Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

    Съгласен съм напълно със Стефан, точно за това пуснах тази тема- да се дават идеи, да се види кое е правилно и кое не, да се стигне до най-добрия вариянт, конкретно за такъв джип и мотаж на лебедка.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #17
      От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

      Няма варианти. Вътре в търбуха на машината, се слага за специални цели. Лебедката също е спициална, операторът и - съвсем. Някакви си конструкции, някаква си подготовка на разчета. Работа за професионалисти.
      За просто любители, и за спортисти-любители - на муцуната отпред, строго по средата. За напреднали спортисти, и за бачкатори - отзад, също по средата. Такъв монтаж обаче съсипва тенекиите, и не става за битови юзери, нито за единствена семейна кола. Освен това предполага друга тактика и техника на каране.
      Всичкото това е от буквара. Само дето няма кой да чете.
      Забравих каква е колата ти. Просто купи плоча 10 мм, или два швелера 10, набутай това в бронята между фаровете, и бъди сигурен че имаш всичко, дадено на смъртните. А комшиите ти са се сгърчили на кадаиф от завист.

      Коментар


      • #18
        От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

        Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
        Първо да обясня защо искам вътре да я монтирам.Патрола е много тежък отпред и лебедката,която ще слагам е м/у 40-50кг-остава и нея да я прасна отпред и ще върви на челна стойка.Отзад ще сложа и втори акумулатор около 160-180ah,който също е към 40кг.,така ще се компенсира до известна степен разликата в тежеста отпред и отзад.
        По принцип лебедката на носа на джипа си е голяма неприятност, защото тия 40-50 кила са разположени пред моста и влияят доста зле на окачването.Това обаче важи най-вече при бързо каране. Не мисля, че за разходки ще ти е проблем. Няма да застане на челна стойка жипката. Мерен заедно с лебедката, моят GR има разпределение на теглото 50:50 (акумулаторът ми е вътре).
        Естествено е обаче, окачването да се съобрази (усили) с това допълнително тегло.

        Предимствата на лебедката вътре са, както от гледна точка на разпределението на теглото, така и по отношение на експлоатацията - лебедката вътре в купето е по-защитена от кал и вода; при правилен монтаж въжето се реди винаги правилно, без да ти пука, че дърветата, за които се връзваш, обикновено не се намират по "строителната ос" на джипа, а са някъде встрани.

        Може обаче да ти е проблематично намирането на подходящо място за монтаж. Купето на Патрул - къса база вътре е в същност доста тясно и мястото зад седалките преди чупката, която подът прави нагоре, е доста малко. При мен зад седалката на навигатора е събрана бутилката на противопожарната уредба. Т.е. място за лебедка ще се намери, но ми се струва, че прекарването на въжето от там ще е малко проблематично.

        При всичко положения, ако ще вкарваш лебедка и акумулатор вътре, това ще означава, че забравяш за возене на хора на задната седалка.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

          Той май нямаше задна седалка
          Лудак

          Коментар


          • #20
            От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            Той май нямаше задна седалка
            Не знам какво има и какво няма. Гледам, че е написал, че джипът още не е прежален само за състезания.

            При всички положения мястото не е много. Затова, въпреки че лебедката на носа ми пречи, не съм се опитвал да я вкарам вътре. Вярно е и това, че зад седалките съм натъпкал акумулатора и противопожарната.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

              Именно. И да е прежален - пак не е готов за това. Понеже още не знае какво му трябва, камо ли как ще му е удобно. И значи всякакви движения са безсмислени засега.

