Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за ЕГР Терано 2.7тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

    Ако са BOSCH (маркучета между дюзите) - не са скъпи. Купуват се от.... BOSCH. Ама после пак трябва да им гласиш налягането.

    Като им правихте налягането не ги ли гледахте как пръскат? И на колко им нагласихте налягането сега?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

      Първоначално публикуван от vaskes Преглед на мнение
      ...Сега черния дим изчезна ,но крекането остана...
      Сега пък "крякане"! С чека какво стана? Прекомерното "крякане" е голям аванс и говори за проблем с авансатора - за това те питам за чека ...

      Коментар


      • #18
        От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

        Налягането е на 120 бара и вчера малко го разтрих и взе да изчезва това крякане, сега много върви и не пуши, след чистенето на разпръсквачите и настройката.Има случаи ,както е мерцедеса разхлабиш ли му дюзите , после се променя ъгъла на пръскане и крека извесно време.

        Коментар


        • #19
          От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

          Чека не светеше и преди и сега .Eдин път ми светна само и то при пускане на наклон ,бях на втора с 1500 оборота, като светна ми отряза гаста стана мека .Забравих да пиша, че горивната система е зексел.

          Коментар


          • #20
            От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

            Първоначално публикуван от vaskes Преглед на мнение
            Налягането е на 120 бара и вчера малко го разтрих и взе да изчезва това крякане, сега много върви и не пуши, след чистенето на разпръсквачите и настройката.Има случаи ,както е мерцедеса разхлабиш ли му дюзите , после се променя ъгъла на пръскане и крека извесно време.
            Нормата за налягането на 2.7 с интеркулер мисля че е 130 бара, а не 120. На старото терано е 120. Но това обикновено се гласи спрямо умната дюза, ако няма как да се пипне нейното налягане.

            Ти друго терано слушал ли си как работи когато е студено и когато е загряло, когато е на място и когато го настъпиш? Тоя двигател принципно не е от най-тихите. Не е и от най-шумните де, но трябва да имаш база за сравнение преди да мислиш дали "крякането" е много или малко. Ъгъла на пръскане на дюзите при терано не зависи от това на къде си ги завъртял. Пръскат директно напред - възможно най-най-простите и примитивни дизелови дюзи са това. Ако пръскат в норма (тоя, дето им е гласил налягането би трябвало да знае дали пръскат в норма или не), няма какво повече да ги мислиш. Просто го покарай известно време с повече газ за да си изчисти налепите по горивната камера, подгревната свещ, самата дюза и т.н.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

              Пак свалях за рециклаж умната дюза, сдаде багажа. Както и да е, оправиха я, уплътниха вътре и семерингите да не сълзи. Покрай тия упражнения свалих всички дюзи за реглаж и почистване, така и така го бяхме подкарали. За около 70 000 км. се бяха разместили така да се каже, едната пикаеше направо. Въпреки допълнителния филтър си имаше наслоена гняс по резби и т.н, а тераното го карам винаги с пълен резервоар за да не ръждясва и да не събира утайки по стените, не знам дали е правилна стратегията.
              Та след реглаж на всички дюзи мотора утихна и определено сега дърпа повече, работи и на място много по-приятно. Според ръководството на теранец 2.7 с интеркулер и умна дюза налягането е 130 бара на дюзите. Истината е, че ни продават кирлива нафта, единствено ОМВ имат хубав дизел и Петрол отчасти, там имам чуството че е на партиди.
              Въпреки всичко се замислям за нови дюзи и разпръсквачи, нова умна дюза и профилактика/настройка на ГНП. Не съм чел по сервизно ръководство какъв ресурс имат изброените, но помпата не е пипана поне 5-6 години.

              Коментар


              • #22
                От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                ГОлям ресурс имат. При нормална експлоатация дори с нашата нафта трябва да изкарва едни 150-200 хиляди поне.

                За умната дюза не знам, но другите семеринги вътре нямат. Нещо не си представям и умната дюза къде ще има такива, че да сълзи. Леко подмокряне е нормално след смяна на разпръсквачи. Не теч - само леко седят влажни покрай резбата. Евентуално се оправя се с шлайфане с фина шкурка с нафта върху стъкло и яко стягане (ама наистина яко).

