Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

    Първоначално публикуван от yyonkov
    ...Тя свети в жълто и на дъното има течност и капка...
    Вода в горивния филтър.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

      И какво... да сменям горивен филтър ли? Миналата седмица го сменях

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

        Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
        И какво... да сменям горивен филтър ли? Миналата седмица го сменях
        Не е нужно да се сменя но определено трябва да се свали горивния филтър,отдолу има една пласмасова част с букса трябва да се почисти и готово.При наличие на вода или други примеси се получава.При мен беше светнала тази лампа и излезе някаква зелена течност.Много некачествени горива продават
        Terrano 2 2,7td 1994
        Keeway atv 100

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

          Продават ... и с тези туби... Абе ще се сваля тези дни

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

            нито ЕГР нито друго е проблема в мойта джипка-----днес както си работеше и си чудихме от къде може да е тоа проблем в високите обороти-ей така дадохме газ на место и почнахме да помпим с инжектора......направо полудя-върна се старата сила-сега проблема отво си остана -сменихме филтри цедка нема на помпата-резервоара не е запушен-кво става не знам

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

              Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
              нито ЕГР нито друго е проблема в мойта джипка-----днес както си работеше и си чудихме от къде може да е тоа проблем в високите обороти-ей така дадохме газ на место и почнахме да помпим с инжектора......направо полудя-върна се старата сила-сега проблема отво си остана -сменихме филтри цедка нема на помпата-резервоара не е запушен-кво става не знам
              Проверете и почистете системата около помпичката/говорим за ръчната с която сте подкачвали/,понякога там се набива с боклуци и колкото и филтри да смените е все тая...
              Другото нещо е...входящия маркуч от резервоара го подкачете директно към помпата/за една проба без филтър няма да стане нещо кой знае какво/,ако работи както трябва ,значи проблема е около горивния филтър със сигурност.
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                Елиминирайте всичко преди помпата - разбирай - туба с нафта, и двата маркуча към помпата в нея. Ако така работи - търсете причината от помпата назад - скапан маркуч, запушване, леко смучене на въздух, боклуци, гнилочи по тръбичките.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Елиминирайте всичко преди помпата - разбирай - туба с нафта, и двата маркуча към помпата в нея. Ако така работи - търсете причината от помпата назад - скапан маркуч, запушване, леко смучене на въздух, боклуци, гнилочи по тръбичките.
                  и таа операция правихме-нема разлика-пак не се форсира добре-не е от филтъра или около него там мъркучите-мисля че нещо в ГНПто ще да е-некво запушване-цедка не намерихме на входа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                    Значи трябва да я свалите и занесете на човек, дето е наясно. А най-добре той самия да си я свали. Щом при напомпване нещата се нормализират, значи има нещо гнило в самата помпа - или запушване, или износена помпа за ниско налягане, или нещо друго.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                      Както съм писал колега и ние пробвахме с туба и пак не работеше,та водихме помпата на стенд,човека я отвори и ми каза че е сменил някаква пружина нещо за налягане и малко беше запушена входящата цедка,40 лева ми взема и я качи на стенд.Сега малко черно пропушва на ниски обороти,незнам дали е зле за мотора,ще се радвам на мнения,да я водя ли за дорегулиране.Аз съм доволен обаче,върви много а разхода е между 8 и 10
                      Terrano 2 2,7td 1994
                      Keeway atv 100

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                        Нищо му няма на мотора, но вероятно не е регулирана баш както трябва - или предверението, или нещо друго.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                          Първоначално публикуван от fiko_fire Преглед на мнение
                          Както съм писал колега и ние пробвахме с туба и пак не работеше,та водихме помпата на стенд,човека я отвори и ми каза че е сменил някаква пружина нещо за налягане и малко беше запушена входящата цедка,40 лева ми взема и я качи на стенд.Сега малко черно пропушва на ниски обороти,незнам дали е зле за мотора,ще се радвам на мнения,да я водя ли за дорегулиране.Аз съм доволен обаче,върви много а разхода е между 8 и 10
                          за ГНП ли става дума.Мисля да сложа прозрачен мъркуч на изходящата нафта да вида дали не минават балончета.Значи смуче въздух-нема как да свалям ГНП преди да съм сигурен че проблема не е в него.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                            Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
                            за ГНП ли става дума.Мисля да сложа прозрачен мъркуч на изходящата нафта да вида дали не минават балончета.Значи смуче въздух-нема как да свалям ГНП преди да съм сигурен че проблема не е в него.
                            Може да поизлезе някое и друго балонче от обратната нафта и без да смуче въздух. Обратна нафта идва веднъж от помпата, и втори път от дюзите, после се събира в едно, и обратно в резервоара, или във филтъра, ако имаш двукръгова система като мен (някои теранота за по-северните страни я имат, в няколко разновидности).

