Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вода в купето на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вода в купето на Терано 2

    Май , най-отговаря лепилото за предни стъкла. Има малка разлика в цената.., но после се оправдава. Успех!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      Здравейте колеги! Събуждам отдавна заспала тема, ама дъждовете вчера и днес в Плевен освен корона вирус докараха и вода на стелката отпред вдясно. Та да ви помоля да ме упътите как да стигна до въпросните течащи капаци за да спра течовете.

      Коментар


      • #33
        1. Махаш рамената на чистачките
        2. Махаш пластмасата под тях
        3. Махаш ламаринения капак пред пътника
        4. Махаш от него и основата всички остатъци от старо уплътнение и лепило
        5. Почистваш със спирт или каквото друго подходящо имаш под ръка
        6. Където е било уплътнението, нанасяш фитилче НЕУТРАЛЕН силикон или полиуретан.
        7. Монтираш всичко в обратен ред
        8. Забравяш че изобщо там има такова нещо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          1. Махаш рамената на чистачките
          2. Махаш пластмасата под тях
          3. Махаш ламаринения капак пред пътника
          4. Махаш от него и основата всички остатъци от старо уплътнение и лепило
          5. Почистваш със спирт или каквото друго подходящо имаш под ръка
          6. Където е било уплътнението, нанасяш фитилче НЕУТРАЛЕН силикон или полиуретан.
          7. Монтираш всичко в обратен ред
          8. Забравяш че изобщо там има такова нещо.
          Благодаря ти!!!!!
          Дай акъл къде да търся фиксаторите за пластмасата под стъклото (трите в горния край, под чистачките), че едната вече е заминала, а при свалянето и другите може да се счупят, трябват ми и такива за корите на вратите, за пластмасата на праговете, дето държи мокета и т.н.

          Коментар


          • #35
            След 4 години експлоатация на моето Терано, след тези неспирни, двуседмични дъждове, и то горкото подгизна в краката на шофьора.

            Преди месец се наложи да сменям кабела на камерата за задно виждане. Вдигах мокетите стелките да го прекарам и всичко беше идеално сухо. А вчера половин ден съм топил и изцеждал вода. Сигурно 1 кофа съм изкарал.

            Ще свалям чистачките да гледам какво става и евентуално да лепя капака с неутрален силикон.

            Мокета в багажника също е влажен, макар и не много.

            Лошото е, че в това студено време всичко съхне много бавно. Мокета на колата е гумиран, а под него има вата, която е много подгизнала. Водата от нея не може да премине през мокета, за това съм го повдигнал до колкото мога.

            Някой ако има идеи за по-бързо сушене - да казва. Идва ми за пусна една духалка вътре, но ме е страх да не запаля нещо.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #36
              Мокета в багажника е заради уплътнението горе на задния капак. Сваля се, почиства се, праймер за двустранна лепенка (върху уплътнението, иначе лепенката не го хваща, и върху боята - хваща по-силно), автомобилна двустранна лепенка на 3М от край до край, и драмата приключва.

              На мойте и двете джипки го бях сменил с ново даже. Както и уплътненията на стъклото на предните 2 врати - вече няма от къде да се купят, обаче.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Т.е. да разбирам, че трябва да се свали и залепи по описания начин ли?

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Аз така правя.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X