Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

    Понеже преди седмица сменях, Скорости + раздатка побират съвсем малко под 7 литра.

    Пробките са стомана в алуминий. Нормално е да се отвъртят трудно. Дядо Владо даже не посмя да ги непъва без мое присъствие, след като беше борил едната безрезултатно с 700Nm гайковерт. Взех преходник 1/2 - квадрат 13мм, и го напънахме с лост сигурно метър и нещо. Зора е да каже "пук" - после се отвива лесно. На задния диф беше една идея по-лесно.

    ...и да, слага се уплътнител за резби там. Ползвахме такъв с ниска якост на LOXEAL. Смених и 3 от пробките. Не щото бяха за смяна (само тая дето беше борена с гайковерта беше леко натъртена, но далеч от повредена), а защото като ми каза Дедо че не се отвиват с гайковерт, очаквах че може да се наложи да заваряваме болт към тях с цел да ги нагреем.
    Последно редактирано от sparkybg; 29-11-15, 01:08.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

      Явно СК събира до пробката за наливане повече от предписаните 3.6л. При другите три - преден диф, заден диф и РК, при наливане на предписаните количества се достига до нивата на наливните пробки. Друг е въпроса струва ли си да се налива повече масло в СК от предписаното от производителя. Но аз неслучайно питах два пъти откъде е налято толкова масло в СК на моя джип, че като отвих страничната пробка за да проверя нивото и оттам потече силна плътна струя масло. И още един факт - днес отново си ходих до къщата в Долни Дъбник и категорично мота да заявя, че колата се движи значително по-добре по инерция, а единственото нещо, което е променено е маслото. Според мен препълнената с гъсто масло скоростна кутия е "спъвала" колата. Все пак това са субективни мои усещания, обективно установих следното: при спускане по един лек наклон при скорост в началото 40км/ч преди колата не ускоряваше, днес при три проби при начална 40км/ч в края показваше 52-53км/ч.
      Пак днес напълних резервоара до капачката и резултата е 57.8 литра за 505 километра. Сметката показа разход 11.4455/100. Това е по маршрут Плевен -ДД и обратно, Плевен - София и обратно, като градското ми е около 60км. По магистрала Хемус съм карал със 110-120 по показание на скоростомера, реални 100-110 Дали този разход е нормален или висок, аз не мога да преценя. Едно уточнение: Спарки ми "прегледа" колата с неговата диагностична система и установи, че дебитомера е започвал "да сдава багажа" - показваше 3.9 волта при яко натискане.

      Коментар


      • #93
        От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Понеже преди седмица сменях, Скорости + раздатка побират съвсем малко под 7 литра...
        Когато купих моето терано и сменях чорбите ми таксуваха 7.5л масло за скорости + раздатка.
        Къде ли отива това половин кило?
        В ръководството колко го дават по принцип?
        Георги Тонев

        Коментар


        • #94
          От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

          3.6л в скоростите + 2.3л в раздатката е по сервизно ръководство. При мен се побраха нещо като - 6.8 литра. И друго терано, на чиято смяна присъствах - пак така. Говоря за ниво до ръба на пробката за наливане, както е на картинките в ръководството. Вероятно са го мерили една идея под пробката - де да ги знам.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            3.6л в скоростите + 2.3л в раздатката е по сервизно ръководство. При мен се побраха нещо като - 6.8 литра. И друго терано, на чиято смяна присъствах - пак така. Говоря за ниво до ръба на пробката за наливане, както е на картинките в ръководството. Вероятно са го мерили една идея под пробката - де да ги знам.
            част от мой пост:
            Почнах да наливам и след като вкарах 4.3 литра масло проверих с пръст нивото, което се оказа на около 1см. под пробката. Е питам сега при норма 3.6 литра наливам 4.3 и пак не достигам преливника, как вътре имаше толкова над нивото на пробката.
            Спарки, написъл съм колко е нивото при 4.3 литра, една идея до пробката си е над 6 литра, според мен.
            А струва ли си да се пълни до пробката и да се превишава количеството предписано от конструктора?

            Коментар


            • #96
              От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

              Еми само казвам колко се побра при мен и при едно терано като моето преди мен. Защо при теб се случва това - нямам идея. Принципно ако джипката не е н ахоризонтална повърхност, предницата е клекнала, накой е слагал нестандартни тампони (по-точно тоя на раздатката) или от сорта, може и да се получат такива неща. Кутията е доволно дълга. Ама тогава пък и старото масло няма да изтече докрай.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                Предстои ми смяна на маслата на Тераното .
                Изчел съм всички теми де що има за това и се чудя на скоростната кутия до пробката ли да наливам масло или примерно около 4 литра ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #98
                  От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                  До пробка. И на раздатката и на дифовете.

                  4 литра за скорости+раздатка е твърде оптимистично да ти стигне.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                    Ясно , благодаря Спарки .
                    За скорости и раздатка мисля да взема 7 литра , ако не стигне ще го мисля .
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                      Ясно , благодаря Спарки .
                      За скорости и раздатка мисля да взема 7 литра , ако не стигне ще го мисля .

                      П.П. Ключа квадрат 13 мм ли е ?
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                        По-скоро вземи 8.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Ясно , благодаря Спарки .
                          За скорости и раздатка мисля да взема 7 литра , ако не стигне ще го мисля .

                          П.П. Ключа квадрат 13 мм ли е ?
                          Трябва да е толкова. Квадрат от Гедоре 1/2 влиза съвсем леко хлабаво. Ако не са запекли пробките - става.

                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Трябва да е толкова. Квадрат от Гедоре 1/2 влиза съвсем леко хлабаво. Ако не са запекли пробките - става.
                            Благодаря за идеята !
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • Значи гледам пишете че в някъвко сервизно пише колко литра събират скорости и раздатка Терано 2 2.7TDi R20 1998г. В книжката на моята бричка е написано скорости ръчни има упоменати дава модела и колко събират: FS5W71C - 4L, API GL4. FS5R30A - 5,1L, API Gl4. Раздатка TX10A - 2.3L, API Gl4. Просто за инфо никаде не пише самоВ 3.6литра в скоростите.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                                Трябва да е толкова. Квадрат от Гедоре 1/2 влиза съвсем леко хлабаво. Ако не са запекли пробките - става.
                                И да са запекли, пак става. Трябва ти хууубава тръба и здраво гедоре, ако са запекли. Моите ги напъвах с над метър рамо. Гайковерт на 350 нютона нищо не направи, а Деди ми каза да ходя да си напъвам сам с лоста, та като строша нещо, да знам че сам съм си го сътворил.

                                За тия резби си има уплътнител. Не изсъхва докрай и не лепи значимо - само уплътнява. И тогава и след 10 години се отвиват безгрижно.

                                За FS5R30A (каквато е на 2.7TDI и на 3.0DI) 7 литра масло не стигат за до ръбчето на пробката. Стигат до малко под него. Това от личен опит, и отговаря на предния пост.

                                Другата кутия е на бензинките и 2.7TD и опит с нея нямам.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X