              Коментар


              • #22
                От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                Стефане ще си позволя да те цитирам.
                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Естественото място на лебедката винаги е било отзад. Отпред е популярно единствено заради честите снимки на хора, които носят твърди шапки, вместо мозък. Пунеже спорт, нъл ръзиръш.
                Това е от тема която аз пуснах преди време
                Монтаж на лебедката отзад


                Така че не знам защо сега си противоречиш.Колкото до въпросите за вътрешен монтаж на лебедка,има го изпълнен на много автомобили включително и на Нисан но дълга база.Проблеми особенни не съм чул да има само добри отзиви.Моята лебедка до преди да вкарам Самурая в бокса беше монтирана зад дясната седалка грижи не съм имал дърпал съм се в дълбок тежък мокър сняг с нея.Дърпал съм се и на баир проблеми няма,самонавиваше се идеално.Това че въжето излиза от страни също не ми е пречело не ме е водило до преобръщане.Сега смятам да я монтирам от зад,искам да мога да се дърпам и напред и назад адинствения недостатък на задни монтаж за мен е че има по труден достъп когато беше до мен в купето ми беше на една ръка разстояние.Относно заклинването на въжето в тръбата не мога да се съглася по ред причини,бил съм на кална зимна разходка при която карахме по коловози от кал и киша и точно когато потрябва предно монтираната лебедка нямаше размразяване и начин да я ползваме защото беше ледена буца същото не се отнася за въжето в тръбата на монтирана в кабината лебедка това пак от лични наблюдения.Обаче сложиш ли лебедката в купето забрави за семейния джип веднга минаваш един клас по близо до лудницата .Вальо drukman май има най-дълъг стаж в ползването на вътрешно монтирана лебедка нека се изкаже и той.


                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #23
                  От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не знам какво има и какво няма. Гледам, че е написал, че джипът още не е прежален само за състезания.

                  При всички положения мястото не е много. Затова, въпреки че лебедката на носа ми пречи, не съм се опитвал да я вкарам вътре. Вярно е и това, че зад седалките съм натъпкал акумулатора и противопожарната.
                  Джипа отдавна съм го прежалил,а ако ми беше само за разходки щях да я монтирам веднага отпред и въобще нямаше да го мисля.Наистина зад седалката има малко място,но това мисля да го реша с флекса,като направя място за лебедката и затворя изрязаното.Нямам седалки отзад,дори лятото хардтопа е свален.
                  0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                    Помисли за заден монтаж така и така ще имаш тръба за въжето поне така ще се дърпаш и напред и назад,разбира се тогава ще трябва да местиш резервоара ако е от зад и под шасито.
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #25
                      От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                      Късно ти видях темата.
                      Това е монтирано март 2009. До сега работи перфектно. Лебеда е като нов. Не е мокрен, не калян и въжето винаги е подредено прекрасно. На състезание дърпаш само твойта си кола колкото малко да си помогнеш в някоя тиня. Аз съм вадил всякакви Жипки закопани до вратите.


                      Това е темата. Не е на Патрол но като идея може да помогне.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #26
                        От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Късно ти видях темата.
                        Това е монтирано март 2009. До сега работи перфектно. Лебеда е като нов. Не е мокрен, не калян и въжето винаги е подредено прекрасно. На състезание дърпаш само твойта си кола колкото малко да си помогнеш в някоя тиня. Аз съм вадил всякакви Жипки закопани до вратите.


                        Това е темата. Не е на Патрол но като идея може да помогне.
                        Благодаря за идеята колега, но се отказах от този монтаж.Лебедката,която исках да монтирам е два пъти по-голяма от тази на снимката, а тунела на Патрола е много широк и макарата на лебедката покрива част от него и няма възможност да се реди въжето.Монтирах я отпред и се наложи да усилвам и предното окачване,но се получи добре.
                        Прикачени файлове
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                          На мен от въжето, кога е най в ляво, до тунела ми остават повече от 15 санта. А лебеда не е толко малечък - 13000либ. Бах ти и Нисанския тунел...
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #28
                            От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            На мен от въжето, кога е най в ляво, до тунела ми остават повече от 15 санта. А лебеда не е толко малечък - 13000либ. Бах ти и Нисанския тунел...
                            Тунела е към 50см.,а лебедката е огромна,казаха ми че е около 18000либ.-около 60кг е.
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Монтаж на лебедка на Патрол зад дясната седалка(вътрешен монтаж)

                              Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                              ...-около 60кг е.
                              60 кила+плоча, водач и всичко това на 50 санта пред колелата ... множко ми се види за баланса. Ама щом е станало и не пречи значи може.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X