Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

    Има голяма разлика. 5 бара работно налягане на студено масло, и само 0,9 бара за изключване на датчика. Има случаи в които датчика изключва още преди да се е напълнила магистралата.

    Коментар


    • #17
      От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

      Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
      Има голяма разлика. 5 бара работно налягане на студено масло, и само 0,9 бара за изключване на датчика. Има случаи в които датчика изключва още преди да се е напълнила магистралата.
      Моят изключва на 0.2, поне според данните в AutoData. Мисълта ми беше че теснотията, виновна за вдигането на налягането до работното, винаги е след датчика. Така че реално мерим налягането между помпата и датчика. При мен например маслото на филтъра стига до 6-8 бара, а там, където е сложен датчика, е наполовина. По пътя минава през няколко разни тясни тръбички, калибровани отвори, клапани и прочие, което му убива част от налягането, а и част от маслото веднага от филтъра отива в директно турбото, без да минава през охладителя.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

        Според мен времето е около 3-4 секунди. Докато преброя 21;22;23;24 като сръчните гранати ;-)))
        В повечето случаи не се чува нищо. Понякога чувам лек шум, който според мен е или от успокоителя на веригата или от повдигачите на клапаните. НЕ Е тракане, а по-скоро тихо свистене, което изчезва малко преди да изгасне лампата. Но това е в около 1/5 от всички паления, когато свети лампата. Когато използвах филтър с по-малък обем лампата угасваше доста по-бързо.

        Коментар


        • #19
          От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

          Първоначално публикуван от seemann Преглед на мнение
          ...Когато използвах филтър с по-малък обем лампата угасваше доста по-бързо.
          Именно. Значи причината за закъснението е че след престой филтъра се изпразва, и после на помпата и трябва време за да го напълни. Пак ти казвам - опитай оригинален филтър. Нищо не губиш (не е кой-знае колко по-скъп от другите), а само може да спечелиш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Именно. Значи причината за закъснението е че след престой филтъра се изпразва, и после на помпата и трябва време за да го напълни. Пак ти казвам - опитай оригинален филтър. Нищо не губиш (не е кой-знае колко по-скъп от другите), а само може да спечелиш.
            В Пазадрджик ми искат 100лв. за да ми доставят оригинален филтър за 2,4 95г.тази цена неме устройва за сега

            Коментар


            • #21
              От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

              Първоначално публикуван от Niko_38 Преглед на мнение
              В Пазадрджик ми искат 100лв. за да ми доставят оригинален филтър за 2,4 95г.тази цена неме устройва за сега
              E тия па не знаят какво да искат.
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #22
                От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

                А тези 3-ри секунди дали са проблем.

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

                  Първоначално публикуван от borko3228 Преглед на мнение
                  А тези 3-ри секунди дали са проблем.
                  \

                  Надали чак толкова, ама и няма как да проверим. При всички случаи е за предпочитане да гасне след по-малко от 1 секунда, вместо след 3-4.

                  А за оригинален филтър на нормална цена - обади се ха хората, дето съм споменал. Аз нямаше и да знам за това чудно качество на оригиналния филтър, сравнен с останалите, ако покрай поредната поръчка Partol fen не ми беше пратил един за подарък. Е, както казах, сега за други филтри не ща и да чувам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    \на каква цена са, оригиналните?филтри.................................................

                    Надали чак толкова, ама и няма как да проверим. При всички случаи е за предпочитане да гасне след по-малко от 1 секунда, вместо след 3-4.

                    А за оригинален филтър на нормална цена - обади се ха хората, дето съм споменал. Аз нямаше и да знам за това чудно качество на оригиналния филтър, сравнен с останалите, ако покрай поредната поръчка Partol fen не ми беше пратил един за подарък. Е, както казах, сега за други филтри не ща и да чувам.
                    //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////----------------------------------------

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли обратен клапан в маслената магистрала на КА24Е?

                      Първоначално публикуван от Niko_38 Преглед на мнение
                      //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////----------------------------------------
                      извинявай ще попитам хората кадето си ги посочил по- горе

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X