Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    ...Само бих вметнал, че според мен има твурде много мнения с 1 и също съдържание, които направиха 1 цяла страница особенно дразнеща. А именно за цената. Та питането ми е към модератор. Ако се изтрият всички такива менния и остане 1-то на Яро, което дава достатъчно голям процент информация няма ли да е по-приятно. Това махленско подпитване много ме дразни. Извинявам се за офтопикът.
    ми то със 300 зора ги нучихме цените дай сега да ги изтрием
    Всеки тук има право да пита и да получи информация, която го интересува. На мен също ми прави странно впечатление, че след като the_trident каза приблизителна цена (напълно вярна между другото - кола купена за около и над 10К лв. излиза 20 и нагоре) и след моята приблизителна разбивка колегите продължават да питат точно колко кое...

    Надявам се, Чавдар не се сърди, че му оспамваме темата..

    Коментар


    • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

      нека си седят цените, само 300-те зора викам да се изтрият. пък и нищо не сме "научили", нещата са много относителни и варират. 20к за подготовката на джипа е минимум. може и за по-малко, но с повече загуба на време. или повече компромиси. пък тея неща ги има в доста теми. мяза ми на ленивост цялата тая история с цените. има си бутон търсене. не виждам смисъл да се пише кфо да е в тема, която е с съвсем различно предназначение. разводнява се излишно и се губи кефа. пък и надали би си описал тунинга стъпка по стъпка на всеуслошание на пресно направена машина. все пак не е за продан. миналата година бяха отграднати няколко подготвени машини, това също влиае. та ако нещо по те интересува ще трябва да намериш път към сърцето и устата на Чаво, та лично ако си прецени да ти сподели. А теб май друго ти е на акъла. аз също съм виждал машини с тунинг да се продават назапад за добри пари. тогаз ако имаш възможност отиваш, пробваш и зимаш, ами не ни пускаш само фитилите тука. аз примерно изтървах за под 20 лв и Ленд Ровер направен ама нямаш си представа изобщо. тука в тая тема има описани малка част от нещата, които може да направи някой маняк в англия. описанието на извършеният тунинг се събираше на около 2 страници А4. но човека си има възможност да прави, има части и е прекалено вманячен в това за да може да кара дълго машина, която е изчерпал и няма нищо останало за правене. та така... надявам се не съм те засегнал

      Коментар


      • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

        Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
        ми то със 300 зора ги нучихме цените дай сега да ги изтрием
        И за какво ви беше толкова зор?!? Ако имаш Патрул за стягане, по-лесно от това да разбереш колко ще ти струва няма. Закарваш го в сервиз, правите подробен оглед на състоянието на конкретно твоя джип, набелязвате кое е за оправяне веднага и кое може да почака, правиш списък с належащите ремонти и желаните подобрения, после събираш оферти какво ще ти излезе конкретно на тебе да закупиш необходимите части и питаш този, който ще ти го прави, колко ще ти вземе на тебе.

        За един куп неща информацията е достъпна за всеки, който не го мързи да я потърси в Интернет.

        А натрапчивото навиране на носа в чужди сметки е признак на не особено добро възпитание и твърде лош вкус ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

          Сега предполагам ще е "Вече готов за действие"
          Безаварийно каране.

          Коментар


          • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

            Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
            Сега предполагам ще е "Вече готов за действие"
            Безаварийно каране.
            Почти готов е. Днес отстраних едно проблемче - теч на нафта около 1 от дюзите. От набелязаните неща остава само да се направят "полилея" и защитата на праговете, която ще може да се използва и за вдигане с хай-лифт.
            Ако изплува нещо допълнително - ще се оправя в движение.

            А! Ако някой наскоро е виждал допълнителни букси тип "запалка" (двойка или тройка) - ще бъда благодарен из инфо къде може да се купи такова нещо. Досега по големите магазини (Бриколаж и подобни) не успях да намеря. В разни магазинчета за електро- стоки - също нямаше. Най-много да има резервни единични или пък тип "разклонител", каквито не искам.

            Добре е да има повече от един контакт, защото стандартната запалка ми е винаги заета от GPS-а, а постоянно възниква необходимост да се зареди я GSM, я батерии за фото.

            Чудя се и за един инвертор, ама още не съм измислил къде да го натъпча, че хем да е удобен, хем да не пречи.
            Вече определено се усеща недостиг на място в късата база. Т.нар. багажник е практически запълнен с хай-лифт, туул-бокс, резервни консумативи и инструменти.

