Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

    А аз си мислех че само аз подушвам маслото от скоростите-а то май има доста като мен

    Коментар


    • #62
      От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      От скоростите е, щото само там маслото смърди толкоз зле, пък и все не ми остава време да закърпя скъсания маншон... Абе както вече казах - това да му е кусура

      Поздрави !
      Значи ако не е уплътнението отгоре ще да е семеринга откъм съединителя, ама тогава всичко отдолу ще е олято, мазно и миришещо.

      Все пак, проверете си и отдушниците. Моето никога не е миришело.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

        И аз имах проблем с миризма в купето, миришеше на трансмисионно масло-тази миризма трудно се бърка. Оказа се не стегнат маншон. Миризмата се появяваше само след по- дълго каране-като се постопли маслото. След стягане на скобата на маншона - никакви миризми в купето. Между скоростната кутия и декоративното барче липсваше каквато и да е изолация. Аз наврях каменна вата-такова имах в момента и шумовете в купето намаляха драстично.

        Коментар


        • #64
          От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

          Koe е това декоративно барче?

          Коментар


          • #65
            От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

            Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
            Koe е това декоративно барче?
            Колегата има предвид,че е разглобил хоризонталната пластмаса,през която минават лостовете за скорости и 4х4 и отдолу е поставил изолация.Въпросната пластмаса се намира точни между барчето с подлакътника и вертикалното "барче" на таблото/говорим за централната конзола на таблото -така е май.по-разбираемо/
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #66
              От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

              Зафгрях... там и аз мисля да натъпкам каменна вата, тя не задържа вода и изолира добре, пък ще видим какво ще стане.
              Тези пластмаси лесно ли се свалят или е заигравка?

              Коментар


              • #67
                От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
                Зафгрях... там и аз мисля да натъпкам каменна вата, тя не задържа вода и изолира добре, пък ще видим какво ще стане.
                Тези пластмаси лесно ли се свалят или е заигравка?
                Пластмасата около ск. лост се сваля за 5сек.В задния и предния и край е щаркната на едни зъбчета отстрани към основата отдолу.Най-лесно се сваля,като с малка отвертка бръкнеш в задния край на около 2-3см. навътре от началото на пластмасата /говорим отстрани да вкараш отвертката,а не отзад/ и натиснеш последователно от едната и после от другата страна.Пластмасата се откопчава и след това или на ръка или отново с отвертката същата процедура странично от пред.
                Недей да прекаляваш с "тъпкането" на каквото и да било,че зъбчетата които държат пластмасата са едни нефелни и при натиск отдолу при вибрация или неравности по пътя да не почне да се откопчава постоянно!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                  Наближава време за смяна на масло в скорости, диф заден/преден и раздатка.
                  Може ли някой съвсем просто да ми обясни за типа масло и количеството:

                  1 - заден диф LSD - 75W140 LS синтетика - 2,8 литра.
                  2 - преден диф - ???
                  3 - скорости - ???
                  4 - раздатка ???

                  Четох много и се омотах...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                    Писах онзи ден в съседна тема,ама...

                    1. това е ясно...
                    2.каквото сложиш/80w90 или 75W90 ,но да е със спецификация GL5/
                    3.75W90 задължително да е обаче със спецификация GL4 или GL4+5 !!!
                    4.както № 3....
                    Това е...
                    Ск. кутия и раздатка ще ти глътне близо 8л./събира 7 и нещо/
                    Преден диф не помня,ама мисля беше около 2л./май дори и под 2л./.
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                      Любашки на скоростната кутия и раздатката отделно ли се наливат дай пояснение мерси предварително
                      само бараки

                      Коментар


                      • #71
                        От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                        Отделно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                          Мерси спарки точен си утре слагам comma gl4 75 w90
                          само бараки

                          Коментар


                          • #73
                            От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                            Първоначално публикуван от off mechanic Преглед на мнение
                            Мерси спарки точен си утре слагам comma gl4 75 w90
                            Точно такова сложиш в ск. к-я след като налях уж супер маслото Мотул 75w90 GL 4+5=
                            Резултата от това масло беше затруднено включване на скоростите,подпиране и...на моменти направо невъзможност за потегляне на светофара...
                            Източих го и тогава единственото което успях да намеря в кратки срокове беше именно Comma 75w90 GL4.Налях го макар,че нямах някакво подробно инфо за марката/казват ,че е хубаво английско масло.../
                            Факт е...почти 2 години карам и нямам никакви проблеми нито лете нито зиме,така,че...смело наливай проверено е!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                              Дали ако оставя маслото от скоростната кутия да се уцеди един ден е достатъчно след като източеното беше бая пресечено от вода а в раздатката е по добре, и още нещо това маркуче дето влиза в долната помпа на съединителя от какво може да се приспособи или пък оригинал за терано Мерси за съветите
                              Последно редактирано от off mechanic; 12-10-13, 12:15.
                              само бараки

                              Коментар


                              • #75
                                От: Масло за скоростите,раздатка и преден диф. на Терано 2.7 TDI 98г.

                                Къде му е тапата? Ако отдолу, то след 3-4 часа така или иначе се еотцедило. Ако отстрани - вътре винаги остава малко. Лично не помня къде беше.

                                А най-добре - сипи някакво евтино масло, покарай 100-ина километра, после източи и сипи хубавото. И се позамисли от къде е влязла тая вода, защото пак ще влезе от същото място.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X