Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Вече е късно да ти званя но май с два алтернатора става още по-сложно. Винаги единия, ще е в тежест на другия. Едва ли ще са абсолютно еднакви за да няма загуби. Има и по-кадърни от мен нека и те се изкажат. Да кажат и собствениците на 100-тици колко амперови са им алтернаторите след като заводски са с два акумулатора...
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
      Вече е късно да ти званя но май с два алтернатора става още по-сложно. Винаги единия, ще е в тежест на другия. Едва ли ще са абсолютно еднакви за да няма загуби. Има и по-кадърни от мен нека и те се изкажат. Да кажат и собствениците на 100-тици колко амперови са им алтернаторите след като заводски са с два акумулатора...
      Хм...да ама пък от друга страна...откъде ще се търси същия като оригиналния алтернатор, но да е с повече ампераж...
      Да не забравяме, че алтернатора на Патрола си е специфичен/има закачена вакуумпомпа на него/ и вероятно няма да стане работата с какъвто и да е алтернатор.
      За мен, по-удачно е да се огледа подобен/говорим с вакуумпомпа/алтернатор с по-голяма мощност от някой друг Нисан, че дори и от някой друг джип въобще и да се търси такъв за присаждане.
      С два алтернатора ще се отвори голяма кушия относно монтажа, а и в предвид това което е писал Дамян за разликите между двата...
      Трябва да се помисли...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
        Винаги единия, ще е в тежест на другия.
        Нищо подобно. Просто единия ще поема по-голямата част от натоварването и едва когато той клекне, другия ще помага. Филма че единия тежи на другия по някакъв начин просто го забрави.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Нищо подобно. Просто единия ще поема по-голямата част от натоварването и едва когато той клекне, другия ще помага. Филма че единия тежи на другия по някакъв начин просто го забрави.
          В този ред на мисли заслужава ли си монтажа на втория?
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Днес ходих при Patrol fen,оригинален алтернатор с повече от 75 А за Патрол не се предлага.
            Говорих по телефона с колега от Русе,който е монтирал на Патрола си чрез много преправяния и "нерви" 180 А алтернатор от Ауди 3,0 TDI.На неговия Патрол обаче вакуум помпата
            не е била на алтернатора.
            От друг колега разбрах,че щатния алтернатор може да се "чипоса ",с около 20-30 %,не знам обаче доколко това е удачно,ако някой е правил това нека да каже.
            NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
            ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              От скоро и аз съм притежател на терано 2- 2000г.Като цяло съм доволен,някой имал ли е проблем с лампата за ръчната спирачка,непрекъснато свети,проверих кабела към ключето с пружинка под лоста,закачен е,от горе има една пластина която го натиска,всичко изглежда нормално ,но не спира да свети..съжалявам че пиша в темата на колегата но гледам че е най-активна ..та за това

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Виж нивото на сп.течност , теч от сп. с-ма , износване на накладки и т.н...

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Дай долей малко спирачна течност да видим какво, ще стане...
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    За това не бях се сетил,благодаря ще пробвам

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      А има ли вариянт, да сменя крушките на врътките на климатика и парното, без да разглобявам цялата централна конзола? дали се издърпват само те..

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от marrio Преглед на мнение
                        А има ли вариянт, да сменя крушките на врътките на климатика и парното, без да разглобявам цялата централна конзола? дали се издърпват само те..
                        Няма такъв вариант.Дори с разглобяване пак си е кушия, защото жилата държат целия панел и реално като разглобиш конзолата него не можеш да го издърпаш напред и да работиш удобно!
                        При въртенето насам-натам за смяна на крушките внимавай, че стойките от пластмаса фиксиращи жилата към панело се чупят и после става...въртиш копчалъка, а примерно парното духа само на едно и също място/примерно само горе или само през страничните духалки/
                        Централната конзола се сваля точно за 2мин./за начинаещ може би цели 5-6мин./.Трудното идва после...
                        Успех.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Благодаря,значи за сега ще е с изгорели крушки

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Не било толкова страшно положението със смяната на крушките смених ги,сега изникна друг въпрос,срещу задната седалка под подлакатника има изведено фабрично букса за зарядни,в багажника също,но и двете не работят,търсих за бушони но не открих,някакви предположения?

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Прочети темата от начало,има предположения.
                              Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Аз съм я чел темата,но явно съм пропуснал тая част..иначе след доста търсене си купих добър фм трансмитер,diva 29,99 струва във технополис,пробвах и други,но тоя е доста по-добър,за сега така реших проблема с музикалното оформление,дисплея на стоковия касетофон също не работи добре,не изписва всичко и седи бледо,на трансмитерчето обаче изписва песните по принцип прехвърля rds и на стоковия касетофон,но с тоя дисплей не се чете

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X