                            Според мен е помпа. И да смуче въздух, смуче го някъде по помпата, та така или иначе ще трябва да я махате. От филтъра до нея е прав маркуч. Ако тоя маркуч е ОК, не остава нищо друго, освен помпата. И аз предполагам има или запушване, или нарушено уплътнение, или помпата за ниско налягане (която е в корпуса на ГНП) нещо е нефелна, или има някакви ядове по регулацията на вътрешното (ниско) налягане. Хубавото е че при тия помпи, освен ако не е тотал щета, ремонта обикновено е в по-човешки измерения като пари.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Може да поизлезе някое и друго балонче от обратната нафта и без да смуче въздух. Обратна нафта идва веднъж от помпата, и втори път от дюзите, после се събира в едно, и обратно в резервоара, или във филтъра, ако имаш двукръгова система като мен (някои теранота за по-северните страни я имат, в няколко разновидности).

                              Според мен е помпа. И да смуче въздух, смуче го някъде по помпата, та така или иначе ще трябва да я махате. От филтъра до нея е прав маркуч. Ако тоя маркуч е ОК, не остава нищо друго, освен помпата. И аз предполагам има или запушване, или нарушено уплътнение, или помпата за ниско налягане (която е в корпуса на ГНП) нещо е нефелна, или има някакви ядове по регулацията на вътрешното (ниско) налягане. Хубавото е че при тия помпи, освен ако не е тотал щета, ремонта обикновено е в по-човешки измерения като пари.
                              при всички положения ремонт на помпа нема да има-направо я сменям с друга втора ръка-мъркуча който идва от филтъра-на изхода от филтъра го въртя на ръка-не е стегнат добре-явно скобата нещо не е в час.
                              Идва ми нещо като идея да му прасна една външна помпа-мисля че това ще е решение и по евтино от ремонта на една ГНП според мен.
                              0.5 бара да направи налягане към входа на ГНПто и проблема ще е решен според мен

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с Нисан Терано 2,7 ТД 94година

                                Първоначално публикуван от bmwfena Преглед на мнение
                                при всички положения ремонт на помпа нема да има-направо я сменям с друга втора ръка-мъркуча който идва от филтъра-на изхода от филтъра го въртя на ръка-не е стегнат добре-явно скобата нещо не е в час.
                                Идва ми нещо като идея да му прасна една външна помпа-мисля че това ще е решение и по евтино от ремонта на една ГНП според мен.
                                0.5 бара да направи налягане към входа на ГНПто и проблема ще е решен според мен
                                И защо пък да няма ремонт/профилактика на помпата ????
                                То по тази логика при всяко подпушване или нужда от реглаж трябва да сменяш помпи.Колега...не се занимавай с глупости.Локализирай ,че проблема е наистина в ГНП-то,закарай го на свестен майстор да го свали,почисти , регулира или ремонтира/в случая може и някоя пружинка примерно да се е откачила или нещо друго дребно/ и това е!
                                Колкото повече се вкарваш във ТеНеТеМе...толкова повече вероятно ще потънеш в харчове,а джипа ще продължава да не си върви както трябва.Едно почистване и реглаж на помпата ще ти струват най-вероятно едни смешни 30-40лв....за какви други помпи втора употреба говориш въобще.
                                Колко ще струва опита ти с помпа втора употреба???
                                А какво ще стане като и новата/втора употреба стигне на този хал?
                                Повярвай ми...истинското решение ,ако проблема е в ГНП-то, е да се закара при свестен майстор и да се се отремонтира ,почисти и регулира.Другото с минаването по "по-лесния" начин,ще е доста по-скъпо и със съмнителен краен резултат!
                                Вервай ми....после ще ме търсиш да черпиш...
                                П.П.Между другото...ако в Хасково/поне от там пише че си на профила ти/ не можеш да се довериш на майстор за ГНП-то,в Ст. Загора има един който е много добър и мога да те свържа с него.Работи много качествено и не дере кожи!!!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X