Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Спарки, моето е 100 коня и на него ли му греят свещите до 50 градуса?
    Не знам. Ще трябва да провериш. Не съм гледал в подробности електрическите схеми на твоето.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
      http://youtu.be/7ze8El4qoMU

      Днес мисля, че запали добре. От понеделник не беше пален.
      Това е перфектно палене. И все пак - изчака вместо 5, само 2 секунди след изгасване на лампата. Не че е фатално де - сам трабва да намериш баланса точно за твоето. Може и ключа да задържаш с половин идея повече на студено.

      Свещите може да си провериш като съпротивление, макар че за целта ти трябва хубав мултицет, ама мисля че няма смисъл - пали си перфектно. Нормално е понякога да иска някои и друг оборот в повече - и моя го прави, дори с чисто нови свещи и нищо че компресията му е като от завода. При това го прави както на топло, така и на студено. В общи линии пали понякога "от четвърт", понякога от оборот-два. Най-често пали от "половин" тоест прескача първия цилиндър и пали на втория.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        И не на последно място - свещите харчат много ток в първите 2-3 секунди, докато са студени. След това консумацията от 60-80 ампера в началото пада до около 15-20. Така че въпросните секунди чакане след изгасване на лампата със сигурност няма да ви източат акумулатора. Аку пък го сторят, той най-малкото е за зареждане, ако не е за смяна.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Спарки, ако допуснем че имам достатъчно добър мултицет, колко милиома се очаква да премеря на откачен конектор и студен двигател? Мога ли да хвана само една изгоряла свещ или тя ще ми се окаже в грешката от измерване?
          С чисто нова varta съм. В сегашните студове си паля от половин до един оборот (който обаче си е с мноооооого голям ток). По припушването и придърпването на мотора имам чуството, че на някой от цилиндрите не се грее нафтата, ама не ми се разкача интеркулера та да ги меря, както се мерят.

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Трудно се мери дори свещ по свещ, даже и с читав мултицет. Проверка без да махнеш шината може единствено мерейки тока. На съвсем студен двигател тръгва от нещо между 60 и 80 ампера, като спада до към 20 примерно 5-6 секунди след това. Ама за това пък трябват амперклещи за прав ток.

            Иначе, съпротивлението на здрава свещ е нещо като 0.5 - 0.9 ома. Ама ако пали от половин-един оборот няма какво да го мислиш. Ако искаш за проба откачи конектора за тока на свещите някоя сутрин и се опитай да палиш без свещи, да видиш каква огромна разлика има. Твърде вероатно е и изобщо да не запали, особено ако е под нулата.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Спарки, мерси много за информацията. Няма да пипам по свещите нищо.

              Обаче имам едно въпросче. Преди като карах джипа по сняг/лед, усетих някакво тропане отпред от ляво. Като спрях джипа побутнах гумата (предна лява) и тропаше от много леко побутване. Завъртях волана първо наляво, после надясно, огледах дали няма нещо но видимо не видях проблем. Побутнах пак гумата като беше завъртено колелото и нямаше такова тропане/чукане. Изправих гумата успоредно с другите и вече не тропаше. От какво може да се дължи това? Сняг/лед?
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Кормилни накрайници, най-вероятно.

                Тя и мойта тропа от няколко месеца, ама не мога да го хвана какво е. Шарнири и биалети смених, ама не е това.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Не е от накрайници 100% сигурен. Сменявани са пред макс. 2 месеца и 2та с оригинални. Биалетките също. Интересното е, че изчезна а го чух само днес това тропане след като се бутах в снега.
                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Щом е изчезнало, мисли го едва ако се появи пак. Аз си карам, нищо че тропа. До напролет ще се разтропа достатъчно, за да си проличи от къде е.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      И аз си монтирах балбулатор... да не остана по-назад

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1421772321.101162.jpg
Прегледи:1
Размер:242.0 КБ
ID:5636414

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1421772334.812750.jpg
Прегледи:1
Размер:295.8 КБ
ID:5636415
                      Nissan Terrano 2.7 TDi
                      ----------------------------
                      Нещо което работи - не се пипа!

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Да попитам нещо,че и моя ам стои в гаража вече година-тази дупка на гредата има ли я фабрично или ти я прави.Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Тази долната точно над стабилизиращата щанга си я има, а горната я направих аз. Предпочетох да няма заварки а всичко да е на болтове.
                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            ОКТогава ще заварям-няма да заемам странни пози

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Аз го пробих за 2 мин. Няма никаква драма. Стори ми св по мек метал от стойката която пробивах на земята на удобно
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Здравейте колеги. Преди 3-4 дни като мих джипа наблягах много с маркуча по затънтени места и дори отпред в коша на двигателя, че беше много кал, та от тогава не ми работят задните габарити. За предните не съм сигурен защото чисто забравих да погледан и сега като пиша тук се сещам за тях. Крушките са здрави. Единия габарит ми е напукан и беше пълен с вода дори крушката беше мокра, но не е изгоряла. Друга също не свети но е суха. Къде да търся проблема. Има ли "маса" само за габаритите? Мигачите и габарита за мъгла си работят.
                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X