Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    На тия болтове ти се крепи основата на предната брона към шасито.
    точно за тях говоря

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Ооо това ще се провери още тази събота като монтирам щита от долу.
      В интерес на истината това се появи след като свалях предната броня,за да и сменя счупените копчета,защото се клатеше.
      Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
      по нагоре в темата колегата питаше от къде може да е това дрънчене.
      и при мен вчера се появи още като запаля и започва да дрънчи на ламарина и излезнах от колата и взех да се услушвам,не след дълго установих че идва от предната броня,по-точно от металната греда под бронята и то на едни никви обороти.свалят се гумените престилки на подкалника и се виждат два болта в предната част,единия минава през стойката на тампона разделящ купето от шасито,а другия е до него.стегнах ги и тишина
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        аз ги развих един по един и им смених федер шайбите.и при мен се появи след ремонта на подкалника,че и аз свалях бронята
        дано да имаш късмет

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
          Ще снимам.Казаха ми,че са две кори,отпред под ремъците била някъква от много дебела пластмаса,а след нея под картера била метална.Днес като ги поръчах от една морга ми казаха че ги имат така както им ги обясних,но после ми се обади човека и каза че имал само предната/дето е пластмасовата/,но била метална и оребрена с отвори за въздух.Та ще чакам да дойде да видя последно ква е.То тя като че ли е по важна щото пази ремъците и ролките отпред.
          Болтовете 6мм,колко дълги??
          Тези болчета за предната метална "кора" са поне 3 см, сложи от най-здравите възможни. То е почти невероятно да я намаш оригинално тази металната!? Другата дето е под двигателя и скоростната кутия е някаква пластмаса, моята още се търкаля в гаража. Въобще не давай пари за това нещо. Моята пада 5-6 пъти и накрая я откачих. Причината е че отпред се подмушва само под 2 от болтовете на предната метална кора и при не голям натиск посока отпред назад се измушва и пада. Пълна недомислица е това. А точно под картера, където ти трябва, има допълнителен отвор, който пада и изчезва още по-бързо... вземи си само металната оптред. Поздрав
          Последно редактирано от afgany; 23-10-12, 20:59.
          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
          X-trail 2.2 Di 2003
          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Мда, а аз сефте чувам за пластмасова кора отдолу.

            ...ама... пластмаса там е пълно недоразумение. Не само че не върши абсолютно никаква работа, ами най-много да задържи едно количество кал в себе си, и нищо повече.

            ПП: Болтчетата са най-много 2см. Не че и 3цм няма да се навият, но няма смисъл.

            ...и си купи неръждаеми, вервай ми - има защо. В противен случай на втората зима вече няма да можеш да ги отвиеш.
            Последно редактирано от sparkybg; 23-10-12, 21:38.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Тази пластмасова кора отдолу е голяма недосмислица.Още първия ден когато купих джипа зимата кората падна на дълбокия сняг,въобще не струва и пет пара,а металната е много здрава държи на удари
              Terrano 2 2,7td 1994
              Keeway atv 100

