Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol 4.6 V8.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Nissan Patrol 4.6 V8.

    [QUOTE=Л. Мечков;1783608] За съжаление тази позиция върши работа само при висока скорост, някакъв рали рейд примерно.

    Е хубава работа , като го гледам този Nissan се си мисля ,че концепцията му е точно за някакъв си рали рейд.

    Коментар


    • #47
      От: Nissan Patrol 4.6 V8.

      Първоначално публикуван от kusemak Преглед на мнение

      Е хубава работа , като го гледам този Nissan се си мисля ,че концепцията му е точно за някакъв си рали рейд.
      Нямам нищо против, но, ако погледнем сериозно на нещата, нямам идея къде и какъв ще е тоя ралирейд с над 170-180 километра скорост, да не говорим, че този ефект би дал резултат от 5-8% при скорост над 250 , примерно, най-лошото е, че цифрите са много по-трудно преглътваеми, ама да речем, че лично аз съм супер оптимист и така ...
      ТКЗС за цял живот

      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

      Коментар


      • #48
        От: Nissan Patrol 4.6 V8.

        За да не съм голословен ще постна едно напълно обективно мнение на специалист, подплатено с цифри и сметки. Целта е всички да сме наясно какво правим и защо, както и какво да очакваме. Много хора ни дават ценни съвети и напъствия, без въобще да са наясно с нещата. Ние ги прилагаме, защото го приемаме за чиста монета, а в крайна сметка се изваждаме и не постигаме почти нищо

        "аз ще опитам да ти отговоря със съвсем примерни числа, макар и не напълно измислени.
        Да предположим, че ще се намери такъв вентилатор, който осигурява необходимия дебит, давайки на всичко отгоре и 100 Па надналягане.
        Нека и двигателят е 1,8 моно - ориентировъчно при 5600 мин-1 и напълно отворена дроселова клапа ще консумира 70 дм3/сек (литра в секунда).
        Това като енергия на въздушния поток (енергия, която вентилатора е предал на въздуха) прави 7 Вата - ОК, вентилаторът ще се справи, нали има електромотор с мощност 45 Вата, значи е по-вероятно да успее да вдигне 100 Па, отколкото да не успее.
        Какво са обаче 100 Па - на практика 0,001 бар или ако приемеш че колата е в София, където примерно атмосферното налягане е 950 хектопаскала (95 000 Па), това са малко над 0,1% повишение на налягането (надналягане). Толкова би следвало да е и теоретичното очаквано повишение на мощността - 0,1%.
        Да предположим обаче, че вентилаторът успее да вдигне 1000 Па вместо 100, това е вече 10 пъти повече, за което обаче енергията на "сгъстения" въздушен поток ще е вече 70 Вата. Ако се отчете и КПД на работното колело на вентилатора, КПД на електромотора на вентилатора, по-скоро ще се окаже, че 45-те Вата няма да са достатъчни за 1000 Па, значи трябва по-мощен вентилатор.
        Но хубаво, има по-мощни - намираме такъв, който е примерно 200 Вата и успява да качи 1000 Па - ОК, вече сме с 1,0% по-мощни вместо с 0,1%.
        Да видим как би могла природата да помогне - в София примерно атмосферното налягане се мени често в диапазона 945 - 960 хектопаскала, т.е. разликата е 1 500 Па, което теоретично би довело при същата външна температура до покачване на мощността с 1,5%.
        Т.е. влиянието на атмосферното налягане върху мощността практически би следвало да надминава това на вентилатора, значи трябва и да се усеща като ефект върху гръбно-седалковото възприятие поне колкото вентилатора, а по-често и повече.
        Сега бъди честен със себе си и опитай да анализираш кокво е усещането върху гърба ти. Ако прецениш че има осезаема разлика, значи има смисъл от вентилатор, в противен случай...

        Относно влиянието на т.нар. RAM Air induction systems или въздухозаборник довеждащ въздуха директно до пълнителния колектор на двигателя, понеже беще дискутирано на предните страници или в друга тема (сега докато пиша не мога да проверя). Това, което той върши е да използва влиянието на динамичното налягане в точката на заприщване на въздушния поток, където скоростта се трансформира в налягане. Т.е. ако налягането навъд е 1 физична атмосфера (~101 325 Па), максималното динамично налягане (или надналягане, действащо като свръхпълнене) се изчислява по уравнението за кинетична енергия на флуид - полупроизведенито от плътността и квадрата на скоростта p(dyn)=[1/2*Ro*(c^2)], където скоростта е в [m/s]. За стандартна атмосфера в България ако не се лъжа плътността на въздуха беше 1,225 кг/м3. При скорост 200 км/ч надналягането (максималното възможно) е 1890 Па, или 1,89% по-високо (съответно 1,89% по-висока мощност), при 300 км/ч - 4253 Па или 4,25% повече мощност. Това все пак е теоретичния максимум, значи е по-вероятно прирастът на мощност да е дори по-нисък.
        Това е..."
        ТКЗС за цял живот

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

        Коментар


        • #49
          От: Nissan Patrol 4.6 V8.

