Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

    Здравейте колеги,Вчера ми се пукна блока на двигателя-нисан навара 2,5ди-2005г,Ако някой може да помогне със съвет-откъде да търся -цял двигател или блок,цени,БЛАГОДАРЯ предварително! нисан навара 2,5ди двойна кабина 4wd 2005г десен волан

  • #2
    От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

    Добре дошъл в клуба...И аз минах през това преди 2 години и ситуацията е кофти. Първо провери в Нисан дали твоят попада в бройките които имат удължена гаранция на мотора(моят имаше и го смениха безплатно, дават си някакъв фабричен дефект). Ако от Нисан не те огрее в mobilen.bg. има няколко бройки които се продават на части.
    Звъниш и гледаш. Само информативно да знаеш, че лесно може да се насади и 3.0 дизел от Терано или Патрол(Американската версия е с такова нещо).
    Успех и дано скоро да я вкарате в движение.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-07-11, 10:39.
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #3
      От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

      Колега тя е внесена от англия,къде да проверя за гаранция

      Коментар


      • #4
        От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

        Колега stifler може ли да оставиш джесеем за по подробно обяснение.

        Коментар


        • #5
          От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

          Здравей колега! Така, ще започна малко по отдалече. Двигателят монтиран в Навара Д22 YD25DDTI 133 конски сили от 2002 до 2005 година се явява с фабричен дефект - къса биелни лагери спонтанно и в повечето случай без предварителна индикация(в някой случай малко преди това да се случи се чувало леко потропване в мотора).
          За по точно инфо прилагам линк ( http://www.navaraownersclub.com/2009...ngine-problem/ ) в който е обяснено всичко и се говори за удължаването на гаранцията на въпросният мотор до 90000 мили или 200000км, тъй като обикновенно дефекта се появявал към 80-100000км. Само, че въпросната гаранция не била обявена на всеобщо всеослушание, тъй като не всички двигатели давали въпросния проблем. Всички които са дали дефекта и са били с водена сервизна книжка са били отремонтирани безплатно в центровете на Нисан по целия свят.
          При мен се случи точно същото - караме си по магистралта(картофената нива) София-Пловдив със скорост около 120км/ч и хоп всичко отиде, блока тотал с липсващи части от него разпиляни по пътя...От там на платформа и в Нисан Пловдив да видим какво се случи. Момчетата се оказаха мега любезни и отговорни, обясниха ми за гаранцията, съответно представих сервизната книжка водена в Германия до преди 5000км (всичко става когато колата беше на 67-68000км), направиха кратка справка и ми казаха, че ще заменят мотора с нов такъв за тяхна сметка.
          Та препоръчвам ти да отидеш в най-близкият официален сервиз на Нисан и да попиташ как стоят нещата и съответно дали твоят Нисан преди това е връщан за остраняване на дефекта, дали въпросната гаранция важи и за теб и прочие....
          Надявам се да съм бил полезен.
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #6
            От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

            благодаря за отговора

            Коментар


            • #7
              От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

              ехеее кви екстри имал само нашия двигател.
              Моята навара е на 150 000 мили. и дано не се счупи тоя китук.
              Колега защо си продаваш тераното ?

              Коментар


              • #8
                От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                Нуждая се от кола със 7 места, която да подходяща за експедиции и дълги разходки из Европа и Русия...Демек я Патрул, я нещо подобно...още не съм се ориентирал точно.Това е и единствената причина поради която искам да се разделя с Тераното. Силно се надявам някой колега от форума да го вземе, та да се знае, че поне ще се гледа правилно както до сега.
                А за Наварата ти - след като си минал граничната стойност при която се проявава дефекта може да си спокоен...значи или е отстранен сервизно още на острова или просто си в читавите бройки.
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #9
                  От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                  Днес бях в Нисан Бургас ,казаха че не са чували за гаранция,макар че в много сайтове е описана такава.
                  Виждам че в Англия са най евтини около 5-6000лв,но каква е гаранцията че няма да се взриви пак,ще бъда благодарен на всеки с компетентен съвет.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                    Хмммм....незнам какво да те посъветвам колега. Друг вариант е да се сложи мотор от Терано 2.7 дизел 125 коня(също и 3.0 дизел - ZD30DDTI). Същият се монтира на Д22-то мисля, че в Австралия и САЩ, кода на мотора не го знам , но може би ще дойде като най-евтин вариант.
                    Другото, което ти си мислиш да вземеш друга от Англия, но преди да преместиш мотора пълна ревизия на карантията в блока, а останалото от Наварата на части и току виж до някъде си избил разходите...
                    Търсиш само мотор и пак ревизия...
                    И последният вариант - твоята на части и се надяваш да избиеш в някаква степен колата.
                    Това е от мен...с друго незнам дали мога да помогна.
                    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                      Колега мотора е 5-6000лв. не колата, а zd30ddti , лесно ли пасва.
                      Чух за заместил двигател на нисан присаж ,но не мога да намеря подробности.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                        Както казах ZD30DDTI се монтира заводски за Американския пазар...демек не ми се вярва да е голяма галимация да се направи и тук, а и във форума има пичове дет могат да вкарат всички във всичко.
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                          Както казах ZD30DDTI се монтира заводски за Американския пазар...демек не ми се вярва да е голяма галимация да се направи и тук, а и във форума има пичове дет могат да вкарат всички във всичко.
                          Не съм срещал дизелов Нисан след 90(около 90) година по тия ширини. Опитах да намеря такава в обявите за употребявани коли и излезе само една която предполагам е грешка

                          Pathfinder
                          Body Style: SUV
                          VIN: 5N1AR1NBXAC616925
                          Fuel: Diesel
                          Engine: 4.0L V6
                          Transmission: 5 speed automatic
                          Drivetrain: 4X4
                          Doors: 6
                          Wheelbase: 112"


                          Гледах и на сайта на Нисан за Северна Америка и също не открих дизел.

                          Да не би за друг пазар да става въпрос?
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                            Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                            ... Двигателят монтиран в Навара Д22 YD25DDTI 133 конски сили от 2002 до 2005 година се явява с фабричен дефект - къса биелни лагери спонтанно и в повечето случай без предварителна индикация(в някой случай малко преди това да се случи се чувало леко потропване в мотора)...
                            При мен се случи точно същото - караме си по магистралта(картофената нива) София-Пловдив със скорост около 120км/ч и хоп всичко отиде, блока тотал с липсващи части от него разпиляни по пътя...
                            Това е полезно.
                            Полезно ще е да се каже и как се е строшил другия двигател.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПРОБЛЕМ С ДВИГАТЕЛ НА Д-22

                              При тръгване около 20км/ч,се чу леко тракане ислед секунда взрив,пръснат блок,картер,запален съединител,маслото беше на 1500км.
                              Днес ми казаха, че белата ставала от някаква гарнитурка струвала 50цента,маслената помпа взимала въздух от там и няма смазване

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X