това е от самата помпа).
                    И на мен недей да вярваш!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                      Не ясни въпроси с много правописни грешки и съответно отговори от общ характер.Един градус предварение и циклова порция между 3,6 и 4,5.Не стана ясно какво са сваляли майсторите но отиди при Слави/в двора на търговията/Ако имаш някакво по-конкретно питане пиши на лични.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                        Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                        Не ясни въпроси с много правописни грешки и съответно отговори от общ характер.Един градус предварение и циклова порция между 3,6 и 4,5.Не стана ясно какво са сваляли майсторите но отиди при Слави/в двора на търговията/Ако имаш някакво по-конкретно питане пиши на лични.
                        Студен/загрял мотор, Обороти (предполагам празен ход?)?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                          Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                          Не ясни въпроси с много правописни грешки и съответно отговори от общ характер.Един градус предварение и циклова порция между 3,6 и 4,5.Не стана ясно какво са сваляли майсторите но отиди при Слави/в двора на търговията/Ако имаш някакво по-конкретно питане пиши на лични.
                          За правописните грешки се извинявам, но от телефон толкоз. А защо е свалена помпата съм писал, но пак да пиша, че е свалена за смяна на гарнитури на помпата. Питах за кабел намерих го, но не съм питал за майстор на кого да закарам, а какъв е проблема за да не бъда измамен от нашите прословути майстори. Точно при Слави нямя да закарам. Един излишен въпрос този форум за какво е?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                            Този форум е да питаш и ако някой знае или желае да ти отговори.Но останах с впечатление че не правиш разлика между глава на двг и капак на гнп. Не се заяждам.Дадох ти веднъж съвет за един друг проблем и ти предложих помощ за този.Повече няма да се повтори.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                              Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                              Този форум е да питаш и ако някой знае или желае да ти отговори.Но останах с впечатление че не правиш разлика между глава на двг и капак на гнп. Не се заяждам.Дадох ти веднъж съвет за един друг проблем и ти предложих помощ за този.Повече няма да се повтори.
                              (ГНП беше на профилактика и смяна гарнитура) На тази дума коя част успя да я сваржеш с глава на двигател? Благодарности за помоща но подхвана по ненужен начин. Аз питам за ГНП ти ми говориш за двигател.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Терано 2,7TDi въпрос за ГНП Бош

                                Все тая. Пак може да е зацепена криво.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X