          Нисана е страхотен!Поздрави

          Коментар


          • #50
            От: Nissan Patrol 4.6 V8.

            Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
            Нямам нищо против, но, ако погледнем сериозно на нещата, нямам идея къде и какъв ще е тоя ралирейд с над 170-180 километра скорост, да не говорим, че този ефект би дал резултат от 5-8% при скорост над 250 , примерно, най-лошото е, че цифрите са много по-трудно преглътваеми, ама да речем, че лично аз съм супер оптимист и така ...
            Готов съм да ги преглътна цифрите . На мен и +0.1% ми стига , по-важно е да не е минус.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #51
              От: Nissan Patrol 4.6 V8.

              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              Готов съм да ги преглътна цифрите . На мен и +0.1% ми стига , по-важно е да не е минус.
              Не, въобще не е минус, просто има доста други преимущества и в никакъв случай не ги отричам, даже, все още, не мога да се разбера със себе си дали да дам 140 паунда за шнорхел на сафари, или да направя някаква цигания с тръби Прах, вода, влага, кал, това са все преимущества.
              ТКЗС за цял живот

              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

              Коментар


              • #52
                От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                Имам нужда от малко помощ. Монтирах ръчни хъбове AVM /втора употреба/ на предния мост , но имам съмнения че има голям луфт в диференциала. Въпроса е дали може да се получи от хъбовете или проблема идва от дифа ? Ако е оттам как мога да го регулирам ? Досега бях с автоматични хъбове и не съм усетил проблема , сега обаче ми трябва твърдо заключване на полуоските .
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • #53
                  От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  Имам нужда от малко помощ. Монтирах ръчни хъбове AVM /втора употреба/ на предния мост , но имам съмнения че има голям луфт в диференциала. Въпроса е дали може да се получи от хъбовете или проблема идва от дифа ? Ако е оттам как мога да го регулирам ? Досега бях с автоматични хъбове и не съм усетил проблема , сега обаче ми трябва твърдо заключване на полуоските .
                  Съмнявам се да е от хъбовете. Там знаеш, че е шлицова двойка, тоест като хванеш полуоската и хъба ще усетиш има ли луфт.
                  Диференциала се регулира, но въпроса е "дали не е износен". Има тема с ремонтни ръководства за Нисан и по конкрентно за Патрул 60. Мисля че има описание на настройките.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                    За съжаление или за радост . Проблема не е в диференциала, раздатката е проблема . Ако не намеря , ще гледам Трявна през "крив макарон".
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                      Абе и аз се учудих, патрулски диф да даде фира, ама знае ли човек - има талантливи хора.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7568.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5351374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7569.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5351375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7570.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5351376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7571.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5351377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7572.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5351378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7573.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5351379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7575.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5351380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7576.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5351381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7577.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5351382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7578.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5351383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7579.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5351384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7581.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5351385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7582.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5351386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7583.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5351387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7584.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5351388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7586.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5351389Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7587.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5351390Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7588.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5351391Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7590.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5351392Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7591.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5351393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7592.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5351394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7593.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5351395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7594.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5351396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7595.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5351397 Днес направих няколко снимки по повод възникнали и не възникнали въпроси. Малко напосоки съм снимал , но имаше колеги с конкретни питания дано съм помогнал. Имам и доста снимки от процеса на доработките , ама трябва да ми дойде музата. Малко сгънах кефа заради проблемната раздатка , но ще ми мине. Все пак да кажа - ако на някой му се намира излишна раздатка LT230 за продаване да свирка.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                          23-та снимка кво рече? Окачване в най-разгънато състояние ли?
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            23-та снимка кво рече? Окачване в най-разгънато състояние ли?
                            Това е по-разгънато състояние от максимума който ще му позволя. Откачена е стабилизиращата щанга и носачите висят само на тампоните , не са монтирани все още колани за ограничаване на хода .
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                              Поздравленя за проекта, голямата работа сте свършили, ще я изпипате!
                              VARADERO SD2

                              Коментар


                              • #60
                                От: Nissan Patrol 4.6 V8.

                                Едно много голямо браво,Нисана вдъхва доверие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X