Обява

Свий
Няма добавени обяви.

за ZD-30

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Здравейте, трудна ли е тая операция с EGR и колектора? Преди няколко дни закупих Терано с въпросния мотор. Когато за пръв път пробвах джипа си беше всичко ок, след като го купих и регистрирах на сваляне от платформата светна чека😢 машината все едно изгуби и ума и дума. Изгасих го и го запалих и чека вече не светеше обаче и джипа не е така както беше.

    Коментар


    • #32
      "Трудна" е субективно определение - за някой който не го е правил може да е трудно, за някой друг лесно. Нормален не-гъзорък механик би-трябвало да може да го свали и качи за по половин час. Чистенето - час, два. Друг може и 2 дена да загуби.

      Като за начало му прочети грешките, иначе хвърляме боб.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        Благодаря Спарки, утре ще го закарам да видим каква грешка ще даде и ще споделя.

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Не е нужно да го караш някъде. Направи му самодиагностика и то ще си каже само. За 5 мин работа е, има във форума тема как се прави.

      • #34
        Здравейте отново, ходих при моя човек и не можа да прочете джипа, нещо не може да се върже. Пробвахме и с кабел, кламер и те така, нищо не се случва, няма мигания няма нищо. Възможно ли е тая букса да е прецакана нещо?

        Коментар


        • #35
          Всичко е възможно, ама надали.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Краси G
            Краси G коментира
            Редактиране на коментар
            Ами сега на къде, какво да го правя. Чека не свети няма пушаци, няма прекъсване няма нищо. В сряда съм се разбрал с друг майстор да го разглоби и почисти въпросния EGR и колектора пък да видим какво ще стане.

        • #36
          При оглед без сервиз може ли да се прецени реалното състояние на мотора ?

          Коментар


          • vas33
            vas33 коментира
            Редактиране на коментар
            Може до колкото може за всеки друг мотор, това е модифицирания ми списък за ZD30.
            Гледаш да не тресе като пали и гаси, да работи равномерно.
            Най- добре да няма пушеци, бял черен и тн .
            Гледаш да няма духане от щека за масло и подобни, този двигател духа доста от капачката (веригата е близо).
            Да няма бълбукане в казанчето на разширителния съд ( тогава е за поп ).
            Да има линейно ускороене при подаване на газ ( това значи че няма пренадуване и проблеми с дебитомер и подобни ), с бууст метър се установява най - добре.
            Четене с кламер за грешки.
            Последно редактирано от vas33; 21-12-21, 10:37.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            С другото съм съгласен, но с линейното ускорение никак. Напълно изпреавен двигател със заводски софтуер не ускорява линейно - в началото дръпва яко, до към 1800-2000 оборота, после почти до 2800-3000 нищо не се случва, и после пак дръпва добре. Виж с ремап започва да се държи линейно, особено в комбинация със софтуерно запушване на EGR-а. Но не всеки може да го прави читаво.

            При оглед в сервиз най-много да му премерите компресията. Ама дали буталата не са тръгнали се гледа с ендоскоп, което означава махане и на дюзи, което не много продаващи биха се навили да се свърши, пък и няма да е евтино.

            Пренадуването се хваща лесно - на магиострала, изправарване и каране със всичката газ известно време. Ако не забие муцуна и не светне чека, не пренадува. Но това не говори еднозначно за състоянието на мотора.

            Търси ексемпляр 2003-та година и по-късни (произеден тогава, не регистриран тогава - гледа се по VIN). Ако търсиш Патрол, най-добре Common-Rail версията след 2006-та. За съжаление терано с Common-Rail няма.

            Защо - писал съм вече. По-читаво управление на турбината и подсилени бутала и бутални болтове - последните не-CRD са с около 80-100 грама по-тежки от първите, а CRD версията - 150 грама по-тежки. Подсилени са точно където се случват проблемите при ранните, като ревизиите на не-CRD версията са 4. Колкото по-късна година, толкова по-тежки.

        • #37
          Аз имах същите симптоми.Оказасе спукан маркуч на вакома който се намира под двигателя.Зад предна дясна гума

          Коментар


          • #38
            Първоначално публикуван от traio21 Преглед на мнение
            Аз имах същите симптоми.Оказасе спукан маркуч на вакома който се намира под двигателя.Зад предна дясна гума
            ъъъ, покрай предна дясна (откъм пътника при нормален ляв волан волан) гума, при терано със ZD30, вакууми няма. От вакуум помпата тръгват 2 тънки и един дебел маркуч. Единия тънък отива нагоре до електрическите клапани за двете дроселови клапи (за гасене и затваряне на половината колектор), другия тънък тръгва нагоре и после наляво (откъм шофьора), до клапан на подкалника, който управлява турбото, а дебелия се включва в метална тръба, минава пред мотора, и от другия и край пак маркуч стига до сервото на спирачките. Това е всичкото вакуум в двигателния отсек. Под двигателя вакуум категорично няма, няма и какво да търси там, освен ако някой "умник" не е прекарал вакуума до клапана на турбото вмести върху, под двигателя, ама това не го вярвам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • traio21
              traio21 коментира
              Редактиране на коментар
              Kато махнеш гумената престилка на калника леко в дясно е помпата.От нея излиза холендър с две тръбички и 2 вакуумни маркуча от по 10 см.който са под формата на дъга.Те влизат вече в две трубички /мисля стоманени/и отиват към единият към ЕГР а другият към калника с клапана

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Да, помпата е там. Към EGR-а нищо не отива, щото не е вакуумен а със стъпков мотор. Отива нагоре, където отпред има два клапана - черен и кафяв/червен, които управляват клапата за гасене и вихровата. Няма и нищо под двигателя. Дебелата тръба за сервото минава пред двигателя, едната от другите над двигателя.

          • #39
            Грешката е моя не под двигателя,а отстрани.Прилагам снимка.При мене двапати се пукаха маркучетата там Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvigatel-nissan-patrol-y61-zd30-30di-terrano-god-01_1439703035_1_180933_t4.jpg
Прегледи:264
Размер:104.7 КБ
ID:6801421

            Коментар


            • #40
              Да, точно. Аз по тоя повод и всичките вакуумни маркучета съм сменил. Изобщо всякакви маркучи, които съм могъл да сменя, съм сменил, включително двете големи водни съединения и маркуча между радиатора и казанчето. Сега като се замисля май оригинални останаха само двата маркуча между двигателя и вътрепното радиаторче на отоплението. Това без да броим въздуховодите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • traio21
                traio21 коментира
                Редактиране на коментар
                То и аз ги сменям вече енти път.Все копувам скъпи и масло устойчиви както си е по книгите,но всеки път някаде се цепне.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Ми не знам, аз ги смених веднъж, преди май ще станат 3 години. Нямам напукани отново, камо ли цепнати. С уговорката че за вакуумните ползвам горивни с нужния диаметър - по-дебели и с вътрешна оплетка (шото за тоя размер има и с външна). Не съм ги купувал от някакво специално място - купих поне тънките от магазина, от който си купувах маслото. То за всичките вакуумни май 2 метра са достатъчни, че май и доста остана. Скоби не съм слагал - за вакуум са безпредметни.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X