Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

    Би трябвало да записва грешка следкато светва чека.При мен сега свети повече при спускане когато задържам на скорост.

    Коментар


    • #62
      От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

      Никога не е светвал по време на движение. Само понякога като изгасне двигателя и успея да го запаля след това. Изчиства се като го загася и го запаля отново. Докато стигна до сервиза чека е угаснал. Само в "Нисан България" го четат тоя компютър. Нямаше записани грешки.

      Коментар


      • #63
        От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

        Първоначално публикуван от petrushev Преглед на мнение
        Само в "Нисан България" го четат тоя компютър. Нямаше записани грешки.
        Не е само в Нисан. Четеца струва 60 кинта. После ти трябва само лаптоп, и си готов.

        А читавите четци си имат нужния кабел, така или иначе. Явно не си попаднал на човека. Не е никаква екзотика.

        А грешките се самоизчистват след определен брой запалвания на двигателя, нищо че лампата не свети. Не се изтриват веднага щом спре да свети.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

          Значи там бил тънкия момент грешката се самоизчиства. За 60лева го вземам на секундата.

          Коментар


          • #65
            От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от petrushev Преглед на мнение
            Значи там бил тънкия момент грешката се самоизчиства. За 60лева го вземам на секундата.
            Дай мейл да ти пратя линк, че е търговски сайт.

            Иначе безплатен софтуер, поддържащ и дизели, за което дадох и мойта скромна дан, има тук:
            http://www.ecutalk.com/downloads/ECUTalk_v1.3.5.exe

            Евентуално ще ти трябва и преходник USB-RS232/COM, но такива има навсякъде. Гарантирано работещи са тия с FTDI чип (има в ги в comet.bg), или Aten UC-232A, продавани например от Смарт Системс. Такива с FTDI чип са за предпочитане обаче, по принцип. Просто тия двата съм ги пробвал конкретно с тоя кабел и знам че работят.

            Ако не ти се дават пари за нов преходник - мога да ти дам тоя на Aten на половин цена, от където го намериш най-евтино. И без това само си седи без да го ползвам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

              Може ли на лично сайта за четеца.
              TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
              www.kamino92.com

              Коментар


              • #67
                От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                emailpesho@abv.bg
                Преходник имам, имам и лаптоп с COM port. Софтуера ще го разуча.
                Благодаря за бъзия отговор.

                Коментар


                • #68
                  От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                  Реших да премеря датчика за оборотите на ангренажните колела, този който е под термостата.
                  Формата и честотата на импулсите ми харесаха, но амплитудата беше едва 200mV.
                  До колкото знам трябва да е над 2V на празен ход.
                  Реших да сменя датчика,и без това някой "майстор" е сложил не точно този, който трябва.
                  Питах в Нисан за цената-786 лева и ме заболя главата. Ако някой знае от къде мога да го купя на народна цена моля да сподели.
                  Правилния датчик е с два крепежни болта, а не с един както сега.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CrPos.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5281869
                  Благодария предварително.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                    Свали му номера.

                    И сигурен ли си че трябва да е с 2 болта? Справка - началото на темата.

                    ПП: Това че има 2 дупки на капака не значи че и датчика трябва да е с 2 дупки.

                    ППП: Тия 2 волта, къде ги прочете че трябва да са толкова на празен ход?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                      В сервизното ръководство има примерни осцилограми при празен ход и при 2000об. наистина позицията на датчика не е е същата като тази в ръководството ,но принципа е същия, Не се вижда точно колко трябва да е напрежението, но не и 200mV.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CKP_Sensor_Waveforms.gif
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5281905
                      В japancars.ru за капак с 2 дупки е даден датчик с 2 дупки.
                      Като имам свободно време ще го огледам за номер и ще се опитам да видя на какво разстояние е от зъпчатката, или каквото се върти пред него.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                        Дай номера от japancars.ru на датчика, който мислиш че е тоя с двете дупки, пък да видим каква е хавата. Не отричам че ако капаците са 2 вида, може и датчиците да са 2 вида. Дали са взаимозаменяеми, пак няма как да знаем.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                          786 лева-този датчик трябва да е със златни нишки.Аз също търся датчик защото вече взе много да прекъсва.Колегата sparky беше написал по- нагоре в темата за доста по-добра цена.Ако може да дадеш телефон за връзка и да сменяме.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                            В момента нямам достъп до japancars.ru ,но намерих това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:R20.png
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5282118
                            в megazip.ru. Датчика на капака е с две дупки и със същия номер 259777F400, който си посочил в пост13. Това ми подсказва, че са взаимнозамениами, но дали е така?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                              Пичове, извадете номерата на каквото ви трябва и питайте Patrol fen и mimo13. Иначе тук приказки можем всякакви да си говорим. В Nissan-България може да питате само за справка. Цените им са двойни, ако имате късмет.

                              На www.japancars.ru има VIN декодер за nissan/infinity. Там всичко ще намерите.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Питане за Нисан Терано 2 2.7 TDI

                                Първоначално публикуван от petrushev Преглед на мнение
                                В момента нямам достъп до japancars.ru ,но намерих това:[ATTACH=CONFIG]336149[/ATTACH]
                                в megazip.ru. Датчика на капака е с две дупки и със същия номер 259777F400, който си посочил в пост13. Това ми подсказва, че са взаимнозамениами, но дали е така?
                                Ако търсейки по VIN излиза едно и също, значи датчика е тоя. Двете дупки не са панацея. Важно е да влиза в отвора и да е с един и същ диаметър и дължина. Не гледай картинките. Просто дай номер, който излиза от VIN декодера. Попадал съм на доста разлики по картинките и за други неща. Само номера е важен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X