            Каква беше там приказката за пълното щастие ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

              инвертора може да го закачиш някъде под таблото и отзад на калника с 4 рапидки...
              при мене имам една двойна букса за запалка /метална/- ако искаш мини да ти я дам...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                гумите BFG MT са много хубави и много добър вариант за нашия офроуд. аз както и почти полувината от състезателите карахме с такива на последното състезание и резултата за мен е впечатляващ. от удар в един праг направих джанта фондметал на зарче а гумата е здрава, перфектно поведение на кал и камъни. единственото важно е колата да има мощен двигател да ги развърта.

                като класация ги слагам пред super swamper TSL, а по здравина пред MTR. така че поздравления за хубавите гуми на патрола

                а шума е такъв защото размера им е голям, ако вземеш 31'' ще са много по - тихи
                drive alive

                Коментар


                • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  И за какво ви беше толкова зор?!? Ако имаш Патрул за стягане, по-лесно от това да разбереш колко ще ти струва няма. Закарваш го в сервиз, правите подробен оглед на състоянието на конкретно твоя джип, набелязвате кое е за оправяне веднага и кое може да почака, правиш списък с належащите ремонти и желаните подобрения, после събираш оферти какво ще ти излезе конкретно на тебе да закупиш необходимите части и питаш този, който ще ти го прави, колко ще ти вземе на тебе.

                  За един куп неща информацията е достъпна за всеки, който не го мързи да я потърси в Интернет.

                  А натрапчивото навиране на носа в чужди сметки е признак на не особено добро възпитание и твърде лош вкус ...
                  Напълно съгласен! +1 Поздрави за свършената работа! Звяра е възроден, изглежда нетърпелив да тръгне из горите
                  VARADERO SD2

                  Коментар


                  • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                    Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                    гумите BFG MT са много хубави и много добър вариант за нашия офроуд. аз както и почти полувината от състезателите карахме с такива на последното състезание и резултата за мен е впечатляващ. от удар в един праг направих джанта фондметал на зарче а гумата е здрава, перфектно поведение на кал и камъни. единственото важно е колата да има мощен двигател да ги развърта.

                    като класация ги слагам пред super swamper TSL, а по здравина пред MTR. така че поздравления за хубавите гуми на патрола

                    а шума е такъв защото размера им е голям, ако вземеш 31'' ще са много по - тихи
                    Поздравлениа и за мненията , които не робуват на предразсъдаци и легенди. Човек винаги трябва да търси сравнителните преимущества на един продукт за да е доволен, а пълното отрицание или фаворизиране винаги винаги имат съмнителен ефект.

                    Коментар


                    • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                      Ден 18

                      Продължават довършителните работи. Направени са заготовки на защитата на праговете, а "полилеят" е в почти завършен вид.

                      Засега пускам само 3 снимки, направени с камера на мобилен телефон. По-качествени и по-подробни - довечера.

                      Телоподаващото в действие




                      Отстрани, полилеят ще изглежда така




                      Лека-полека се оформя окончателният външен вид на Патрула. Това, което са спретнали момчетата, определено ми допадна. Дори и в незавършен вид ...

                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                        По темата, както обикновенно няма какво да се каже, освен човек да чете и да се радва.

                        Затова оффтопик: V93, не снимай заварки с цифров фотопарат, защото ще останеш без него - гарантирано.

                        Коментар


                        • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                          Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                          Затова оффтопик: V93, не снимай заварки с цифров фотопарат, защото ще останеш без него - гарантирано.
                          Би ли обяснил по-подробно?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                            Ето и още малко снимки от днес.

                            Проверка как ще изглеждат допълнителните светлини горе.









                            А защитата на праговете ще е нещо такова









                            Тези хубавини обаче ще бъдат евентуално готови, ако е рекъл Господ, по някое време време другата седмица. А след премерването
                            Патрулът се измъкна от гаража в този си вид




                            Нещо май го сърбят гумите ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Междувременно отзад падат тежки железа. Това "рало" няма да ми трябва ...

                              Това "рало" ако става за следващия модел Патрол (98-2002) на мен ще ми трябва, така че кажи колко кинти искаш и дали ще стане на мойта джипка.

                              Коментар


                              • Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                                Само измери какво е разстоянието между центровете на отворите за закрепване към гредите, а аз ще измеря същото разстояние на джипа(аз съм имал теглич, но предишния собственик го е махнал) и ако са еднакви - готово!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X