Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нисан терано 2.7 тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: нисан терано 2.7 тди

    Благодарности на всички, говорих с човека дет го купих и утре ще му я закарам да я оправят те,тя се развали вечрта кат я купих. пак ще напиша какво се е случило да се знае.

    Коментар


    • #17
      От: нисан терано 2.7 тди

      Първото което правя като купя кола, е да изтрия телефона на продавача. Той ако е имал нещо да казва, да го е казал преди продажбата.
      После сам си бера ядовете,поне той да не се кефи че ме е прекарал някак си.

      ПП От познат не съм купувал все още.

      Коментар


      • #18
        От: нисан терано 2.7 тди

        Първоначално публикуван от jorotk Преглед на мнение
        Да пътя за квартал болярово и се пада в дясно . Голям автосервиз едно време е бил в старата автошкола . а ако ти е изгоряла умната дюза се отваря и се пренавива тя има една бубунка вътре . Цялата манипулация със смяната и на чашката е от 200 до 300 , 350 лв в зависимост от дюзата , ама моЖе и да не е това .
        На мен тази сума ми се види твърде много.За Бош системата дюзата чисто нова от Бош струва 350лв.,то трябва да е луд човек,че да даде същите пари за рециклажи.
        Доколкото бях чул ремонта излизал около 120-150лв.,което малко по-поносимо!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: нисан терано 2.7 тди

          Имаме вече диагноза умна дюза, но както е казал колегата lubashki777 вместо да дам за рециклирана за 120лв. ми предложиха втора употреба. Ще се опитам да намеря нещо по тънко другото дет ми казаха, че тази дуза не можело да се рециклира щот е била капсулована. Този японец защо не се е сетил за България и не е сложила там некаква по тъпа дюза та е сложил умна туй ми е първата кола дизел до сега съм карал само на бензин, но май пак ще се върна към бензина. по нататък пак ще пиша какво съм направил тази прекалено умна дюза.

          Коментар


          • #20
            От: нисан терано 2.7 тди

            Aко дюзата е BOSCH се рециклира доста успешно - карам с такава вече 2-ра година.

            Коментар


            • #21
              От: нисан терано 2.7 тди

              Незнам какво е дузата аз много,много от дизели не разбирам

              Коментар


              • #22
                От: нисан терано 2.7 тди

                Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                туй ми е първата кола дизел до сега съм карал само на бензин, но май пак ще се върна към бензина.
                - аз пък доскоро бях точно в обратното полужение. Бензин неЩа да гледам, особена някоя малолитражка дето няма причина да ти хареса. Кабели, свещи, дистрибуторни капачки, палци, естествено и газаджии, щото да караш бензинова кола и да не си на газ е престъпление. И се почват едни мизерии, чесане зад врата и чудене що така...
                Дизела е максимално опростен, особено Тераното, спрямо новите комънрейли, дето имат безброй датчици и капризи.
                Наливаш и караш, ако има нещо да е дефектирало сменяш и краш!

                Весели празници!

                Коментар


                • #23
                  От: нисан терано 2.7 тди

                  То чесането зад врата си е наша родна професия на нашите големи майстори, не е лесно да се измисли лъжа за да ти вземат парите как мислиш,
                  Аз избегаж от бензине, че тез новите коли са с много електроника на тука дизел с умна дюза, а комон раила затуй не предпочетох щот съм чувал, че е нагътано с електроника. Една кола по умна ли е от собственика недей взима.

                  Коментар


                  • #24
                    От: нисан терано 2.7 тди

                    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
                    Незнам какво е дузата аз много,много от дизели не разбирам
                    Терано 2 с 2,7тди има две системи мотори.Едната е Бош,а другата е Зекцел.Съответно и доста неща като дебитомер,умна дюза някои датчици и т.н. са им различни.
                    Най-лесно се разпознава каква система е Тераното,като се види дали между дюзите е с маркучета за обратното гориво/Бош система/ или е с твърди метални тръбички /Зекцел система/.
                    Принципно система Бош е по-безпроблемна и по-евтина за ремонт и подмяна на части!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: нисан терано 2.7 тди

                      Тука поне да се успокоим моята е била BOSCH, но не подлежи на рециклиране звънах на ШИШКОВ дизел и от там ми казаха следното "не се рециклира, а се подменя неработещата част с такава от работеща дюза със същите параметри" сега на мен ми трябва едана умна дюза BOSCH KCA 17 S 102. Някой да знае нещо по въроса автоморга за террано?

                      Коментар


                      • #26
                        От: нисан терано 2.7 тди

                        Карам с рециклирана ,вече писах ,че и линк към темата ми ти пуснах !Защо човек винаги избира дългия път към решението на проблема си?Всичко тогава ми излезе около 200 лв,а това включва куриер в двете посоки,ремонта,настройка на дюзата -която е задължителна !
                        Последно редактирано от Van_Nisan; 21-12-13, 18:49.
                        [url=http://www.akusherstvo.ru/lines/][img]http://lines.akusherstvo.ru/lineika/706683.gif[/img][/url]

                        Коментар


                        • #27
                          От: нисан терано 2.7 тди

                          Първоначално публикуван от Van_Nisan Преглед на мнение
                          Карам с рециклирана ,вече писах ,че и линк към темата ми ти пуснах !Защо човек винаги избира дългия път към решението на проблема си?
                          "Андро освен да оправя умни дюзи е цар на всякаква електроника - като казвам всякаква значи всякаква... Оправи ми умната дюза на тераното - повече от година движа без проблем, за нова ми искаха близо 1000лв., оправи ми и прекъснат лентов кабел на CD-то, електрониката за ел.стълкото...Общо взето Андро е спасителят в ръжта. 0886 40 66 86 и 0895 55 88 15 - не преди 10, че е нощна птица и бачка до зори..."
                          [url=http://www.akusherstvo.ru/lines/][img]http://lines.akusherstvo.ru/lineika/706683.gif[/img][/url]

                          Коментар


                          • #28
                            От: нисан терано 2.7 тди

                            Новата дюза е 350 лв при това положение никога няма да дам 200лв за рециклирана. Кажи с коя дюза си и коя са ти я рециклирали какво са рециклирали?

                            Коментар


                            • #29
                              От: нисан терано 2.7 тди

                              Най добре да се свържеш с Андро от номерата които съм ти дал в по-горните постове за да се разбереш за актуална цена.Все пак аз правех моята дюза 2010 год.Иначе моя Тери е същия като твоя и със същата дюза ,дано нямам проблеми и за напред.Доколкото ми обясни дюзата е с пиезокристал и какво се сменя нямам понятие ,но доста хора са реставрирали и нямат проблеми.Иначе с втора употреба няма гаранция понеже не е възможно да се даде гаранция колко ще изкара ,пък и преди да се върне на мястото и трябва да се мине стенд.Не се мъча да правя препоръки ,просто споделям опит и гарантирам за резултата!
                              [url=http://www.akusherstvo.ru/lines/][img]http://lines.akusherstvo.ru/lineika/706683.gif[/img][/url]

                              Коментар


                              • #30
                                От: нисан терано 2.7 тди

                                колега аз имах същия проблем като твоя приятел майсторче взе от моргата на някакво бмв дизел само бубината на дюзата сложи я на старата ми дюза и всичко вече е ок всичко това ми излезе 60лв.При интерес не помня точно от какво бмв беше бубината но е взаимо заменяема с нашата звъни да ме подсетиш ако се интересуваш 0896666379.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X