Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с тоците или ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с тоците или ?

    Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
    И, отиваме на невинна разходка в гората, и после пак до моргата. Мястото на антена на автомобил, дето се случва да излезе извън пътя, просто не е там а вътре.

    Моята беше строшена по същия начин. Като дотроших и остатъка в тавана на гаража, лепнах парче неръждавейка върху дупката и си сложих вътрешна.

    Напълно съм съгласен и вероятно при мен е така счупена. Залепването по какъв начин е по удачно да се направи с телоподаващо или течен метал.
    - затапил си отвора с неръждавейка .
    Що не остави остатъка от натената там. Ако не намериш по-добро решение, мога да ти изпратя долната час от моята (метална) + гайката + оплътнението. Стягаш, отгоре си стои леко издадено - 3-5мм, но е 100% водонепропускливо и не е нужно да нанасяш щети по колата

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с тоците или ?

      За съжаление, няма такова нещо като читава вътрешна антена. Максималният компромис са антените, които се лепят на стъклата.

      А това с антенните усилватели е бошлаф. Важното е да е добър приемникът.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с тоците или ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Важното е да е добър приемникът.
        - аз съм достигнал до това твърдение от одавна. На мусчето ми, съм сложил един Clarion от пантивека, десета употреба с фабричната антена на буса. Лови радио там дето и от Наса не хващат

        И все пак, ще потърся някаквъ вид усилвател или читава антена. Тази дето има на Бош е именно залепена на ъгъла на стъклото, като има 2 много тънки жички излизащи от антената и спускащи се по вертикала и хоризонтала, около 50см. дълги. Работи безотказно.
        - та да знаете нещо от сора в пределите на страната

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с тоците или ?

          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение

          Напълно съм съгласен и вероятно при мен е така счупена. Залепването по какъв начин е по удачно да се направи с телоподаващо или течен метал.
          С неутрален (не мирише на оцет) прозрачен силикон. Парчето ламарина ми е с размерите на кредитна карта, мисля че 0.25мм (а може и по-тънка да беше) неръждавейка. Огъната е по профила на покрива. Става лесно на ръка.

          Чистиш със спирт, лепваш, обираш излишъка. Става все едно от завода така е излязло и няма никакъв проблем с ръжди, пропускане и т.н. Сигурно ще станат 4 години вече откак е така.

          Неутралността на силикона е задължителна!

          Вътреешната ми антена е някаква немска, залепена на предното стъкло. Само хоризонтала е. Сложиха ми я като ми слагаха музиката. Не е нещо изключително но върши работа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с тоците или ?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

            Неутралността на силикона е задължителна!
            +1
            - аз ползвам продуктите на В. Рейнц (да не излезе реклама) и съм много доволен .. . .

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с тоците или ?

              Това е предимно за гарнитури. И аз го ползвам, и аз съм доволен.

              Но си мисля че за отгоре е по-добре неутрален универсален или санитарен прозрачен силикон. Имам чувството че държи по-здраво, когато се разчита само на него. Силикона за гарнитури е предвиден все пак и евентуално да се отлепи някога. Няма тая еластичност като че ли.

              Може и да не съм прав де, но работейки редовно и с двете съм останал с такова впечатление. Може и чисто субективно да е. А и отогре натоварване няма, нито може да стане някаква беля. Само да е неутрален, че от обикновения тръгва ръжда.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X