Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ТераноІІ 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за ТераноІІ 2.7 TDI

    Знам , че в повечето случаи шуми лагера на съединителя.Обаче, същият шум, ще го има при разбити лагери на входящия вал на скоростната кутия-амбреажна ос.Не е неоходимо да са на парчета за да шумят.Най голям е проблема с кафезния лагер-трудно се на мира и ако е нарушил циментацията в амбреажната ос, няма оправия-освен нова ос, която е цифра.Извода-карай, така или иначе цената надхвърля в пъти, стойността на с.к. втора ръка .

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за ТераноІІ 2.7 TDI

      Честито колега, много да те радва и много кални километри ти желая.

      Поздрави.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за ТераноІІ 2.7 TDI

        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
        Знам , че в повечето случаи шуми лагера на съединителя.Обаче, същият шум, ще го има при разбити лагери на входящия вал на скоростната кутия-амбреажна ос.Не е неоходимо да са на парчета за да шумят.Най голям е проблема с кафезния лагер-трудно се на мира и ако е нарушил циментацията в амбреажната ос, няма оправия-освен нова ос, която е цифра.Извода-карай, така или иначе цената надхвърля в пъти, стойността на с.к. втора ръка .
        Може да не е нищо от това. Просто с времето луфтовете в скоростната кутия се увеличават, чисто експлоатационно. Както тия между зъбните предавки, така и тия в лагерите. А те лагерите са си в по-хлабав вариант още от завода. Почти няма дизелов патрол или терано дето да не шумят. На бензиновите проблема просто го няма. Няма ги вибрациите от дизела, заради което се случва шума. И при дизела при 1000 оборота изчезват. Забелязал съм че и лятото, ако я юркам здравата, шума се появява, и изчезва щом скоростната кутия поизстине. Ако има нещо не в ред - например скапан лагер, той ще шуми независимо от оборотите, а случая не е такъв.

        Не знам на кое казваш "кафезен" лагер. Може ли да поясниш?

        ПП: Заради това че причината е неясна, препоръчах при смяна на съединител (когато му дойде времето) да се смени всичко, подлежащо на износване около него. Вероятността от това "проблема" да се оправи поне за известно време оценявам на между 50 и 70%, в зависимост от километрите и състоянието на джипката в момента на смяна. Щото шума си го има както и при стегнати и гледани джипки, така и при силно амортизирани и на много километри такива. В същото време съм пробвал дълго терано, по оптимистична преценка на поне 200000км, което нямаше шумове там. А беше много, ама много по-амортизирано от мойто и от това на rsv. Може да е било с прясно сменен съединител или тампони на двигателя например. Или толкова сдухан мотор, че да не прави тия вибрации, но е факт че шум нямаше. Но пък си вървеше и пушеше нормално.
        Последно редактирано от sparkybg; 21-12-11, 10:13.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за ТераноІІ 2.7 TDI

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kafez.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5329907Днес подърдорихме с един приятел , който наистина разбира от джипки - за разлика от мен-аз съм лаик.Според него , проблема е в наличието на аксиален луфт на валовете на с.к.Аз обичам да се цапотя, ама като стане дума за сериозни неща като сваляне на с.к на джип-оставам в ролята на помагач, или кибик, в зависимост от ситуацията.Лично мое мнение-шум има и при здрави кутии, просто поради общото износване , грубата работа на дизела, всичко изпада в гаден резонанс, който още повече увеличва шума.Кафезен лагер-не знам дали е правилно-иглен лагер , без външна и без вътрешна черупка.Има само сепаратор и игли.Нещо подобно като на снимката, но значително по-фино.
          Последно редактирано от kikimora; 21-12-11, 22:42.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X