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                От наша гледна точка е безмислица.Но май ги слагат да задържа прокапало масло и пр.Вярно че не е здрава,но спираи вятъра нагоре,и от части вода по време на движение.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                  Тези болчета за предната метална "кора" са поне 3 см, сложи от най-здравите възможни. То е почти невероятно да я намаш оригинално тази металната!? Другата дето е под двигателя и скоростната кутия е някаква пластмаса, моята още се търкаля в гаража. Въобще не давай пари за това нещо. Моята пада 5-6 пъти и накрая я откачих. Причината е че отпред се подмушва само под 2 от болтовете на предната метална кора и при не голям натиск посока отпред назад се измушва и пада. Пълна недомислица е това. А точно под картера, където ти трябва, има допълнителен отвор, който пада и изчезва още по-бързо... вземи си само металната оптред. Поздрав
                  Еми уви нямам никакви кори от долу.Днес ще я взема от куриера и в събота ще ги боря,нея и бронята само дано не са изпокъсали болчетата при демонтажа,че тогава незнам как,ще трябва май разпробиване,нови резби и т.н....филм.
                  Някой правил ли си е труда да вземе някакъв размер на тези пластмасовите копчета за закрепването на бронята и гумените подкалници щото пак ще трябва да ги сменя,а предния път беше голям зор с уцелването им и взех едни дето ги набивах с чука.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                    От наша гледна точка е безмислица.Но май ги слагат да задържа прокапало масло и пр.
                    Моя не капе. Ако нечий капе, трябва да стегне двете тапи на масления охладител, и ще спре да капе. Това е единственото място, откъдето моя пускаше масло.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Колеги има ли нещо в генерацията,вътре,което може с времето да се откачи и да дрънчи.Мъча се да намеря връзката с това,че дрънченето е осезаемо при загрял двигател,като е студен почти не го чмувам
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Днес монтирах предпазната ламарина от долу.Стана добре ще кача снимки по-късно.
                        Относно прословутото придрънкване ефект няма.Свалих цялото табло,притегнах де що има болтчета и гайки,доста обаче се и изпочупиха ама не е фатално успях да го събера,като ми артисаха само 5 болчета.Като махнах всичко запалих и се чува точно отпред с/у шофьора под стъклото,но всичко е бетон.исках да сваля и кората под чистачките ама не успях да махна чистачката,пък и като гледам там май няма нищо,което да дрънка.
                        Та тъй като палих със свален айр бег от дясно сега ми мига лампата.Някой знае ли къде в Пловдив могат да ми изтрият грешката,пък другото във времето ще го чакам да изкочи от някъде.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от dvdimov; 28-10-12, 14:51.
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Има цяла тема по въпроса: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=45593
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Евала Спарки,отново даваш ценна и полезна информация.Реших си проблема.
                            А вижте в ква дупка се хакнах на вечерен оффроуд в ябълките карайки с 4 годишния ми син на коленете.Излезнахме с въже щото двете куми на кръст бяха във въздуха.
                            Прикачени файлове
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Здравейте колеги.Отдавна не съм се включвал,но се надявах да имам с какво да се похваля относно моя "проблем".В почивните дни ПАК таблото долу,разглобих го до арматура,хем да си намеря местата на болтовете,хем да открия дразнителя.
                              Всичко е притегнато,болчетата са си на местото,там където беше счупено го подлепих,но.....ефект няма.Свалих гумите,проверих под гумените престилки за хлабави болтове,притегнах бронята и всичко що е болт в двигателния отсег.уви НЕ,продължава гадта да ми трови нервите,та даже и имам чувството,че се усили.
                              Като запаля на студено няма нищо,но колкото повече загрява,толкова повече жуженето става по-осезаемо само в интервала 1500-2000об..Проверил съм цялата генерация,но няма нищо хлабаво,което да дрънчи.Кажете ми къде да търся още, пък и не ми попада друг такъв Нисан пред очите,за да го чуя и него дане би да е нормално,въпреки че ме съмнява.
                              Чувам го,когато съм вътре на затворени врати или леко отворена врата,като се наведа към предния калник,между него вратата и стъклото.От вън не се чува,пък и мотора бая си поревава и може би няма как да се чуе.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                                Здравейте колеги.Отдавна не съм се включвал,но се надявах да имам с какво да се похваля относно моя "проблем".В почивните дни ПАК таблото долу,разглобих го до арматура,хем да си намеря местата на болтовете,хем да открия дразнителя.
                                Всичко е притегнато,болчетата са си на местото,там където беше счупено го подлепих,но.....ефект няма.Свалих гумите,проверих под гумените престилки за хлабави болтове,притегнах бронята и всичко що е болт в двигателния отсег.уви НЕ,продължава гадта да ми трови нервите,та даже и имам чувството,че се усили.
                                Като запаля на студено няма нищо,но колкото повече загрява,толкова повече жуженето става по-осезаемо само в интервала 1500-2000об..Проверил съм цялата генерация,но няма нищо хлабаво,което да дрънчи.Кажете ми къде да търся още, пък и не ми попада друг такъв Нисан пред очите,за да го чуя и него дане би да е нормално,въпреки че ме съмнява.
                                Чувам го,когато съм вътре на затворени врати или леко отворена врата,като се наведа към предния калник,между него вратата и стъклото.От вън не се чува,пък и мотора бая си поревава и може би няма как да се чуе.
                                Спарки да каже дали е възможно, но при мен след като си смених виското + помпа (те си вървят заедно) се получи нещо от сорта леко жужене в този диапазон 1500-2000об/мин, когато е зацепило виското в горещините. Та може да е нещо от сорта, примерно като загрее и е прецакано нещо по воднапомпа/виско да започва да жужи, вие и тнт. Пак казвам, че не знам дали е възможно въобще казвам ти го като идея.
                                *Другото което се досещам е да има нещо в самата рама и то така да дрънчи, но пък защо когато загрее , провери пак дали всички тампони по изпускателната система (тръби гърнета) дали са здрави, най-добре с една щанга и на канал.

                                Поздрави и УСПЕХ в търсенето на проблема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X