Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вода в купето на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вода в купето на Терано 2

    След силните дъждове забелязах вода по пода под стелката нашофьорското място.От стъклото със сигурност не е.Чисто беше и под решетката начистачките.Между другото мисля че съм разменили местата на рамената начистачките.Някой ако знае на кое място трябва да е по-дългото рамо да помага.

  • #2
    От: Вода в купето на Терано 2

    Водата е най-вероятно от изгнили дупки в купето в задната част на предния калник, трудно се забелязват, стара ще да е тенекията
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #3
      От: Вода в купето на Терано 2

      Отваря ти се работа като се позатопли.Вероятно от корозията както е споменал и колегата,вече имаш някъде сериозен пробив и при много вода тя навлиза в купето.Другия вариант е на е изкочила някоя гумена тапа на дъното ,ама...малко е вероятно.
      Проблема с корозията трябва да се решава своевременно,защото навлязлата вода в купето се напоява в кечето и не изсъхва с месеци.Следствието на това е ясно...дори и на здравите места започва да избива ръжда по пода и след време ръждата обхваща доста голям периметър.Проблема е че веднъж тръгнала ,ръждата няма спиране.С всичките му там третирания,кърпежи,мазане,грундиране и т.н....просто се забавя процеса.
      Та за това ако има начален проблем с корозия на пода,трябва да се оправя с преоритет...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Вода в купето на Терано 2

        да и моито таи се напални ама до топката но скоростния лост
        само бараки

        Коментар


        • #5
          От: Вода в купето на Терано 2

          То твоето не е джип, а е подводница
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #6
            От: Вода в купето на Терано 2

            Огледах го но не се вижда изгнило.А някой да каже за рамото нещо.

            Коментар


            • #7
              От: Вода в купето на Терано 2

              Колега,ако имаш шибидах-от там е!

              Коментар


              • #8
                От: Вода в купето на Терано 2

                До колкото аз съм се сблъсквал с рамена на чистаки, дългото е винаги от към пътника. Разбира се ако е ляв геврек.

                Коментар


                • #9
                  От: Вода в купето на Терано 2

                  Нямам люк.А най-лошото е че като не го карам пак влиза вода.Явно ще падне търсене и поливане с маркуча.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вода в купето на Терано 2

                    Имах подобен проблем - вода на предната дясна стелка.Оказа се че тече от едни метални капаци които се намират под черната пластмаса - тази под предното стъкло.
                    Има някакви стари уплътнения които вече не държат. Отвих го намазах със силикон. Направих същото и с този от шофьорската страна въпреки че не течеше още.
                    Лошото е че този левия като замине и капе директно върху вентилатора на парното.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вода в купето на Терано 2

                      Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                      Имах подобен проблем - вода на предната дясна стелка.Оказа се че тече от едни метални капаци които се намират под черната пластмаса - тази под предното стъкло.
                      Има някакви стари уплътнения които вече не държат. Отвих го намазах със силикон. Направих същото и с този от шофьорската страна въпреки че не течеше още.
                      Лошото е че този левия като замине и капе директно върху вентилатора на парното.

                      Поздрави
                      Надявам се поне че силикона е бил неутрален. Щото иначе ще спре да тече, ама ще започне да гние.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вода в купето на Терано 2

                        Под тези капаци пак си влиза вода от отворите до тях.Аковлиза вода от тях би трябвало да изтича от един отвор в подкалника подпластмасовите кори/извън купето/.След силикона имаше ли ефект? Благодаря заотзивите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вода в купето на Терано 2

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Надявам се поне че силикона е бил неутрален. Щото иначе ще спре да тече, ама ще започне да гние.
                          Не съм се сетил за това . Беше такъв за гарнитури само че прозрачен.Ще потърся тубичката да го видя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вода в купето на Терано 2

                            Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
                            Не съм се сетил за това . Беше такъв за гарнитури само че прозрачен.Ще потърся тубичката да го видя.
                            Няма кво да го търсиш. Ако е миришел на оцет (бе, на класически силикон), не е неутрален. Неутралния почти не мирише, малкото мирис е съвсем различен, и съхне с една идея по-бавно. Добро за такива работи а и за гарнитури изобщо е сивия (графитено сиво) силикон на Victor Reinz. До сега 100% успеваемост навсякъде, където съм го ползвал.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вода в купето на Терано 2

                              И на мен ми протече един-два пъти последните месеци. Капе точно от лявата страна на педала на съединителя. При това се стича по въздуховодите отгоре и покрай кабелаците. Нямам грам изгнило, така че дупка от корозия е изключена. За мен причината е, че са запушени отводнителните канали покрай калника. Всъщност още не съм ги изчистил... И си го обяснявам с напълване на легенчето отгоре и влизане през въздуховода в купето...Но нищо чудно и тия уплътнения, които колегата спомена по-горе да са част от проблема...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X