Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за ЕГР Терано 2.7тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

    здравейте колеги днес изолирах егр клапана,сложих ламаринка между него и всмукателния колектор и запуших маркуча на вакуума,паля двигателя грешки няма,викам си супер,НО тръгвам да тествам и установявам,че двигателя е буквално мъртвец,след 3000 оборота няма никойййй......прибрах се,възстанових системата и всичко е добре какво обърках при изолирането? по същия начин изолирах егр на пежо 406 2.2 хди и нямам никакви ядове с мощността?

    Коментар


    • #32
      От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

      Освен клапана имаш и дроселова клапа, която също трябва да "изолираш". Двете работят в тандем - за да смуче исгорели газове от EGR-а, затваря клапата.

      Тя по подразбиране си стои отворена (има пружина за което), ама знам ли го компира какво се мъчи да направи с нея след като си запушил EGR-а...
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

        Здрасти Спарки,аз нямам тази клапа на дросела,затова и единия вакуумен клапан (под въздушния филтър) е откачен и няма букса.Днешната случка много ме озадачи.....ако някой има идея какво е станало нека я сподели

        Коментар


        • #34
          От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

          EGR-а на мотор с турбо няма как да функционира без тая клапа, тоест като е излязла джипката ти от завода няма как да я е нямало. Какво после някой е творил няма как да знам. Снимай.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

            Компа на тераното не си следи ЕГР-а, не трябва да светва чека при затапен ЕГР. Единствено на прегледите ще има завишени емисии но в Бг това не е проблем за сега.

            Коментар


            • #36
              От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

              Компютърът на Тераното управлява тия клапанчета , да не си им откачил буксите изолирайки егр?

              Коментар


              • #37
                От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд


                Не съм откачал буксите,само вкарах нит в маркуча от егр

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X