Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    A на плафоните вътре и в багажника какви са крушките, направо да поръчам и за там LED

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Ето такива и на двете места.

      12 волта 5 вата.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_____________12V_534f8b31ea32a.jpg
Прегледи:1
Размер:4.1 КБ
ID:5654143
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Колко мм им е дължината?

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Незнам с точност но около 35мм.
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
            Колко мм им е дължината?
            Този - в багажника е малко по-къс от този - в салона (вероятно с 5 мм.).
            Когато слагах на моето Терано крушка за в багажника, че нямаше, си купих комплект 2 бр. в кутийка noname диодни крушки, със същата форма, като тези с жичката, но се оказа, че в цокъла на плафона в багажника е ОК, а в салона не може да се закрепи и пада. Така си имам една резервна крушка за в багажника, а в салона си свети още старата крушка.
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              При мен пък са еднакви. Да не би пластинките да са изкривени настрани и заради това да не задържа крушката?

              И междувременно си купих 7 инчови джанти, че мисля да слагам 31" а сегашните са 6 инчови. Та тех ги продавам но не съм пуснал обява, че нямам гуми за тях а не ми се занимава да слагам старите гуми на новите джанти. Та новите бяха минати на пясълоструй и после прахово боядисани.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1429216690.689845.jpg
Прегледи:1
Размер:304.9 КБ
ID:5654175
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                При мен пък са еднакви. Да не би пластинките да са изкривени настрани и заради това да не задържа крушката?
                Не, даже обратното - за да сложа по-късата крушка, се опитах да изкривя пластинките навътре, за да стане мястото по-тясно. Тогава, успя да светне, но крушката си шаваше в цокъла и прекъсваше, затова реших да престана с експеримента и върнах старата крушка.
                Ще снимам двете и ще ги премеря с шублера, за да съм точен с коментара.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                  I. Stoyanov само не разбрах защо е нужно да се свалят и накладките? Да не трябва да се свали и диска, че да се стигне до този лагер?

                  До колкото за диодите. Не мисля, че пасват без преправяне. Поне не съм срещал подобни по тераното (не диодни а заводските с такъв цокъл)
                  Не бе човек. С отвертка разтваряш накладките с цел да преминат през ръба на диска и да изтеглиш целия апарат. След това диска излиза със все лагер (като развиеш гайката де- виш стъпките дето съм писал). Диска е хванат към главината с 6болта ако не се лъжа - тях не ги бараш.
                  Ако нещо срещнеш трудности звънни , че малко ми е късно за писане

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                    Стават ли директно на цоклите за таблото без да се преправя нищо?
                    Да стават директно. Всичките крушки по таблото са такива, с изключение на тая за лампата на горивото и тая за зареждането. Ама те и без друго не трябва да се сменят с диодни.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                      Има и такива, само няма как да сравня дали е този цокъл като на тераното
                      http://www.ebay.co.uk/itm/1715604173...MakeTrack=true
                      Горните дето съм посочил са на порядък по-добри. Самите им диоди са МНОГО по-добри. Това от линка е T10. На теб ти трябва T5.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                        Този - в багажника е малко по-къс от този - в салона (вероятно с 5 мм.).
                        Когато слагах на моето Терано крушка за в багажника, че нямаше, си купих комплект 2 бр. в кутийка noname диодни крушки, със същата форма, като тези с жичката, но се оказа, че в цокъла на плафона в багажника е ОК, а в салона не може да се закрепи и пада. Така си имам една резервна крушка за в багажника, а в салона си свети още старата крушка.
                        В салона му налепи ленти. 4 парчета по 3 диода от твърда лента с 5630 диоди светят перфектно. Топло бяло съм сложил. По-късно ще пусна снимки ако не забравя.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Здравейте колеги. До лагерите още не съм стигнал, но днес след работа видях че имаше малко петно от нафта на земята под колата, отворих капака и видях че при маркучлето между първи и втори цилиндър е мокро. Та взех маркуч и ги смених 3те между цилиндрите, обаче питането ми е за първия, който влиза в първи цилиндър. Има ли някакъв по-лесен начин са смяна, че за да се смени трябва сигурно да се свали, акомулатора, казанчето за антифриза и още някои работи? Някой правил ли е тази процедура?
                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Правил е, ама свали всичко - смукателния колектор и металните тръбички включително. Таман като го свалиш ще си затегнеш и двете тапи на масления охладител, та да спре да омаслява под колектора.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Правил е, ама свали всичко - смукателния колектор и металните тръбички включително. Таман като го свалиш ще си затегнеш и двете тапи на масления охладител, та да спре да омаслява под колектора.
                              За кои тапи иде реч ?

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Върху корпуса на топлообменника масло-вода има 2 тапи. Преполагам с времето уплътненията им се спъхват и започва да омазнява там. Като ги позатегнеш спира.

                                Топлообменника е точно под смукателния колектор, в самия блок на двигателя.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X