Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Брей...ама вие сериозно ще го разкостите мАторя бре...
    Каква се оказа диагнозата?
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Днес мАтора бе разглобен до последното болче.Диагнозата е:на втори цилиндър биелния лагер го нямаше-намерихме го на стружки на дъното на картера.
      На цедката на маслената помпа имаше парчета силикон.Коляновия вал е за шлайф,блока също,клапаните и те са за смяна....,турбината е разбита ос,тя също отива на ремонт
      Нямаше счупени сегменти,утре ще се мерят буталата ,блока......
      Най лошото е че всички са си дали голяма почивка и повечето магазини и майстори ще работят чак на шести януари догодина и ремонта ще се проточи много
      NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
      ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Лоша работа...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Някой може ли да каже какъв бюджет трябва ,за да монтирам Скайлайнския двигател RB25DET ?
          Получих снощи SMS отгоре.... и може да премина от RD PATROL TEAM в RB PATROL TEAM.
          Последно редактирано от GEORGI Y60; 21-12-13, 07:01.
          NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
          ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Жоре, имай ме предвид, ако тръгнеш да продаваш аудито.
            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              RB е истината колега
              само бараки

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Говорят се суми над 3000лв само за двигателя.Но с ремонта на дизела,и то качествен цените ще са саизмерими.Смело скачай на бензина.

                поздрави

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  меткай се смело на скайлайна.Живи и здрави по натам като се сдобия с патрол и аз ще вляза в филма

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    А-а-а-а... Ти за това ли продаде Кията ... Изплю камъчето ... Знаех си, че не си прежалил бившия Нисан
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Eеее човек още ми е на сърце Тераното,но Патрола си е Патрол.А сега ме е срам да си призная с какво се сдобих

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Да докладвам какво става с Патрола :
                        Варианта с RB25DET отпадна,защото този двигател е "ралиджийски",а на мен ми допада траяла,трофито и експедиционния туризъм.
                        Реших да не си правя експерименти и да закупувам друг дизелов двигател втора употреба в незнайно какво състояние/ според обявите в отлично разбира се/,а да направя ремонт на моя двигател.
                        Още преди Коледа двигателя беше разглобен до последното болче,но предвид почивките около празниците ремонта стартира на 6 януари /тогава почнаха работа и чуждестранните доставчици /
                        Явно маслената помпа не е работила добре,а освен това имаше парчета силикон по нейната цедка,и затова положението беше много зле.
                        Наложи се да поръчвам други колянов вал,бутала,сегменти,основни и биелни лагери,биели,маслена помпа,всички гарнитури е ясно че и те ще се сменят...
                        Главата замина за изпитване,шлайф ....каквото трябва/не е пукната/
                        Турбото имаше аксиален луфт и затова и то отиде на ремонт
                        Блока в момента се шлайфа в Сливен....
                        Дюзите свалени и занесени за проверка...
                        Стартера даден за профилактика....
                        Лебедката свалена и дадена за профилактика на Ivan J / като я разглоби вътре имаше смес от кал,вода и грес и затова от една седмица се кисне в бензин/
                        Фаровете свалени,разглобени и дадени на Дамян 82 за измиване и вграждане на лед дневни ангелски очи
                        Смених и аксиалния лагер на съединителя и маншона на вилката на съединителя,вакуум маркуча за блокажа.
                        Лошото е че освен че са скъпи ,повечето части се чакат да пристигнат 10 дни / от Patrol fen/ и затова не съм сигурен дали ще е сглобен за събора в Стара Загора
                        Искам да благодаря на всички ,които участват в ремонта по един или друг начин а именно :Banjo,Patrol fen,Ivan J,Дамян 82,Бакалов,Борко-РусИ,Любашки 777......

                        п.п. Имах предвидени други работи за тунинг през тази година,ама ремонта на двигателя ще "изяде" бюджета още в началото на годината.Дано да не надвиши 5000 лв,че да останат пари и за 2 Оптими,
                        Последно редактирано от GEORGI Y60; 15-01-14, 14:42.
                        NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                        ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Лоша работа...
                          Поне щом главата не е пукната/аз пък имах опасения за нея, защото джипа си е на години и повечето от тия машини пукат рано или късно глави/,отпада един не малък харч около ремонта!
                          Това което ме радва е, че...като гледам как сериозно Гошето прави ремонта,ще стане безпроблемна машина за още 20години!
                          П.П.Гоше ,ще се радвам ако успееш с цялата тази история да приключиш до събора и да дойдеш с Патрола, но...ако не, не е толкова важно... по-важното е да стане мотора както трябва и после да забравиш за кахъри с години!
                          Успех приятелю!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            РБ-то е двигател който дава такива възможности на 2 тона желязо,че понякога не ти се вярва.Возил съм се доста и като навигатор и по разходки и карам РБ30 който за момента е доста слаб спрямо 25цата.А това че е само за ралита некакси не е верно.За справка разгледай в хард разходките на лозенската група както и множество клипове от Стара планина.По принцип е все едно,тъй като ти за себе си си решил да връщаш към живота дизела,но не мога да се сдържа при такива крайни изказвания за точно този мотор.Поздрави и успех с джипа
                            Борис 0888 999 едно едно9
                            PATROL Y260 RB30S

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от bobkata16v Преглед на мнение
                              РБ-то е двигател който дава такива възможности на 2 тона желязо,че понякога не ти се вярва.Возил съм се доста и като навигатор и по разходки и карам РБ30 който за момента е доста слаб спрямо 25цата.А това че е само за ралита некакси не е верно.За справка разгледай в хард разходките на лозенската група както и множество клипове от Стара планина.По принцип е все едно,тъй като ти за себе си си решил да връщаш към живота дизела,но не мога да се сдържа при такива крайни изказвания за точно този мотор.Поздрави и успех с джипа
                              Ще си позволя да дам мнение по въпроса.Говорих ме си с Гошето относно този вариант и всъщност това което е писал той по-горе аз лично го интерпретирам така.
                              Подмяната на мотора на Нисана с RB мотор е свързано с доста средства и преправяния/тук трябва да сме на ясно, че колегата не може да си го смени сам и ще се плащат едни не малки пари и за труд/,което просто за неговия тип офроуд който практикува е излишно.Да...RB мотора е мощен и динамичен, но цената на която щеше да стане промяната не си заслужава.Просто на него не му е необходима такава тяга за разходките, които прави с Патрола!
                              Затова и той взе решение да си направи както трябва оригиналния дизелов агрегат!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Ремонта на двигателя завърши,от 2 дни Патрола е в движение,вече минах 30 км.Карам внимателно,сменям скоростите на 2200 оборота /а съм свикнал да раздавам газ..../
                                От стария акумулатор не ставаше нищо,така че искам-не искам купих и монтирах две жълти Оптими 55 а/h.
                                Щатния алтернатор е 75 A , и най вероятно няма да може да ги зарежда при натоварване.Патрола има около 400 вата халогени /ползват се много рядко/ и лебедка която дърпа около 400 A при
                                пълно натоварване.
                                Имам идея да сложа нов по-мощен алтернатор / дайте идеи какъв,бюджета е около 500 лв/
                                Има и втори вариант : разполагам с още един 75 A aлтернатор за Патрол,на който трябва да се пренавие ротора и може да се сложи като втори.Вариантите за монтаж са два:първия е под мястото
                                на щатния,а втория е чрез малко разместване на разширителния съд на помпата на хидравликата да се монтира там някъде.При първия начин алтернатора остава много ниско и май постоянно
                                ще е под въздействието на кал и вода.
                                Чакам идеите на специалистите и разбира се на Любашки
                                NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                                ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X