Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

    доколкото разбрах залепвали некви джаджи в ГНПто за високото налягане..било проблем на 2.7 моторите-нема кой да ми каже по точно за кво става дума-даваш парите и бегаш
    А ве да споделя малко за разхода-20л гориво 150км извънградско празен с 90км ч и около 60км градско-леко каране...идва малко под 10 смесено-добре ли е тераното е дълго с 265 гуми широки-мисля че е добре вече разхода преди ремонта на помпата удряше 10 на 100 извънградско сега май падна разхода

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

      Колега,според мен разхода ти идва някъде към 13,5л. на сто.
      Моя,къс харчи около 10-10,5 смесено без много натиск на педала.Явно така си харчат,а зимата очаквам около 15те л.
      Оп извинявай,помислих,че общо е 150 км,а то е 210 км.Ми мисля,че е добре все пак е джип с мостове,раздатки и куп други железа.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

        Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
        доколкото разбрах залепвали некви джаджи в ГНПто за високото налягане..било проблем на 2.7 моторите-нема кой да ми каже по точно за кво става дума-даваш парите и бегаш
        А ве да споделя малко за разхода-20л гориво 150км извънградско празен с 90км ч и около 60км градско-леко каране...идва малко под 10 смесено-добре ли е тераното е дълго с 265 гуми широки-мисля че е добре вече разхода преди ремонта на помпата удряше 10 на 100 извънградско сега май падна разхода
        Единственото, дето може да залепне покрай високото налягане е клапана за входящата нафта. И категорично не е проблем на 2.7 моторите. Помпата е класическа BOSCH, като на един куп други автомобили. Нещо те облъгват.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Единственото, дето може да залепне покрай високото налягане е клапана за входящата нафта. И категорично не е проблем на 2.7 моторите. Помпата е класическа BOSCH, като на един куп други автомобили. Нещо те облъгват.
          ми кво да ти кажа----в БГ е така-всеки лъже мами..ама майната му важното е че джипката върви сега.Чакам снега да я вида тая дълга база как ще върви

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

            докато следих темата порових из продавалника и видях ГНП за 2.7TD като на колегата и моето разбира се за 150лв била перфектна че се замислих такава цена дали е нормална ...
            TERANO II 2.7 TD 95г, MURANO 3.5 06г, ML W164 320 cdi 2010г.

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

              що да нее нормална..то това е здраво животно-като нема търсене нема и цена

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                търсенето определя предлагането. Това не е например VP44, дето се скапва масово. Тук скапването е изключение, и съответно рядко се търси. Дефицитни са например мигачите и стоповете в бронята. Рядкост е да намериш въобще, още по-рядко от лявоволанна, и още по-рядко пълен комплект (ляв + десен).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Единственото, дето може да залепне покрай високото налягане е клапана за входящата нафта. И категорично не е проблем на 2.7 моторите. Помпата е класическа BOSCH, като на един куп други автомобили. Нещо те облъгват.
                  Май точно клапан залепва, от наслагване на боклуци от нафтата, и при мен проблемът беше с клапан, симптомите същите. Разходът в момента извънградско клони към 9/100 , градско може би 11 /по книга го дават 11.5, та толкова да е/. Зимата не е по-различен когато загрее моторът, ама той не загрява бързо за това май се качва малко на градско
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                  X-trail 2.2 Di 2003
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                    Нови предлагат ли се-мисля че все пак това е масов джип и трябва да ги има-възможно е цените да са здрави ама все пак не караме жигула или опел кадет.
                    Моя като го взех за 2 седмици замина една хилядарка по предница тампони на заден мост гуми челен прозорец и да ви кажа -добри са цените даже евтини евтини ми се видяха

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                      Май точно клапан залепва, от наслагване на боклуци от нафтата, и при мен проблемът беше с клапан, симптомите същите. Разходът в момента извънградско клони към 9/100 , градско може би 11 /по книга го дават 11.5, та толкова да е/. Зимата не е по-различен когато загрее моторът, ама той не загрява бързо за това май се качва малко на градско
                      Е да де, ама не знам да има разлика между клапаните на тераното и на другите помпи от същия вид. То цялото тяло отпред (в което е завит клапана) им е еднакво - само диаметъра на плунжера е различен при различните автомобили, поне в тая част на помпата. Назад има вариации, ама отпред по високото налягане са си еднакви. И там може да залепне само клапан.

                      Мисълта ми беше че не е проблем на тераното или на двигателя му, както е твърдял поправящия. Просто му е дошло времето. Такъя клапан имат всички двигатели ползващи помпа със същото устройство на частта за високо налягане, а те са огромен брой като модели.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                        Здравейте колеги и Честита нова година !
                        Някой ,може ли да каже в Пловдив къде има майстор ,който е в час с
                        Нисан терано 2.7 тди 2000г. И някой който, може да ги чете ,че буксата не е OBD2 светна ми чека и джипа много бавно ускурява ,всички филтри сменени. По темата с цедката я извадих от входа на помпата светеше ,но въпреки това пак я промих с WD -ефект нулев. Направи ми впечатление, че когато махна буксата на дебитомера няма промяна в оборотите ... няма никакво странно изпушване, всичко друго е нормално .Пали от четвърт оборот, просто незнам какво става и затова ще съм благодарен ,ако някой може да ме насочи към правелния майстор в Пловдив!....Или, ако някой се е зблъсквал с този проблем да сподели. Благодаря предварително!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                          В раздел NISSAN има процедурата за диагностика с кламер/мостче и за двата вида букси. Без да прочетеш грешки хвърляме боб.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                            Колега предпочитам место да ровя кадето не ми е работата да го закарам да го прочетат кадето трябва но незнам каде във Пловдив ....

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                              Никой ли незнае читав майстор на терана във Пловдив? Намерих кой да го прочете поне след малко ще ходя и после ще пиша!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                                Значи, успяхме да прочетем с кламерче грешките които следват 0108,0304,0102. Имам и клипче на чека на премигванията, но незнам как да го кача тук ,да му хвърли Спарки 1 око и той и сега незнам какво следва да правя.Дебетомера го почистих със спрей за дебитомери, да не би от там да е станал проблема с него ,незнам дебетумера ми е със следните номера Bosh F 00C 2G2 033.
                                Какво се прави с умната дюза ,почиства ли се или се сменя? Замарсената помпа, както е описано по грешката, следователно какви пари ще е почистването и ако може да споделите за Пловдив къде правят тези процедури?Благодаря!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X