Обява

Свий
Няма добавени обяви.

високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    ...Моето Терано 2,7 тди 125к.с. 2001г. на равен асфалтов път при 100км. е на около 2500оборота,а 3000оборота минава при скорост от 120км/ч.
    Сега...аз лично карам с два размера гуми по-големи от стандарта /31" а заводския размер е 29"/.Това влияе на моментната скорост ,както и на отчитането на пробега и то е различно от като съм със стандартни гуми,но...дали влияе толкова на оборотите на мотора...
    Вчера, на път към София, се сетих да направя снимки с показанията на моето Терано. Данните са като при Любо.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2500_100.JPG
Прегледи:2
Размер:127.0 КБ
ID:5543796

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3000_120.JPG
Прегледи:2
Размер:147.8 КБ
ID:5543797

    В момента съм с руски зимни гуми с голям грайфер (доста са шумни и тежки) в размер 235/75/15.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #17
      От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

      Ето ги и моите показания с гуми 235/70/16, карано по равно:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KM01.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5558949Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KM02.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5558950

      Затвърждавам горните показания.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #18
        От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

        На какви обороти е препоръчително да се превкючват скоростите? По-високи, по-ниски?

        Коментар


        • #19
          От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от Бранко Преглед на мнение
          На какви обороти е препоръчително да се превкючват скоростите? По-високи, по-ниски?
          Ами не знам на какви обороти е препоръчително/макар и на километража да има едни червени отметчици/, но аз лично съм забелязал, че втора на по-малко от 15км. вече глъхне тресе и се мъчи/не, че не върви, ама не му е комфортно...нито на мен/, трета под 35км. е същото положението-не, че не поема макар и мудно, но тресе и е некомфортно.Четвърта под 55км. отново е същото.Виж на 5-та съм карал спокойно и на 60-65км., но...основно поддържане на скоростта.За ускорение на пета си иска едни поне 70-80км..
          Принципно трябва да се избягва да се мъчи машината на висока предавка и на малка скорост, защото това се отразява твърде негативно на скоростната кутия.
          П.П. данните , които съм писал са за Терано 2 2.7тди.При бензиновите май предавателните числа на трансмисията са по-различни и е твърде вероятно посочените граници да са други!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            При бензиновите май предавателните числа на трансмисията са по-различни
            И дифовете са по-бавни (4.625 вместо 4.375), и скоростната кутия е друга, с малка разлика в нейните предавателни числа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И дифовете са по-бавни (4.625 вместо 4.375), и скоростната кутия е друга, с малка разлика в нейните предавателни числа.
              Да знам това...затова и наблегнах, че смяната на скоростите при тези километри в час е именно за дизел!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                Благодаря много за отговорите.
                Наистина става дума за Терано II 2,7 tdi.
                Карах леката си кола на долните граници на оборотите, а не съм сигурен дали не видях във форума обратното за джиповете.
                Още свиквам изобщо с джип. Превключвам на около 2000 оборота (по-удобно ми е да следя оборотомера), но тогава двигателят е още тих и има още много ускорение на долната предавка. Вие форсирате ли повече преди превключване? Нещо специално за 2,7 tdi?

                Коментар


                • #23
                  От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                  Колеги решин да питам тук да не отворя нова тема тъй като има подобна тема.
                  Мойто терано 2.7TDI автоматик от няколко дена подържа високи обороти около 1000 което си е доста високо, иначе си подържаше 750-800. Днес ми даде и грешка на умната дюза, но после изгасна чека само.
                  Мнения от какво може да е?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X