                Умна дюза от BOSCH (ако си с BOSCH). Останалите през нисан, ако целите дюзи или пак през BOSCH, ако само разпръсквачи. Последно умната дюза беше предполагам към 300 и кусур кинта, цели дюзи от нисан пак толкова, а разпръсквачи по около 50 кинта бройката.

                Някъде имам комплект дюзи със сменени разпръсквачи, ако искаш можем да спазарим нещо. Първо смених разпръсквачи, а после си взех чисто нови дюзи (така се случи), и практически са карани има-няма 1000 километра. Само умната дюза я нямам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                  Умната дюза след рециклажа течеше от към обувката на кабела и щифтовете, вътре имало две малки уплътнителни семеринги/пръстени. В другите дюзи няма такива уплътнители, само в умната. Сега мих с меглео и вода на студен мотор, докарахме да няма сълзене от никъде.
                  Сега на дневен ред ще оправям окачване, тампони, биалетки и т.н, че 5 години само каране и сега накуп. После на дневен ред дюзите, като закърпя бюджета ще звънна, ако са останали ще ги спазарим и ще остане само нова умна дюза, старата ще остане в резерв.
                  Искам да сменя дюзите, защото като загледах разпръсквачите по тях имаше матирани участъци, майсторите ги минаха с полирпаста, но тези дюзи са си отначало с колата, сега показва 230 000 и предполагам силно че не са сменявани.
                  Умната дюза е BOSCH, като проверявах ми обадиха цена над 1000 лв. за това се принудих да я рециклирам, ако 300лв. нова се преглъща, ама 1000 кинта е прекалено...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                    Нормално е да ти светне чека щом си го затапил ЕГР.Дори и да не е затапен ако има повреда в него пак ще светне чека .На някай марки автомобили го премахват софтуерно и няма проблеми .При мен имаше повреда в електрониката на ЕГР но един познат го поправи и сега всичко е ок.Става въпрос за система Делфи-сименс.
                    Ако е Бош е възможно софтуерно отстраняване поне на този етап ...
                    TODAY TOMORROW [COLOR=red]TOYOTA[/COLOR]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                      Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                      Умната дюза след рециклажа течеше от към обувката на кабела и щифтовете, вътре имало две малки уплътнителни семеринги/пръстени. В другите дюзи няма такива уплътнители, само в умната. Сега мих с меглео и вода на студен мотор, докарахме да няма сълзене от никъде.
                      Сега на дневен ред ще оправям окачване, тампони, биалетки и т.н, че 5 години само каране и сега накуп. После на дневен ред дюзите, като закърпя бюджета ще звънна, ако са останали ще ги спазарим и ще остане само нова умна дюза, старата ще остане в резерв.
                      Искам да сменя дюзите, защото като загледах разпръсквачите по тях имаше матирани участъци, майсторите ги минаха с полирпаста, но тези дюзи са си отначало с колата, сега показва 230 000 и предполагам силно че не са сменявани.
                      Умната дюза е BOSCH, като проверявах ми обадиха цена над 1000 лв. за това се принудих да я рециклирам, ако 300лв. нова се преглъща, ама 1000 кинта е прекалено...
                      Ако си проверявал оригинална през Нисан...наистина е толкова/по спомен май нещо около 900 и нещо лв./,обаче същата дюза през Бош май беше около 300-330лв.
                      Та през Бош е правилното място
                      Поздрави и успех в начинанието!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                        Проверявах я в BOSCH... ходих с дюзата и с малкия талон, ровиха по компютъра, гледаха и те така...1000 и лв.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                          Аз на нашто Терано съм изолирал ЕГР и не свети чека.Ако изпадне умна дюза , някой да продава зексел пишете колеги.Друго то ,което искам да ви кажа ,че тия дюзи не се мерат на съпротивление!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                            колеги искам да изолирам егр-а на тераното,обаче ми се вижда много труден за сваляне.Въпроса ми е достатъчно ли ще е да го затапя само от страната на всмукателния колектор? какво още трябва да се направи? досега съм изолирвал егр на 2.2 хди и там беше лесно,слага се тапа от ламарина,запушва се вакуума и всичко заспива,при терано 2.7 тди как е?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                              На моите предишни 2,7ци само им отказахме вакуума и затапвахме маркуча с болт.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за ЕГР Терано 2.7тд

                                И така става при условие,че клапана не е останал блокиран леко отворен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X