Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестабилно управление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нестабилно управление

    След лифт на Нисан Патрол Y60 дълга база се появи следния проблем - при движени със скорост около 70 км/ч джипа неконтролируемо тръгва вляво или в дясно и при опита за корекция със волана положението се влошава още повече . Повдигането го направих със пружини Добинсън 3 инча , усилени 60 -140 кг , тампоните на пушките предни са полиуретанови , задните гумени, на панхарда също са полиуретанови - всички тампони са здрави . Кормилната щанга и панхарда са успоредни , няма разбити накрайници отпред или отзад , кормилната кутия също е здрава без луфтове . Единственото което не спазено за лифта е това че тампоните на пушките откъм моста не са с изместен център и така кастора е неправилен / завива надолу / . Колата не е минавала стенд преден мост от доста време и е с гуми 33Х12.5Х15 ако има някакво значение ... Та казвайте къде да търся проблема , че с този влекач ще трябва да ходя на Сърбия Трофи след 2 дни , а натоварен с бегачката на платформата положението е направо страшно !!!
    Имам подозрение за едно нещо , но за да не ви подвеждам ще чакам вашите отговори .
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

  • #2
    От: Нестабилно управление

    Не че им разбирам на тези нисани, но демпфер това нещо има ли ?! Щом всичко е у ред само там може да има проблем, преди време на приятел Гранда правеше същите магаретии, също след лифт, със смяната на демпфера всичко заспа. Успех

    Коментар


    • #3
      От: Нестабилно управление

      Сходимост на предните колела?

      Коментар


      • #4
        От: Нестабилно управление

        Преди разходката до Агликина поляна ми се наложи да правя реглаж.. Преди това ходеше като лодка и беше неуправляема витарата.. След реглажа спокойно пусках волана и е супер стабилно според мен..
        Гумите ми бяха събрани 22мм..

        Коментар


        • #5
          От: Нестабилно управление

          Мисля че сам си си отговорил:
          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          тампоните на пушките откъм моста не са с изместен център и така кастора е неправилен / завива надолу /
          Все пак, опитай да си поиграеш със сходимостта.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Нестабилно управление

            Оправи гастора.Смени тез втулки със екцентрични и ще се оправи джипа.Със сходимост няма да се оправи.
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #7
              От: Нестабилно управление

              Загледай се на някой патрол дето не е пипан и ще видиш разликата.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #8
                От: Нестабилно управление

                И на мен съмненията ми са в сходимоста , щото преди да сложа кита беше с някакви гадни железни 50 мм подложки и този проблем си го имаше макар и доста по слабо . Струва ми се обаче че сега с новите пружини , които са доста по усилени , при същата надресорна маса и никаква допълнителна тежест отпред , се получава ефекта на каруцата - много малко да не казвам почти никакво свиване на пружината , оттам в комбинация / може би / с нарушена сходимост и лош кастор се получава това лашкане . Утре ще му направя един стенд , дано се оправи че иначе ...
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Нестабилно управление

                  Кастора.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нестабилно управление

                    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                    Оправи гастора.Смени тез втулки със екцентрични и ще се оправи джипа.Със сходимост няма да се оправи.
                    А бре Меха ,отде да намеря за един ден тампони с изместен център ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нестабилно управление

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Кастора.
                      Знам ама ...
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нестабилно управление

                        Криви носачите.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нестабилно управление

                          Ако не намериш тампони,като отидеш на стенд, го отворете малко откъм сходимост(да дойде на минус3-4мм.не повече).Не че е правилно,но в случая ще помогне! А ексцентрични тампони после задължително.Предполагам че в момента е затворена,и в комбинация с минусов кастор,не влиза в пътя!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нестабилно управление

                            Правено е завъртане на сферите на патрулски мост с цел по добър ъгъл на кастора
                            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нестабилно управление

                              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                              Ако не намериш тампони,като отидеш на стенд, го отворете малко откъм сходимост(да дойде на минус3-4мм.не повече).Не че е правилно,но в случая ще помогне! А ексцентрични тампони после задължително.Предполагам че в момента е затворена,и в комбинация с минусов кастор,не влиза в пътя!
                              Благодаря Круме , така ще им кажа да го направят .

                              Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                              Правено е завъртане на сферите на патрулски мост с цел по добър ъгъл на кастора
                              Знам го това , но нямам време да го направя ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X