Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма ток на допълнителните букси(запалка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няма ток на допълнителните букси(запалка)

    Здравейте колеги имам един проблем.Реших да си включа уред за кола който може да охлажда или за загрява напитки.Имам две допълнителни букси едната е между двете седаки а другата е в дястно на багажника,но и на двете нямам ток.Знам че като не дадеш на контакт запалката няма ток,но и при запалена кола нямам ток и на двете букси.Запалката нямам проблем тя работи.Разглобих и двете букси има си кабели и са включени в тях.Проверих и бушоните нямам изгорели или липсващи.Дайте някакви идей.

  • #2
    От: Няма ток на допълнителните букси(запалка)

    И колата е?

    Коментар


    • #3
      От: Няма ток на допълнителните букси(запалка)

      Нисан терано 2.7TDI 2001г.

      Коментар


      • #4
        От: Няма ток на допълнителните букси(запалка)

        отваряш предния капак и над предно дясно колело имаш ето тази кутия с бушони Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.034.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5535652 и търсиш точно тази позиция която съм показал.ето я вътре Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.035.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5535653 вадиш сменяш или подменяш пластинката и вече си имаш работещи куплонзи и тези работят и на първа степен на ключа

        Коментар


        • #5
          От: Няма ток на допълнителните букси(запалка)

          Отделно от това което е писал колега,има и едно реле,което се намира под жабката в дясно на калника/зад пластмасата/.На мен там ми правеше някакъв проблем.Май релето е направено като ползваш единия вход да изключва другия/поне така си го обясних когато решавах проблема при мен...т.е включваш в единия изход консуматор и релето изключва тока до другия изход /.При мен...махнах въпросното реле и свързах няколко кабела на куп.Сега имам и на двете гнезда ток и то без да давам контакт!
          Та виж и там дали няма проблем/за схемата с изключването на единия вход от това реле не съм много сигурен дали е така...поне на мен така ми изглеждаше тогава,ама може и да съм в грешка!/
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Няма ток на допълнителните букси(запалка)

            Благодаря ви проблема е в бушона сега имам ток.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X